Şimdi Ara

Akaryakıtta ÖTV Zammı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
3
Favori
17.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hemen 1000 adet petrol istasyonu açarak petrol lobisine gerekli cevabı vermeliyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shrikeen kullanıcısına yanıt
    Servis şoförüyüm, eylülde minibüs ehliyetinin süresi de bitiyor. Onu da yenilemiyorum. Yakalanana kadar devam.

Salak gibi 2018 de ilk ehliyet değiştirenlerdenim. Millet hala eski ehliyetleri kullanıyor benim 5 yıllık sürem doldu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • yıl 2010 maaşım 2118 benzin 3.90.. 543 litre benzin yapar
    yıl 2023 maaşım 26500 benzin 35... 760 litre benzin yapar

yakıt bu ülkede hep pahalı ama yakıt açısından alım gücüm artmış..

11 ilimizi yıkan deprem seçim kaynaklı dağıtılan paralar memura ve emekliye verilen zamlar seçimde verilen bir takım vaatlerin gerçekleştirilmesi için ayrılan kaynaklar 2 milyon insanın EYT kapsamında emekli yapılmasının doğuracağı maliyet muhakkak ki bir yansımaya neden olacaktı..

• _turbo_ kullanıcısına yanıt

Hocam her gazeteye inanmayın öyle hemen Akaryakıtta ÖTV Zammı 

• EjderLefLef kullanıcısına yanıt

sen beni aktroller ile karıştırdın,

1 kg salça avrupa ülkelerinde 1 euro iken bizde 2 euro dan fazla bir rakama tekabül ediyor. yani biliyorsunuz ki türkiye avrupa ülkelerinden daha pahalı yaşayıp daha az para kazanıyor fakat benzin bunun istisnalarından. et olsun peynir olsun bizde daha pahalı, sebzelerde pahalı. ben bunu dile getirmek istedim. halen ucuz iken stok yapmak lazım.

avrupa ülkeleri yaklaşık ayda 2000 euro civarı kazanırken biz aylık yaklaşık 600 euro civarı kazanıyoruz.

yani benzin gibi ufak tefek istisnalar dışında bir çok ürün avrupa ülkelerine göre daha pahalı bizde, buna gıdalar dahil.

bak bu araba almanyada 7 bin euro civarı, daha ucuza da bulabilirsin. 2012 model volkswagen tiguan... aynı araba aynı model bizde 700 bin civarı. yani dolar bazında hesap ettiğinde 200 bin lirayı geçmemesi gereken araç nasıl oluyorda 700 binin üzerine çıkıyor? konut fiyatları da daha pahalı türkiye de.

Akaryakıtta ÖTV Zammı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D65A48858 -- 16 Temmuz 2023; 9:4:6 >

• Gece gece sela sesi ile uyandım. Demekki reis te uyanmış ve aklına zam gelmiş

• Lan bir sürü borca girip yeni araba aldım 3 gün önce, daha keyfine varamadan olaya bak. Merhamet ve diğer insani duygularını kaybettiriyor bu ülke insana.

• Akılsız başın cezasını başka organlar çekermiş

saplaaaaaa Reis , iha, siha, togg, afrin, libya, mavi vatan, isveç, nato falan filan yapıştır gitsin ben memnunum

• benmisim kullanıcısına yanıt

Gerçek enflasyon ile TÜİK sahte enflasyonu karşılaştırmayın yalnız Akaryakıtta ÖTV Zammı 

Bahsettiğim gerçek enflasyon. Aralık ayında %25 zAmı zor görürsünüz.

• İnsaf be kardeşim

• 1.5 sene önce asgari ücret 4bin küsür lirayken benzin 22 tl idi, şu an asgari ücret 11400 tl olmuş, benzin daha 30 tl yeni oldu. Halen ucuz sayılır, 40 tlye kadar ucuz derim.

• Böyle mi enflasyonu düşürecekler? Bu son yapılan zamlar enflasyonun düşüş eğilimini durduracak. çoğu ülke de enflasyon oranı pandemi öncesi rakamlara düştü. bizde hala yüzde 40 larda. Enflasyon artık kronikleşmiştir. tek haneler hayal bundan sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1301 -- 16 Temmuz 2023; 9:29:41 >
  • 2 benim 1 eşimin arabasından dolayı 5 TL den hesaplasak , 210 litreden 1000 küsur TL girdi bir gecede 😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeylerBeyi35 -- 16 Temmuz 2023; 9:42:56 >
  • muhahhahhahaaha

• her akp'li bir gün muhalif olacak ama

artık çok geç...

ne muhalefet var

ne de muhaliflerin bu zamlar umurlarında değil

hepimiz zevk alıyoruz artık...

zamlara devamke

su veren itfayenin hortumunu seveyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Space-Dye Vest -- 16 Temmuz 2023; 9:40:18 >
  • freshwind F kullanıcısına yanıt
    Brent petrol fiyatı son 1 yılda %22 azaldı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mis gibi oldu. Partizanlar da şok içinde ne diyeceklerini soruyorlar ağabeylerine. Talimat gelsin gelirler.

Öyle böyle geçirmediler herkese.

Erken seçim geliyor hazırlanın gençler.

• onur1301 kullanıcısına yanıt

Tüik faktörü var

bu bir ayda nereden baksan yüzde 15 enflasyon yedi ülke

Tüik yüzde 2 gösterir temmuz ayını oldu bitti işte

devletin gelirleri artarken memur ve emeklilere gerçek enflasyonun 5'de 1'i zam verilir

• aman yerel seçimde de bunlara verin es geçmeyi sakın

• astegon kullanıcısına yanıt

Erken seçim mi gel yarın yapalım seçimi kazanacak parti gene ak partidir ezanlar susmayacak bayraklar inmeyecek halk vergisini yüzde 200 öder sesini çıkarmaz gerekirse ekmek soğan yer ama bekasından vazgeçmez 33 tl çok az bu zamana göre 50 tl olmalı litresi

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.