Şimdi Ara

Aldığım yedekleri nasıl yüklerim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Cpanelden sitemin yedeğini aldım sqliyle beraber bunu direkt adminden tekrar geri nasıl yüklerim

• httpdocs içindekileri ftp ye sql içindekileri phpmyadmin ile yükleyeceksin.

sql eğer büyükse bigdump.php diye bi dosya var onunla yükle veya parçalayarak yükle..
  • hoca bende sana onu soruyom işte phpmyadminden nasıl yapılıyo geri yükleme panelde denedim ama olmadı indirdiğim dosyayı gözat yükle dedim başarılı dedi ama ortada sorgulananlar yok 0 gösteriyo sıkılmaya başkladım iyice yedek duruyo elimde forumu bekliyo herkes
  • Hata 
    SQL sorgusu:

CREATE TABLE `smf_attachments` (

`ID_ATTACH` int( 11 ) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
    `ID_MSG` int( 10 ) unsigned NOT NULL default '0',
    `ID_MEMBER` int( 10 ) unsigned NOT NULL default '0',
    `filename` tinytext NOT NULL ,
    `size` int( 10 ) unsigned NOT NULL default '0',
    `downloads` mediumint( 8 ) unsigned NOT NULL default '0',
    PRIMARY KEY ( `ID_ATTACH` ) ,
    UNIQUE KEY `ID_MEMBER` ( `ID_MEMBER` , `ID_ATTACH` ) ,
    KEY `ID_MSG` ( `ID_MSG` )
    ) ENGINE = MYISAM DEFAULT CHARSET = latin1;

MySQL çıktısı:

#1064 - You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'DEFAULT CHARSET=latin1' at line 11

aldığım hata mesajı
  • 40 kişi bakıpta bir kişi cevap veriyosa burda neden hosting reklamı yapılıyoki anca domain satın reseller satın başka bi şey yapmayın

Sağolun arkadaşlar yardımlarınız için
  • İşin içinde domain,hosting,sunucu yok. İşin içinde SQL var. Siz galiba SQL'i çok kolay birşey zannediyorsunuz? Veritabanı sistemleri için insanlar çuvalla para döküyorlar eğitim kurumlarına.

Bilgisi olan kişiler olsaydı yardım ederlerdi, kimse bilgilerini kendine saklamaz forumda merak etmeyin!
  • domain,hosting,sunucu demişsin de

Host ve Shell satıcıları da bu işle ilgileniyo sunucu değiştiği zaman aldığı yedekleri nasıl yüklerler bilmiyolarmı
    demekki bilmiyolar neyse ben hallettim zaten sql hatalı emekler gitti bi şey olmaz yeninden kurarım sağolun yinede
  • arkadaşım muhtemelen yedek aldığın cpanel deki sql ve phpmyadmin sürümü ile yenisindeki farklı olabilir. php özelliklerini yaz önce sürümden emin olalım. kafanı yorma öyle yada böyle yüklemene yardımcı oluruz. söyleyeceğimiz hiç bir yol işe yaramzsa ben kendim yüklemeye çalışırım. evet sql ayrı bir konudur bazen karmaşıktır ama imkansız diye bir şey yoktur.

Saygılarımla..
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpsi1987

Hata 
    SQL sorgusu:

CREATE TABLE `smf_attachments` (

`ID_ATTACH` int( 11 ) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
    `ID_MSG` int( 10 ) unsigned NOT NULL default '0',
    `ID_MEMBER` int( 10 ) unsigned NOT NULL default '0',
    `filename` tinytext NOT NULL ,
    `size` int( 10 ) unsigned NOT NULL default '0',
    `downloads` mediumint( 8 ) unsigned NOT NULL default '0',
    PRIMARY KEY ( `ID_ATTACH` ) ,
    UNIQUE KEY `ID_MEMBER` ( `ID_MEMBER` , `ID_ATTACH` ) ,
    KEY `ID_MSG` ( `ID_MSG` )
    ) ENGINE = MYISAM DEFAULT CHARSET = latin1;

MySQL çıktısı:

#1064 - You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'DEFAULT CHARSET=latin1' at line 11

aldığım hata mesajı

Hata çıktısına bakılırsa MYSQL sürümün 4.0.x
    Bu sorunu gidermen için MYSQL sürümün ya 4.1.x şeklinde olacak ya da sorgunun içindeki "DEFAULT CHARSET=latin1" yazan yerleri tek tek sileceksin ki eğer sürümün 4.1.x altı ise.
    Sebebi ise "DEFAULT CHARSET" olayının 4.1.x versiyonlarında çıkmış olması.

• quote:

Orjinalden alıntı: alpsi1987

domain,hosting,sunucu demişsin de

Host ve Shell satıcıları da bu işle ilgileniyo sunucu değiştiği zaman aldığı yedekleri nasıl yüklerler bilmiyolarmı
    demekki bilmiyolar neyse ben hallettim zaten sql hatalı emekler gitti bi şey olmaz yeninden kurarım sağolun yinede

Eğer çok emek harcadıysan sakın böyle bir şey yapıyım deme.
    SQL hatalı değildir.
    Arkadaşımın 11 mb.lik SMF veritabanını yukarda anlattığım yöntemle yüklemiştim sunucusuna.
    Uzun sürmüştü ama sürdüğüne değmişti.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.