Şimdi Ara

Albea Çok Dandik ? Piyasası Çok Kötü ? Kaportası Kağıt Gibi ? ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
5.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Forumda da olmuştur bi kaç ay ama 2 ayı aşkın bir zamandır araba arıyoruz
    Hangi arabayı bulduysak her birinde farklı bi kusur farklı bi noksan buluyorlar ...
    --
    En son araştırmamda =

2008 Albea Multijet Dynamic
    20.000KM
    Boya vs yok Orijinal
    17.000 Lira dediler

=
    Araç bana cazip geldi gerek yaş gerekse motor olarak + MTV olarak da en makul seviyede..

Piyasası Clio lara göre yok , kaporta kağıt gibi , alırsanız elinizde kalır 5-6 Bin Lira aşağıya satmak zorunda kalırsınız gibi daha bir sürü yorumlar yapılıyor
    Ve tabi son olarak da 0 KM al gibi önerilerde de bulunanlar oluyor..

Size göre bu araba nasıl ? Tercih eder misiniz ? ...
    Yorum...

• palıo bozması bir araç arkası tipsiz aslında sedan b segment araçalrda şöyle bir sıralama yaparsak
    era
    albea
    206 sedan
    clio
    logan
    tata
    ben olsam sıralamamı bu şekilde yapardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakangrbz

palıo bozması bir araç arkası tipsiz aslında sedan b segment araçalrda şöyle bir sıralama yaparsak
    era
    albea
    206 sedan
    clio
    logan
    tata
    ben olsam sıralamamı bu şekilde yapardım
    Daha farklı yaklaşan var mı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: hybride

Daha farklı yaklaşan var mı???

Alıntıları Göster
    arkadaşım zor zor araba seçmek.
    ben de accent 1.3 e karar kıldım.
    çekmiyor diyorlar.
    sana önerim
    ise 15-16 ya accent ler.aile arabası.
    ama 1.3 değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haso6718

arkadaşım zor zor araba seçmek.
    ben de accent 1.3 e karar kıldım.
    çekmiyor diyorlar.
    sana önerim
    ise 15-16 ya accent ler.aile arabası.
    ama 1.3 değil.

Alıntıları Göster
    Albeanın piyasası kötü diye bişey yoktur Accent kadar satar. Gördüğünüz taksiler genelde Albea keza şirket arabalarıda öyle kaportasıda normaldir kağıt gibi ne demek yahu Ayrıca 1.3 multijet motorda tasarrufludur ödüllüdür bence beğendiyseniz alın. Ama Accent Era'yada bakmanızı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ExTReMee

Albeanın piyasası kötü diye bişey yoktur Accent kadar satar. Gördüğünüz taksiler genelde Albea keza şirket arabalarıda öyle kaportasıda normaldir kağıt gibi ne demek yahu Ayrıca 1.3 multijet motorda tasarrufludur ödüllüdür bence beğendiyseniz alın. Ama Accent Era'yada bakmanızı tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    taksilerin %90 ı ALBEA arkadaşalar kendinize gelin, bu aracın ne kadar fonksiyonel ne de kadar masrafsız olduğunu gösteriyor, hrundai ın servisi pahalıdır bunu sakın unutmayın 2000 model hyundai elantra kullanmıştım ordan biliyorum servis hyundaı da pahalıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: Attorney58

taksilerin %90 ı ALBEA arkadaşalar kendinize gelin, bu aracın ne kadar fonksiyonel ne de kadar masrafsız olduğunu gösteriyor, hrundai ın servisi pahalıdır bunu sakın unutmayın 2000 model hyundai elantra kullanmıştım ordan biliyorum servis hyundaı da pahalıdır

Alıntıları Göster
    ya ben hyundainin servisinin pahalı oldugunu bilmiyordum,
    peki fiatin da servisi pahalı mıdır? hyundaiyle karsılastırınca ya da mesela bi fordla
  • quote:

Alıntıları Göster
    Taksicilerin bir bildiği var ki Albea kullanıyorlar değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vakkas.

Taksicilerin bir bildiği var ki Albea kullanıyorlar değil mi ?

Alıntıları Göster
    Era'ların servisi ucuz ancak Getz'in arka tampon servis fiyatının 400 TL olduğunu bizzat satış görevlisi arkadaş söyledi. Era'lar tamamen yerli üretim olduğu için servis maliyetleri çok çok ucuz. Yanılmıyorsam 150-200 TL gibi bir rakam olması lazımdı. Era, Albea, Clio..vs servisleri pahalı, parça fiyatları uçuk, dayanımları yetersiz olsa taksiciler tarafından pek tercih edimez.

