Şimdi Ara

Aklım çok karışık yardım!!Büyük ihtimalle geleceğimi etkileyecek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 18 yaşındayım bu yıl öss ye 2. kez girdim sınav öncesi ailevi sorunlar ve sınavın dandikliği yüzünden hiç istediğim gibi geçmedi denemelerde 235 in altına inmeyen ben öss de ham olarak 215 okul puanıyla 285 ea-2 puanı aldım hedefim 245 ham ea-2 puan alarak polis akademisine gitmekti ama malesef bu yıl olmadı.Şimdi aynı zamanda kara kuv. asts. myo ve pmyo yada başvuru yaptım ve ikisinide kazandım hatta bugün pmyo mülakatlarınıda geçtim birde üniersite bölümleri olarak işletme,iktisat vs yazdım sizce ne yapmalıyım

1)Üniversite gelirse gitmek ve öss ye çalışıp akademi için uğraşmak
    2)Pmyo ya gidip orda öss ye çalışıp tekrar akademi için uğraşmak
    3)Kara asts. myo ya gitmek
    4)Oturup 1 yıl daha hazırlanarak sınava 3. kez girmek hemde dershanenin o iğrenç ortamında

bu seçenekler arasında kaldım sizinde düşüncelerinizi alayım dedim

• hiçbişey olmaz bu puanla...tekrar gir adam gibi çalış pazartesi başla... dershaneyi değiştir...hadi kolay gele...
  • yanlız üniversiteye girersen ve birdahaki yıl össye girersen puanın yarı yarıya düşüyor bir kere 1. seçeneği at (eğer tekrar hazırlanmam diyorsan atma).aynı şey belki 2. seçenek içinde geçerli olabilir.3. hakkında brnide bilgilendirirsen sevinirim ne gibi rütbelerde oluyorsun.4 seçenekde başarabileceğine inanıyosan
  • Arkadaşlar astsubaylık ii aslında ama karacı olmak en kötüsü...
    Astsubayların maaşlarıda az ama pek çok işden iyidir...
    Misal bugün 30 senelik bir astsbuay(yıpranma payı ile birlikte) açık öğretimden 4 yıllık bi okulda bitirmişse nerden baksan 150-200 bin ytl ikramiye alıyor... Yetmez mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: oBLoOd

yanlız üniversiteye girersen ve birdahaki yıl össye girersen puanın yarı yarıya düşüyor bir kere 1. seçeneği at (eğer tekrar hazırlanmam diyorsan atma).aynı şey belki 2. seçenek içinde geçerli olabilir.3. hakkında brnide bilgilendirirsen sevinirim ne gibi rütbelerde oluyorsun.4 seçenekde başarabileceğine inanıyosan

Kırılan okul puanı diye biliyorum benim istediğim yer ham puanla aldığı için sorun olmuyor.Astsubay okulundanda astsubay çavuş olarak mezun oluyorsun başçavuşluğa kadar çıkılıyor(tabi sınavlarla subaylığada geçilir) maaşları fena değil ama benim gönlüm akademiden yana eğer bu yıl tekrar sınava girersem acayip hırslandım daha önce hiç yapmadığımı yapıp günü günüe ders çalışıcam bende diğerleri gibi günde 200 soru çözücem.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.