Şimdi Ara

Ahlaklı esnaflık içerir.(esnekadım memnuniyeti)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gençler,yazımda imla hatalarının olduğunu belirtmiş ve düzenleme yapmamı istemişler.

Bugün ticarette de esnaflıkta da çokça karşılaşmadığımız bir durumu sizlerle paylaşacağım.Reklam diyenler olacaktır.Evet, esnekadım'ın haberi dahi yok bunu yazacağımdan; ama ticari ahlakın,esnaflığın reklamını yapmalıyım.Böyle güzel davranışların hepimiz reklamını yapmalıyız.Güzellikleri çoğaltmak adına...

Takip edenler hatırlayacaktır geçen sene ağustos ayında çok güzel bir kampanya yapmıştı esnekadım sitesi.15 ağustos'ta Sanus 3301 Sneaker tarzı lacivert renk ayakkabımı aldım esnekadim.com sitesi üzerinden.Sonra Tabanlık da aldım birlikte kullanmaya başladım. Resmen tek kullandığım ayakkabı oldu.Ta ki 16 Nisan gibi topuk kısmımım üst kısmında ayakkabı vurduğundaki gibi acıyı hissedince ayakkabıyı inceledim.Topuğu destekleyecek kısım yıpranmış ve sünger destek kısmı delinmişti. Sanus markasını geliştirmek için ne kadar uğraştıklarını her seferinde söyledikleri için firmayla WhatsApp üzerinden iletişime geçtim.Fotoğraflarını gönderdim ayakkabıların. Göndermemin tek amacı vardı: Firmanın ayakkabıdaki sorunu fark edip daha da geliştirmesine katkı sağlamak.Gelen cevap o kadar şaşırtıcıydı ki eve gelir gelmez aile bireylerimle paylaşınca onlar da çok şaşırdılar.

Firma yetkilisi şunu söyleyebilirdi:"Gönderin inceleyelim,kullanıcı hatası, yağmurlu havalarda kullanılmış,taşa çarpılmış vb." bir sürü Dünya devi markalarının bahanelerini sunabilirdi;fakat hiçbirini yapmadı. "Bu sorunlar ara ara gelen şikayetlerden. Bu model tamamen değiştirildi.İsterseniz şu süreç geçip işyerimizi açtığımızda size yeni modelimizden gönderebiliriz.Ayrıca kullandığınız tabanlık aşınmış onu da hızlıca değiştirelim" oldu cevapları. Ben bu yazılanlarla o kadar çok şaşırmıştım ki ahlaklı ticaret ve esnaflığı görünce sanırım hangimiz olsak şaşırırdık.Not aldık.Şu süreç bitince size gönderim yapacağız dediler.

Firma yetkilisi 7 Mayıs tarihinde modelin geldiğini belirtti. İstediğim rengin gönderileceğini söyledi.İnsanın inanası gelmiyor ama ticaret ahlakına sahip insanlarla karşılaşınca sanırım herkesin yaşadığı bir durumdur bu.Tabi ben bu fedakarlık karşılığında Tabanlık da gönderecektiniz diyemedim.İşin açıkçası utandım.Böyle bir güzelliği yapan esnafa asla fazladan yük olmak istemedim.Sokağa çıkma yasaklarından dolayı kargo gecikse de bugünü iple çektim.Bugün kargo geldiğinde ayakkabıyla birlikte tabanlığında gönderildiği hatta kargo ücretinin dahi ödenmiş olduğunu görünce bu yazıyı yazmaya karar verdim. İstedim ki ürettiği ürününe sahip çıkan esnafımıza elimden gelen katkıyı en güzel şekilde vereyim. Eşime,dostuma kime ayakkabı lazım olacak olursa sonuna kadar size destek olacağım. Allah kesenize bin bereket versin. Oluşturduğunuz markanız güçlendikçe büyüsün,Büyüdükçe güçlensin. Ticaret ahlakınız daha da güzelleşsin tüm firmalara örnek olsun inşallah

