Şimdi Ara

(Aldim)i7-7700k / Asus strix z270g / G.skill tridient z 3600 CL15/ be quiet 80+gold (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
2.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ismi slim ama low profile bi cooler olduğu izlenimi yaratmasın. Nerdeyse 140mm fan var ve hyper gibi bi soğutucudan daha ağır bi yapısı var. Zaten sessizlik 135 küsür mm fandan kaynaklı büyük oranda. Gerçekten kaliteli bi soğutucu ama matx formda kullandığın anakartta 16x ile silme gelmiş gözüküyor. Karta değmedikten veya sıkışmadıktan sonra problem yok sonuç olarak ancak 120mm olan başka bir model çok daha rahat olurdu bu anakart için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel sistem mavi ekransız günler
  • Hayırlı olsun sisteminiz. bende yeni sistem topluyorum bütün parçaları aldım. anakart kaldı. bende z270g i bekliyorum. anakartı nereden aldınız diye soracaktım almanyayı gördüm . sizce nezaman gelir bu tr ye .
    son olarak asus maximus viii gene mi asus strix z270g mi..
  • Adını Google'da aratınca da Türkiye'de Nova Bilgisayar'da satıldığını görebiliyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 23 Ocak 2017; 10:11:11 >
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    @Kurt Knispel stokta yok hiçbir yerde.

Gigabyte anakartlarda kullanılan Creativ Core3D ses çipiyle Asus'un kullandığı SupremeFX arasında ne kadar fark var arkadaşlar, gigabyte'a verilen ekstra ücrete değermi bu anlamda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erssag

Hayırlı olsun sisteminiz. bende yeni sistem topluyorum bütün parçaları aldım. anakart kaldı. bende z270g i bekliyorum. anakartı nereden aldınız diye soracaktım almanyayı gördüm . sizce nezaman gelir bu tr ye .
    son olarak asus maximus viii gene mi asus strix z270g mi..

Dostum sagol sanada hayirli olur insh. Bende senin gibi Asus maximuss Viii gene yi alacaktim. son anda z270 leri gördüm..Arada cok bi fiyat farki yok.

bence bekle z170 degil z270 chipli bi kart al.. Illa kücük mAtx olmasina gerek yok, TR de evler ne güzel büyük, burda ev ufak, onun icin ben kasayi kücültmek adina mATX aldim ama cok ta , yer tasarrufu olmadi acikcasi .. Sen normal atx z270 le bak, 1-2 aya kalmaz alternatifler Türkiyede cogalir.

Birde Asrock un z270 kartlarina da bakin , onlarda hic fena degil.. asus almasam asrock alacaktim , onlar baya bi ucuz ,hemde kaliteli diyorlar..Selamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

@Kurt Knispel stokta yok hiçbir yerde.

Gigabyte anakartlarda kullanılan Creativ Core3D ses çipiyle Asus'un kullandığı SupremeFX arasında ne kadar fark var arkadaşlar, gigabyte'a verilen ekstra ücrete değermi bu anlamda?

Hocam , ben ses olayinda iddali degilim ama, bence profesyonel muzik ile ugrasmiyosan aradaki farki sen ben anlayamayiz, parani baska bilesenleri iyilestirmek icin kullanirsin.asrock ta da Purity Sound varmis onada bak..
  • Arkadaslar simdi , ekran kartindan önce HDD isi var, 160 gb sata 2 hitachi laptop HDD i vardi ona kurdum bi test icin win10 u, ama benim 7 yillik (2 yildir samsung ssd ile calisiyor) , o laptoptan cok yavas aciliyor ssd nin hayatimizdaki yerini unutmustum valla cok kötü normal sata2 hdd arkadaslar. sata3 de elimde yok deneyemiyorum..bana bi akil verin simdi sorunum su :
    belki 5 yildir format atilmamis bütün ayarlari en ince kullanimima göre optimize edilmis win7 ultimate / samsung ssd de, laptopta takili.. bu win7 yi eski hitachi hdd ye transfer edip(imaj gibi), samsung a da sifir win10 mu kursam..yoksa 128 gb usb 3.0 var ona bbu win7 mi kaydirsam..Amacim özetle : bu eski 1000lerce bilgimin ayarimin oldugu win7 mi, ucurmadan bozmadan eski bir diske (sata2 yada usb3) kaydirmak, gerektiginde eski laptopdan yavasta olsa boot edip icine bakiyim??

biostan ilk görüntüler..:
    Orda target 4700 Mhz yaziyor asagida carpan x47 yaziyor ama yinede benim hiz 4200, cok karisik 20 sayfa menude ayar var bu biosta.anlayamadim.

(Aldim)i7-7700k / Asus strix z270g / G.skill tridient z 3600 CL15/ be quiet 80+gold

(Aldim)i7-7700k / Asus strix z270g / G.skill tridient z 3600 CL15/ be quiet 80+gold

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buddah -- 23 Ocak 2017; 17:28:24 >

• Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    nova bilgisayarda stok yok.
  • Güzel bir seçimler olmuş bende aynı özellikte parçalar toplamayı düşünüyordum. Anakart z270 micro atx fazla seçeneğimiz yok. B150 ağırlık vermişler.
    Rica etsem tek tek size maliyetlerini yazabilirmisiniz?

