Şimdi Ara

AirTies RT-205 8mbit internet sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evimde TTnetin 8mbit sınırsız internetini kullanıyorum. Elimde 2 adet AirTies modem var birisi RT-205 birisi de WAV275v2. WAV275v2 kullanınca sorunsuz çalışıyor fakat RT-205 kullanırken modem ayar panelinde internet hızı görünüyor, internet bağlantısı var görünüyor ama internet bağlantısı olmuyor. Sorunun nedeni ne olabilir ve nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

IPTivibu Beta aboneliğim var onu da belirteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TruV4

Arkadaşlar evimde TTnetin 8mbit sınırsız internetini kullanıyorum. Elimde 2 adet AirTies modem var birisi RT-205 birisi de WAV275v2. WAV275v2 kullanınca sorunsuz çalışıyor fakat RT-205 kullanırken modem ayar panelinde internet hızı görünüyor, internet bağlantısı var görünüyor ama internet bağlantısı olmuyor. Sorunun nedeni ne olabilir ve nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

IPTivibu Beta aboneliğim var onu da belirteyim.

modemi ttnet mi verdi acaba?

• Evet TTnet verdi ama; daha önce sorunsuz çalışıyordu IPtivibu aboneliği olmadan.
  • o zaman bi firmware güncellemesi yapın, sorun düzelmezse bakarız.
  • Son sürüm zaten bildiğim her şeyi denedim ama nafile
  • kablolu olarak denediniz mi? belki kablosuzda sorun vardır.
  • Denedim onda da değişen bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TruV4

Denedim onda da değişen bir şey yok.

o zaman airties servisine yol gözükmüş bence.
  • Sorun şu ki arkadaşım evine götürdüğümde gene aynı sorunu çıkardı fakat ADSL modunu ayarlayınca düzeldi ama bende hala aynı sorun var.
  • o zaman adsl modunun ayarlandığı sayfadan multi mode'u seçin, diğerlerindeki tik işaretini kaldırıp bi de öyle deneyin.
  • Onu da denedim (Şu an küfür ediyorsun heralde ) ama gene değişen bir şey olmadı.
  • yok canım ne küfrü ben de kullandım rt-205'i arasıra internet tamamen gidiyordu, web arayüzüne falan ulaşamıyordum. sorunlu bi alet kendisi yani. arkadan reset atıp denemişsinizdir herhalde?
  • arkadaş nete bağlanmıyor ama tam olarak sebep ne acaba. ppp ışığımı yanmıyor.yoksa link mi görmüyor.
    yada modemin loguna baktınmı kullanıcı adı ve şifreiyim kabul etmiyor.dhcp kapalıda ip mi dğıtmıyor ::)

internet olmamasının bi sürü sbebi var. vpı vcu değererimi hatalı :)

resetleyip tekrar kurdunmu ...
    ayrıca tivibu için demiyorum da
    yeni nesil IP tv için modemlerin birden çok atm destekleyebilmesi gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crabby

arkadaş nete bağlanmıyor ama tam olarak sebep ne acaba. ppp ışığımı yanmıyor.yoksa link mi görmüyor.
    yada modemin loguna baktınmı kullanıcı adı ve şifreiyim kabul etmiyor.dhcp kapalıda ip mi dğıtmıyor ::)

internet olmamasının bi sürü sbebi var. vpı vcu değererimi hatalı :)

resetleyip tekrar kurdunmu ...
    ayrıca tivibu için demiyorum da
    yeni nesil IP tv için modemlerin birden çok atm destekleyebilmesi gerekiyor.

Dediğin her şeyi yapmıştım zaten ama değişen bir şey olmadı. Internet bağlantısında sorun görünmüyor modemle ilgili ancak iş bilgisayara gelince internetle hiç bir şekilde bağlantı kuramıyorum.

• Güncel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.