Şimdi Ara

Ah şu Kadınlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kıskanmaları için aynı meslekten olmalarıyla da menfaatlerinin çatışması falan şart değildir. Ortalıkta kendilerinden başka kadınların da dolaşıyor olması, kıskanmaları için yeterli bir sebeptir. Yolu kadınların görev yaptığı bir yere, örneğin bir banka
    şubesine düşen bir kadın, gördüğü muameleden bunu şıp diye anlayabilir.

Bütün kadınların mutlaka koşulacak şartları vardır. 'Seninle evlenirim ama...', 'dediğini yaparım ama...' Nedense bütün aşk şiirleri, en duygulu şarkı sözleri hep erkekler tarafından yazılmıştır. Çok duygulu oldukları söylenen kadınların bu sırada ne yaptıkları merak konusudur. Bence kadınlar o sırada diğer kadınları incelemekle meşguldürler. 'Ne giymiş, ne takmış, benden güzel mi? vs. Erkekler (eğer ruh hastası değillerse) eşlerini çok yakın arkadaşlarından, akrabalarından, yani olur olmaz herkesten
    kıskanmazlar. Oysa kadınlar, hiç ayrım yapmaksızın, ömür boyunca, istisnasız her dişiden kıskanırlar kocalarını.

Kendisinden 30 yaş büyük bir kadınla, sırf parası için evlenen pek az erkek vardır. Buna karşılık etraf, babası, hatta dedesi yaşında, ama mutlaka zengin erkeklere aşık olan (!) kadınlarla doludur.
    Hiçbir kadın çalıştığı yerde üstünün kadın olmasını istemez. Vallahi bunu ben söylemiyorum, anketler öyle diyor. Erkekler kadınlardan ilgi, şefkat, sevgi dışında pek bir şey beklemezler. Kadınlara bunlar
    asla yetmez, ilave olarak iki bilezik, bir yüzük gerekir çoğu zaman.

Gelin-kaynana çekişmesinin fıkralara geçtiği ülkemizde hiç damat kayınpeder çekişmesine tanık oldunuz mu? 'Elti gemisi yürümez' diye bir söz vardır da neden bacanaklar için söylenmiş benzer bir laf
    yoktur?

Evli kadınla ilişkiye giren çok az erkek vardır. Buna karşılık evli erkekle hiç düşünmeden ilişkiye giren kadın sayısı benim bildiğim, gördüğüm, duyduğum kadaryıla bir hayli kabarıktır.Erkekler bir araya geldiklerinde işten, politikadan, futboldan bahsederler genellikle. Kadınlar bir araya geldiğinde ise vay o anda orada olmayan diğer kadınların haline!

Eşlerinden, 'yorgunum', 'Başım ağrıyor' bahanesiyle mümkün olduğunca kaçan kadınlar, ortaya ikinci bir kadın çıktığı zaman aniden kocalarını çok sevdiklerini (!) fark ederler.Kocası tarafından aldatılan kadınlar genellikle boşanmak yerine, bir çocuk daha yapmayı tercih ederler. Tersi durumda ise erkekler
    kadınlar kadar akıllı olmadıkları için bunu gurur meselesi yapar ve kadını hemen boşamaya kalkarlar.

Kadınlar evde akşama kadar istedikleri gibi yaşarlar. Ne karışanları ne de görüşenleri vardır. Erkeklerin akşamdan akşama geldikleri evlerinde pek de özgür oldukları söylenemez. Kendilerine durmadan
    oraya oturmaması, sigarasının külüne dikkat etmesi, ayakkabısını çıkarması hatırlatılır.
    Kadınlar akşama kadar kocalarının bilgisi dışında istedikleri arkadaşlarını misafir ederler. Oysa hiçbir erkek karısından izin almadan eve bir erkek arkadaşını getiremez. Hatta izin alarak bile.
    Kadınlar her istediklerinde eşlerinden izin almadan annelerini ziyaret edebilirler. Erkekler ne haberli, ne habersiz, yanlarında eşleri olmadan asla annelerine uğrayamazlar.