Sistemi toplarsam bende resimlere yer vereceğim. Şu ana kadar sadece fractal design 804 alabildim.

Birde Almanyadaki online siteleri yazabilirmisiniz? Ben bir tek hardwareversand.de biliyorum. Birde idealo.de de karşılaştırmak için bakıyorum.

Z270G alacak arkadaşlar;

Fri, 3 Feb 2017 11:54:12 +0100 servicecenter_emea@asus.com
    Asus Türkiye olarak satış kanalımız bulunmadığı için ne yazık ki talebinizi karşılayamamaktayız. Talep ettiğiniz ürünü teknoloji marketler, yerel bayiler veya e-ticaret siteleri üzerinden araştırmanızı rica ederiz..
    ASUS ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,
    ASUS Müşteri Hizmetleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bwhiteshark -- 5 Şubat 2017; 13:4:56 >

• benim toplamak istediğim sistem de 7700 ve z270 strix vardı ama nedense tercihimi z170 gene den kullandım.işlemci 6700 daha ucuz olduğu içinde 6700 almıştım.

size tavsiyem mutlaka m2 almanız. bende ilk başta sata hdd ile kurulum yaptım ,baktım olmuyor aynı gün m2 ssd aldım.

sizde ekran kartında benim gibi sıkıntıda kalmışsınız .
  • Öncelikle parçalar hayırlı olsun benim en çok merak ettiğim konu ramler kaç puan alıyor müsait olduğunuzda aida64 ram bechmark atabilirmisiniz?
  • sa. sizde de aura ışığı bilgisayar kapanınca çalışmaya devam ediyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bwhiteshark

Güzel bir seçimler olmuş bende aynı özellikte parçalar toplamayı düşünüyordum. Anakart z270 micro atx fazla seçeneğimiz yok. B150 ağırlık vermişler.
    Rica etsem tek tek size maliyetlerini yazabilirmisiniz?

Sistemi toplarsam bende resimlere yer vereceğim. Şu ana kadar sadece fractal design 804 alabildim.

Birde Almanyadaki online siteleri yazabilirmisiniz? Ben bir tek hardwareversand.de biliyorum. Birde idealo.de de karşılaştırmak için bakıyorum.

Z270G alacak arkadaşlar;

Fri, 3 Feb 2017 11:54:12 +0100 servicecenter_emea@asus.com
    Asus Türkiye olarak satış kanalımız bulunmadığı için ne yazık ki talebinizi karşılayamamaktayız. Talep ettiğiniz ürünü teknoloji marketler, yerel bayiler veya e-ticaret siteleri üzerinden araştırmanızı rica ederiz..
    ASUS ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,
    ASUS Müşteri Hizmetleri

Arkadaslar kusura bakmayin , bende konu eskidi , kimsede yazmiyo diye, bakmadim ihmal ettim...Sorularinizi beklettim kusura bakmayin..Önce Sayin hocam sizden baslayim :

Almanyadaki online siteler icin size bir karsilastirma sitesi verecegim cimri yada akakce filan gibi hatta direkt pc bilesenleri kisminin linki burda : http://www.idealo.de/preisvergleich/SubProductCategory/3016.html
    bu siteden satisi yapan ve güvenilir olan online shoplara yöneliyorsunuz.. Ben benimkileri compuland diye bir shoptan aldim, toplamda hepsinin stokta oldugu ve fiyati uygun olan buraydi : https://www.compuland.de/Hardware.html

Fiyatlar islemci ye indirim gelmis : ben 375 € ya almistim , digerlerdide hepsi o sitedeki gibi.

Fractal design i cok övüyorlar, sanirim sessiz kasalardan ..sizede hayirli olur insallah acele etmeyin bizler sistemleri uzun yillar kullanan insanlariz..biraz bi ilk piyasa kirilsin. z270 ler illahaki gelecek Tr ye..ama ne zaman..

@bwhiteshark

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buddah -- 6 Şubat 2017; 22:15:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erssag

sa. sizde de aura ışığı bilgisayar kapanınca çalışmaya devam ediyor mu ?

Hocam selam, evet aynen :) benim hanim kalkmis gece kasanin kapagini daha kapatmamistim..evin ici disko gibiydi , o neydi öyle dedi
    Sonra aura programiyla oynadim.. cd den cikiyo onu kurun.. orda biseyler degistirdim, artik bidaha istesemde geri getiremiyorum , o isigi (pc kapaliyken)...ama pc acikken calisiyo. soluk alma verme efekti gibi olan var.. ledlerin komple rengini degistirme var..cok hos..

@erssag
  • quote:

Orijinalden alıntı: dbaggio

benim toplamak istediğim sistem de 7700 ve z270 strix vardı ama nedense tercihimi z170 gene den kullandım.işlemci 6700 daha ucuz olduğu içinde 6700 almıştım.

size tavsiyem mutlaka m2 almanız. bende ilk başta sata hdd ile kurulum yaptım ,baktım olmuyor aynı gün m2 ssd aldım.