• quote:

Era'ların servisi ucuz ancak Getz'in arka tampon servis fiyatının 400 TL olduğunu bizzat satış görevlisi arkadaş söyledi. Era'lar tamamen yerli üretim olduğu için servis maliyetleri çok çok ucuz. Yanılmıyorsam 150-200 TL gibi bir rakam olması lazımdı. Era, Albea, Clio..vs servisleri pahalı, parça fiyatları uçuk, dayanımları yetersiz olsa taksiciler tarafından pek tercih edimez.

Alıntıları Göster
    valla hyundaının parçasını pahalı olduğunu yeni duydum vede dikkat ettiysenin dediğiniz gibi taksilerin çoğunluğu albea yani size özel bir şey olmasının istiyorsanız eraya bakın albea çok ticari kişiye özel diğel

• quote:

Alıntıları Göster
    Ağzı olan konuşuyor işte olan bizim hevesimize oluyor

...

• quote:

Orijinalden alıntı: hybride

Ağzı olan konuşuyor işte olan bizim hevesimize oluyor

...

Alıntıları Göster
    paran varsa acıma al iksinden birini.
    ikisi de ucuz servis açısından. diğerlerine göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haso6718

paran varsa acıma al iksinden birini.
    ikisi de ucuz servis açısından. diğerlerine göre.

Alıntıları Göster
    arkdaşım bak ben inan dürüst bildiğimi konuşuyorum, hyundai elantra kullandım 2 yıl boyunca 2000 model di araç, araç beni hiç yolda koymadı, araç sağlam hyundai era da kesin sağlamdır, yani sana sorun çıkartmaz, ama servis hyundai da pahalı, yani şunu fiyatı şu diyemiyorum hatırlamıyorum ama ankaradaki yetkili serviste para öderken bayağı bi sıkıntı yaşadığımı hatırlıyorum şaşırmıştım hatta oradan aklımda kalmış pahalı olduğu... Albea ya gleince taksici kullanıyorsa kesin maliyeti azdırü, LPG uyumludur LPG sorun çıkarmaz, diye düşünüyorum ama kulanmadım onu bilemiyorum

• quote:

arkdaşım bak ben inan dürüst bildiğimi konuşuyorum, hyundai elantra kullandım 2 yıl boyunca 2000 model di araç, araç beni hiç yolda koymadı, araç sağlam hyundai era da kesin sağlamdır, yani sana sorun çıkartmaz, ama servis hyundai da pahalı, yani şunu fiyatı şu diyemiyorum hatırlamıyorum ama ankaradaki yetkili serviste para öderken bayağı bi sıkıntı yaşadığımı hatırlıyorum şaşırmıştım hatta oradan aklımda kalmış pahalı olduğu... Albea ya gleince taksici kullanıyorsa kesin maliyeti azdırü, LPG uyumludur LPG sorun çıkarmaz, diye düşünüyorum ama kulanmadım onu bilemiyorum

Alıntıları Göster
    Albea fiyatına göre normal bir araçtır, alınır binilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Unforgiven3

Alıntıları Göster
    bende araç almadan once en az 5 model baktım hyundaisinden citroenine kadar dedigin gibi tum araçlara bır kulp buldular sonunda dedımkı kendı kendıme demekkı bu memlekette herkes ya bmwye yada ferrariye biniyor ondan araçlara mana buluyor ve gittim albea aldım yakışından gidişinden ve duruşundan gayet memnunum soyle dusun yıne forumda arkadasın honda jazzının aynası değişmis yaklaşık 1000tl masraf cıkmıs benım aynam 40tl aradakı farka bak sadece bu bir ornek.:)ha bu demek değilki araba 4x4lük illaki herkesin memnun olmadıgı yönleri vardır.ve bulduğun aracın fiyatı gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attila24 -- 15 Nisan 2009; 22:12:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9872305B9