Not: Reklam diyecekler için acaba firma sahiplerini üzecek bir durum oluşur mu diye esnekadim.com sitesini inceledim modeli sitelerine dahi eklememişler daha. O yüzden buradan gönderilen modelin fotoğraflarını ekleyeceğim. İsteyen olursa önceki 3301 modelin yırtılan kısmıyla birlikte fotoğraflarını da gönderebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dersolog -- 15 Mayıs 2020; 2:40:50 >

• Sevgili donanımhaber üyeleri, uzun paragraflarınızı türkçe kurallarına uyarak yazın. Karınca duası gibi gözüküyor cidden nefret ediyorum şöyle yazılardan. Ne kadar kültürsüz ve varoş insanlar olduklarınız belli oluyor, yapmayın.

En azından noktadan sonra boşluk bırak be kardeşim.
  • Okurken kör oldum alüminyum

Paragraf kullanın, noktalama işareti koyun
  • Hadi noktalama işaretleri ve imlayı geçtim de bir iki paragraf yapsaydın en azından kör olmazdık.
  • murderyamf kullanıcısına yanıt
    Buyrun yazdığım yazıyı imla kurallarına uyarak siz düzenleyin.Sizin imla bilginizi görelim.
  • crazyfriend712 kullanıcısına yanıt
    Okuyabiliyorsunuz.Tebrikler.Bir de hissetmeyi deneyin.Bakalım onda bir problem var mı ;)
  • eski_nesil kullanıcısına yanıt
    Diğer arkadaşa söylemiştim ama size de söylememde bir sakınca yok sanırım. İmla bilginizi bizimle paylaşmak ister misiniz? Buyrun düzenleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dersolog

Okuyabiliyorsunuz.Tebrikler.Bir de hissetmeyi deneyin.Bakalım onda bir problem var mı ;)
  • crazyfriend712 kullanıcısına yanıt
    Aynen
  • esneyenadam.com sitesi için güzel bir backlink olmuş.Tebrik ederim
  • Ben DH kampanyalarından iki tabanlık almıştım biri defolu gelmişti. Bir daha ki alışverişte düzeltiriz gibi bir şey söylediler benim için standart esnaf yaklaşımı.
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    N11 üzerinden ya da normal sitelerinden aldıysanız iade etme hakkınız vardı. Sonuçta faturalı bir ürün. Her şekilde defolu ürün değiştirilmelidir.Ki ben ürünü fazlasıyla kullandığım halde firma yetkilisi yeni model ile değiştirmeyi teklif edip,değiştirdiğine göre defolu ürünü bakış açıları geçiştirelim olamaz. Ki hata yaptılar diyelim.İnsanız beşeriz şaşarız yasal hakkınız vardı.
  • Nickola Tesla kullanıcısına yanıt
    Nicola Tesla nickini kullandığınıza göre emeğin,üretmenin,faydalı olmanın değerini biliyorsunuzdur. Ve yazımdan siz sitenin reklamını yaptığımı düşünüyorsanız,tabiki böyle bir hakkınız var.Lakin amacımı ve niyetimi yazımda belirttim. Güzel ahlakın, güzel davranışların reklamını yapalım artık.Bu ne bize zarar verir,ne de güzel davranışı yapan kişiyi(leri)göklere çıkartır;ama bakarsınız iyilikleri çoğaltır.
  • Ahlaklı esnaflık içerir.(esnekadım memnuniyeti)
  • Bu defaki ürün sağlam çıktı mı, o önemli.
  • anadolu parsına denk gelmişcesine şaşırıyoruz artık.
  • reklamlar bitti
  • Yalnız birkaç kere vurgulamış reklam olmadığını sahiden reklam değil galiba.
  • Merle Dixon kullanıcısına yanıt
    Ne diyebilirim ki size okuduğunuzu anlamanız için nasıl yardımcı olabilirim
  • JagerBomb kullanıcısına yanıt
    Haklısınız
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.