Kadınlar bütün ilişkilerinde hesap kitap içindedirler. Asla şeffaf değildirler. Hoşlanırlar, hoşlanmaz gibi davranırlar, isterler, istemez gibi yaparlar. Eşleriyle sorunlarını çözmede bedenlerini silah olarak kullananlar bile vardır.

Vücutlarını göstermeye bayılırlar. Açık, dar, şeffaf, kısa giyerler.Sonra da 'Neden bakıyorsunuz?' diye sinirlenirler. Aslında amaçları baktırmaktır, ama bunu asla kabul etmezler. Özgürlükten, rahatlıktan,
    medeniyetten falan söz ederler. Nereden biliyorsun, derseniz ben de
    kadınım oradan biliyorum.

• abi bu benı acayip gaza getırdı
    hepsinin kokune kibrit suyu
    nedir bu kızlardan cektıgımız
  • quote:

Orijinalden alıntı: tedoa

abi bu benı acayip gaza getırdı
    hepsinin kokune kibrit suyu
    nedir bu kızlardan cektıgımız
    walla ben de tırstım açıkçası.

kadınların bazı yönlerini biliyordum ama bu duygusallık şiir felan işi baya bi düşündürdü beni. hakkaten niye hep erkekler yazıyor şiirleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drazy

walla ben de tırstım açıkçası.

kadınların bazı yönlerini biliyordum ama bu duygusallık şiir felan işi baya bi düşündürdü beni. hakkaten niye hep erkekler yazıyor şiirleri

Alıntıları Göster
    yapmayın o kadarda degil,kadınlar anneler bize lazım,kız milleti diyin gecin

ben bir fıkra anlatayımda olayın yönü değişsin biraz

Adamın biri deniz kıyısında dolaşırken ayağına bir şişe çarpar,mantarı çıkardığında ise içinden bir cin belirir:

"binlerce yıllık hapisten beni sen kurtardın dile benden ne dilersen"

adamda uçak fobisi olduğunu bütün dünyaya denizlere okyanuslara otoyol yapmasını ister

cin biraz düşünür ve sende biraz daha mantıklı bişey iste canım der o kadar yol olurmu..

adamda o zaman kadınları anlamak istiyorum der

cin ise cevabı yapıştırır

söyle abi söyle kaç şerit olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @tEnDEr -- 4 Kasım 2004, 10:33:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: @tEnDEr

yapmayın o kadarda degil,kadınlar anneler bize lazım,kız milleti diyin gecin

ben bir fıkra anlatayımda olayın yönü değişsin biraz

Adamın biri deniz kıyısında dolaşırken ayağına bir şişe çarpar,mantarı çıkardığında ise içinden bir cin belirir:

"binlerce yıllık hapisten beni sen kurtardın dile benden ne dilersen"

adamda uçak fobisi olduğunu bütün dünyaya denizlere okyanuslara otoyol yapmasını ister

cin biraz düşünür ve sende biraz daha mantıklı bişey iste canım der o kadar yol olurmu..

adamda o zaman kadınları anlamak istiyorum der

cin ise cevabı yapıştırır

söyle abi söyle kaç şerit olsun

Alıntıları Göster

• quote:

Alıntıları Göster
    kadınlar ile anneler çok farklıdır...

canım feda olsun o anne gibi annelere...

diğerleri avcunu yalasın...