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım, Albea'yı kullanmadım. Ama gerek teknik, gerek donanımsal özelliklerini web sitesinden vs. takip ettiğim kadarı ile az çok biliyorum. Ve yine emsali arabalar olan Symbol ve Era kadar da satılıp kullanılmakta. Donanımlısı da gayet güzel ve kullanışlı, mantıklı bir araba. Kağıt gibi olsa dayanıksız olsa bu kadar insan ve özellikle taksiciler almazdı. %100 güvenli bir araba olmayabilir ama korkulup kaçılacak bir araba da değildir bana göre ALBEA'lar. Bence içine siniyorsa al derim. Pişman olmazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkcad34

Arkadaşım, Albea'yı kullanmadım. Ama gerek teknik, gerek donanımsal özelliklerini web sitesinden vs. takip ettiğim kadarı ile az çok biliyorum. Ve yine emsali arabalar olan Symbol ve Era kadar da satılıp kullanılmakta. Donanımlısı da gayet güzel ve kullanışlı, mantıklı bir araba. Kağıt gibi olsa dayanıksız olsa bu kadar insan ve özellikle taksiciler almazdı. %100 güvenli bir araba olmayabilir ama korkulup kaçılacak bir araba da değildir bana göre ALBEA'lar. Bence içine siniyorsa al derim. Pişman olmazsın.

Alıntıları Göster
    ben araba alacakken kardeşimin önerdiği arabalar 1970 li amerikan arabaları,arkadaşımın önerdikleri 1980 li 1990 lı mazda vs. lerdi.bence bu araçlardan birini al.albea alırken korkutuyor,çünkü taksi çıkması veya şirket arabası olmasından korkuluyor.direk binici arabası hemen satılır.albea tam aile arabası.multıjet motorlu ise yakıtıda gayet iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Unforgiven3

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: UrbanRacer

Arkadaş en doğrusunu söylemiş fiyatına göre iyi bir araç ama era ya bak demekten kendimi alamıyorum 1.4 select donanımlı bide lpg taktırırsan tadından yenmez.(bence).
  • quote:

Orijinalden alıntı: necmi42

ben araba alacakken kardeşimin önerdiği arabalar 1970 li amerikan arabaları,arkadaşımın önerdikleri 1980 li 1990 lı mazda vs. lerdi.bence bu araçlardan birini al.albea alırken korkutuyor,çünkü taksi çıkması veya şirket arabası olmasından korkuluyor.direk binici arabası hemen satılır.albea tam aile arabası.multıjet motorlu ise yakıtıda gayet iyi.

Alıntıları Göster
    Geçen yıl babama araba ararken baya bir araştırmıştım ben. Albea tip olarak benim de beğendiğim bir araba değil. Ama babam için tam aradığımız arabaydı. Parçası ucuz, az yakıyor, altı yüksek en bozuk yolda bile kullanabiliyorsunuz (babam köyde bahçenin içine kadar giriyor arabayla). Sınıfına göre konforlu sayılır. İç donanım çok iyi değilse bile kabin fazla ses almıyor, süspansiyonlar yumuşak ve yoldaki engebeleri fazla yansıtmıyor. Ha yol tutuşu spor kullanım için iyi değil, ama zaten hedef piyasası da o değil. Kliması, ısıtması yeterli. Işıklarda birçok üst sınıf aracı sollayabilen çok sinirli bir motoru var (1.4 fire versiyonu). Ama en yüksek hızı düşük, 120 den yukarı çıkmaya uygun değil (zaten çıkılmamalı da). Kısacası yaşınız, aile durumunuza göre iyi bir tercih olabilir. Eğer bekarsanız ve gençseniz hyundai daha çok yakışır. Performans olarak da daha iyidir. Ben şu an sıfır alacak olsam era alırdım mesela. Ama babamın albeasını sürmekten de keyif almıyor değilim. Kağıt gibi, kalitesiz vs gibi laflara aldırmayın pek. Sınıfına göre gayet yeterli. Zaten 100000km test sonuçları da var internette. Onno usta bile sorunsuz araç diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: necmi42

Alıntıları Göster
    Albea sağlam bir araç. Rusların yaptığı çarpma testlerinde (Euroncap standartına göre) 3 yıldız almış bir araç (Araçta sadece sürücü hava yastığı ve normal emniyet kemerleri olduğu halde(aktif gergili olmayan))

http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Siena#Safety_rating

http://translate.google.com.tr/translate?prev=hp&hl=tr&js=n&u=http%3A%2F%2Fwww.autoreview.ru%2Farchive%2F2007%2F08%2Fcrash_albea%2F&sl=ru&tl=en

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_solak -- 16 Nisan 2009; 13:16:26 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.