Hocam sagolasin sizin parcalarda hayirli olsun, bende cok terreddütte kaldim, fiyat/performans olarak bakildiginda sizin yaptiginiz mantikli..ben seytana uydum ekran kartina para kalmadi iste :). simdi ebay de r9 380x filan kovaliyorum..

m2 ile cok tatli ya.. samsung un Samsung SSD SM961-NVMe diye bi modeli var.. m2 ile 3000 mb yazma yi burda görürsek artik gözümüz acik gitmez...rüya gibi hdd ler pc deki en dar bogaz, herkes artik yil 2017 mekanik hdd i unutmali.. önce ssd , sonra m2 nvme..u2..
    ama bak ben ssd yi yeni sisteme takinca su hiza ulastim :

@dbaggio

• quote:

Orijinalden alıntı: buddah

quote:

Orijinalden alıntı: dbaggio

benim toplamak istediğim sistem de 7700 ve z270 strix vardı ama nedense tercihimi z170 gene den kullandım.işlemci 6700 daha ucuz olduğu içinde 6700 almıştım.

Hocam sagolasin sizin parcalarda hayirli olsun, bende cok terreddütte kaldim, fiyat/performans olarak bakildiginda sizin yaptiginiz mantikli..ben seytana uydum ekran kartina para kalmadi iste :). simdi ebay de r9 380x filan kovaliyorum..

m2 ile cok tatli ya.. samsung un Samsung SSD SM961-NVMe diye bi modeli var.. m2 ile 3000 mb yazma yi burda görürsek artik gözümüz acik gitmez...rüya gibi hdd ler pc deki en dar bogaz, herkes artik yil 2017 mekanik hdd i unutmali.. önce ssd , sonra m2 nvme..u2..
    ama bak ben ssd yi yeni sisteme takinca su hiza ulastim :

@dbaggio

hocam bahsettiğiniz ssd evo 960 in oem modeli. yaklaşık 250euro 500 gb . yanlız ssd den sonra farkı hissediyosunuz değil mi?

sizden bir benchmark rica edebilirmiyim? aida 64 ile ram ve işlemci tesleri yapabilirmisiniz acaba?=

sizin ssd ne marka ve kapasitesi nedir acaba?

ben mukayese yapabilmeniz adına aşağıdaki ss yi paylaşıyorum. crucial mx200 500 gb 158 € fiyat.

• quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Öncelikle parçalar hayırlı olsun benim en çok merak ettiğim konu ramler kaç puan alıyor müsait olduğunuzda aida64 ram bechmark atabilirmisiniz?

Hocam yapicam, yeni gördüm kusura bakmayin..Sizde bana olmasi gereken (beklenen hizlari söylersiniz), hala sistem cok süper hizli calismiyo gibi geliyo..biseyi yanlis yaptim ama ne..bios u o kadar karistirmislarki , adam overclock ne yaptigini bilmiyo..bakicam bugün yarin size test..

@Overlord7134
  • Uzun zamandır kule tipi sogutucuyla kasa toplayan görmemiştim iyi oldu valla millet işlemciden ekran kartından filan kısıp sıvı sogutucu almaya başlamıştı bi ara foruma corsair ve cooler master sponsor filan mı oldu acaba diye düşünmeye başlamıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam bahsettiğiniz ssd evo 960 in oem modeli. yaklaşık 250euro 500 gb . yanlız ssd den sonra farkı hissediyosunuz değil mi?

sizden bir benchmark rica edebilirmiyim? aida 64 ile ram ve işlemci tesleri yapabilirmisiniz acaba?=

sizin ssd ne marka ve kapasitesi nedir acaba?

ben mukayese yapabilmeniz adına aşağıdaki ss yi paylaşıyorum. crucial mx200 500 gb 158 € fiyat.

Hocam, sagolun tabi yapicam , aida 64..simdi ev ele gecirildi ilerleyen saatlerde bi deneyim :).. benim dedigim , 961 yada dediginiz gibi ssd evo 960 oem modeli ama hiz 3000 mb diyor hocam.. su bahsettigim :

https://www.cyberport.de/?DEEP=3303-00S&APID=117&gclid=CLiVodSe_NECFUkQ0wodajUG_Q

ben hep windowsa yetecek kadar ucuza kapasitesi az 128 gb filan ama deli hizli, harddisk taraftariyim, tabi bazi arkadaslar oyun olayinda kapasite cok gerekiyor..ama en azindan 128 gb win icin, fena olmazdi.. fiyati 85€ daha düsügüde var sanirim o fiyatin.

ve evet ssd ile sata 2 arasinda daglar kadar fark var.. diger hic bi bileseni anlayamiyorum insan algilariyla, ama ssd cok fark ettiriyor.. yani 55 mb den 550 mb a cikti..

Benim ssd bu resimdeki hocam , ama ayni ssd eski laptopta 280 mb/s yaparken z270 de sinirini zorluyor .

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.