• quote:

Alıntıları Göster
    Cok saglam tespitler..

quote:

Nedense bütün aşk şiirleri, en duygulu şarkı sözleri hep erkekler tarafından yazılmıştır. Çok duygulu oldukları söylenen kadınların bu sırada ne yaptıkları merak konusudur.

bu ayri bir super ama duyguya oldugu kadar kendini gerceklestirmeye(asmaya.. vs < actualization) ve birazda zekaya bagli bir durumdur. kadin zekasina hep hayran olmusumdur ben... hehe!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 4 Kasım 2004, 11:25:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Deep Impact

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

her seyin iyiside var kotusude

kötüler kötülerin olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: @tEnDEr

quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

her seyin iyiside var kotusude

kötüler kötülerin olsun

Alıntıları Göster
    söyledikleriniz doğru ama yapmayın bu kadarda değil... ben ne kadınlar,kızlar gördüm o en duygusal şiirleri yazan ve geceler boyu gözyaşını saklı tutmaya çalışan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shairim -- 4 Kasım 2004, 11:16:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shairim

söyledikleriniz doğru ama yapmayın bu kadarda değil... ben ne kadınlar,kızlar gördüm o en duygusal şiirleri yazan ve geceler boyu gözyaşını saklı tutmaya çalışan...

Alıntıları Göster
    shairim den gelen yoğun tepki üzerine editlenmiştir.

3 . şahıslara duyrulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deep Impact -- 4 Kasım 2004, 11:54:30 >
  • quote:

shairim den gelen yoğun tepki üzerine editlenmiştir.

3 . şahıslara duyrulur.

Alıntıları Göster
    ne demek bu deep impact...?
  • quote:

ne demek bu deep impact...?

Alıntıları Göster
    kızma ya tamam tamam takıldık be yaw

sana da öte git denmiyor

eklemeyi unutmuşuz ciddi sandın
  • quote:

kızma ya tamam tamam takıldık be yaw

sana da öte git denmiyor

eklemeyi unutmuşuz ciddi sandın

Alıntıları Göster
    hepsi doğru kardeşim ne yalanlıyonuz abartıda değil daha aslında neler varda boşverin.....

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreadmoore

hepsi doğru kardeşim ne yalanlıyonuz abartıda değil daha aslında neler varda boşverin.....

Alıntıları Göster
    haklı olunan yönler var elbette ama çok fazla yüklenilmiş bence kadınlara...
  • quote:

Orijinalden alıntı: james_earl_cash

haklı olunan yönler var elbette ama çok fazla yüklenilmiş bence kadınlara...

Alıntıları Göster
    kadın ne demek???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emir Hattab

kadın ne demek???

Alıntıları Göster
    Walla cok Haklısın KardeshBu Kadınlardan Korkulur..

• quote:

Orijinalden alıntı: CHE

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: CHE

kadınlar korkutmak için değildir ama siz yinede korkun tabi.. ama korkunu ecele faydası yok biliyonuz demi??

• quote:

Orijinalden alıntı: james_earl_cash

quote:

Orjinalden alıntı: CHE

kadınlar korkutmak için değildir ama siz yinede korkun tabi.. ama korkunu ecele faydası yok biliyonuz demi??

Alıntıları Göster
    keşke korkunun ecele faydası olsaydı...

• quote:

keşke korkunun ecele faydası olsaydı...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar size bir soru daha, siz hiç kadın bilim adamı gördünüz mü. Ben bir tane biliyorum Madam Bovary'di. O'da radyosyonu buldu ve olümü bundan oldu. Bu'da onların konuşmaktan düşünmeye fırsatları olmadığının bir ispatı. Çift lobun çiftini de konuşmaya harcıyorlar. O yüzden kadınların kelime dar ağcığı erkekten iki kat daha fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetoruc

Arkadaşlar size bir soru daha, siz hiç kadın bilim adamı gördünüz mü. Ben bir tane biliyorum Madam Bovary'di. O'da radyosyonu buldu ve olümü bundan oldu. Bu'da onların konuşmaktan düşünmeye fırsatları olmadığının bir ispatı. Çift lobun çiftini de konuşmaya harcıyorlar. O yüzden kadınların kelime dar ağcığı erkekten iki kat daha fazla.

Alıntıları Göster
    Olayin temeli dırdırdır diyorsun yani...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.