Şimdi Ara

Alkollü bisiklet kullandığı için ehliyeti alındı!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
3.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ceza alması normal, ehliyetinin alınması anormal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: henien

Bu haberi ilk yazan kişiyi ve düzeltmeden radyolarda, tv'lerde forumlarda paylaşanları Türkçe'yi doğru kullanmaya davet ediyorum. "Alkollü bisiklet kullanmak" değil efendim, "bisikleti alkollü kullanmak" ya da "alkollü olarak bisiklet kullanmak".

Kaç gündür uyuz oluyordum, forumda döktüm içimi rahatladım oh be !

Alkollü at kullanmak yasak mı peki, ne gibi cezası var? Zira Edirne'de sık rastlanabilecek bir replik olabilir: "Rakıyı ben içmedim be ya, at içti, sarhoş olan o!! Ben ayığım memur bey."
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cowinenge

quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Bunda yanlış görmüyorum. Bisiklette bir kara taşıtıdır. Alkollü kullanarak insanları zor durumda bırakamazsınız. Ne malum alkollüyken arabanın önüne sürmeyeceği. Sonra canından olacak, ona vuran suçsuz günahsız adamda hapislerde yatacak.

Bisiklet bir kara tasiti da bisikleti yolda cok taktiginiz mi var ? 10 yildir bisiklet kullaniyorum surekli sagdan gittigim halde uzerime uzerime surmeyen bir surucu gormedigimi hatirlamiyorum. Bisiklet yolu var fakat amcalarimiz o yolda mangal yapiyor teyzeler yuruyor uyarsan bir de laf yiyorsun .

Bizim Türk milleti işte, o zihniyet bizim insanımızda nerdeeeee ! Söylediklerinizede harfiyen katılıyorum.

• ehliyet gereken bir araç olsa yada sadece para cezası kesilse anlarım ama bu işe polis olarak ben bile şaşırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: Fabrikatörünoğlu

Yalan beyler Sitenin isminden belli propaganda yapılmak istendiği

sizinkiler de haber yapmış
    http://www.zaman.com.tr/gundem_alkollu-bisiklet-kullanan-sahislara-kesilen-ceza-mahkemelik-oldu_2162984.html

akp li değilim ülkücüyüm

• Hemen idam edilmeli gunumuz turkiyesinde ne olsa sasmamali...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar haberde yazan kısım dikkatinizi çekmedi herhalde.

"Ayrıca ehliyetini beyan edemedikleri için de 160 lira parası cezası kesilen A.K. ve Ş.Y.’nin B sınıfı ehliyetlerine de Karayolları Trafik Kanunu’nun 48/5 maddesi gereğince 6 ay süreyle el konuldu. "

kanunda böyle bir madde var galiba. yoksa gerçekten motorlu taşıt kullanma belgesi ile bisiklet konusunu bende bağlayamadım. ama karayolu yönetmeliğinde "araçla" çıkmak yasak diyor, sonunuda ehliyete bağlıyor ise bilemeyeceğim. ya öyle, ya da haber asparagaz

EDIT : ulen size mok attım kendim okumamışım haberi :D

altta yazıyormuş.

YASADAKİ O MADDE

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 48/5 maddesi: Yapılan tespit sonucunda, 0.50 promilin üzerinde alkollü olarak araç kullandığı tespit edilen sürücüler hakkında, fiili bir suç oluştursa bile, 700 Türk Lirası idari para cezası verilir ve sürücü belgesi 6 ay süreyle geri alınır

motorlu araç demiyor, açık var resmen yasa da :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konuşantahta -- 7 Kasım 2013; 17:39:26 >

• quote:

Aslında aynı şey doğru. Alkol alanlar sokağada çıkmamalı. Bir arkadaşım alkollü bir adamın yola fırlaması sonucu vurmak zorunda kaldı ve nezarethanede kaldı 2 gün. Adam 1 gün komada kaldı sonra kendine gelmeye başladı yoksa suçsuz yere arkadaşım ceza yiyecekti. Önümüzde somut örnekler var. Bilinçsizce hareket etmenin bir anlamı yok bence .

Evet arkadaşınızda hiç suç yok. Yola çocuk fırlasa ne olacaktı? Hayvan fırlasa? Top fırlasa?
    Arkadaşınızın çevreyi tamamen kontrol edemediği bir yerde durabileceğinden daha hızlı gittiği sonucuna varmıyorsunuz da yayanın alkollü olup yola atladığı için suçlu olduğu sonucuna varıyorsunuz. Gallerde millet haftasonu içip içip yollara yatıyor ama ne ezen var ne ezilen. Alkollüleri örnek göstermiyorum, ayık kafayla adam gibi araç kullananları örnek gösteriyorum, yanlış anlaşılmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: konuşantahta

arkadaşlar haberde yazan kısım dikkatinizi çekmedi herhalde.

"Ayrıca ehliyetini beyan edemedikleri için de 160 lira parası cezası kesilen A.K. ve Ş.Y.’nin B sınıfı ehliyetlerine de Karayolları Trafik Kanunu’nun 48/5 maddesi gereğince 6 ay süreyle el konuldu. "

kanunda böyle bir madde var galiba. yoksa gerçekten motorlu taşıt kullanma belgesi ile bisiklet konusunu bende bağlayamadım. ama karayolu yönetmeliğinde "araçla" çıkmak yasak diyor, sonunuda ehliyete bağlıyor ise bilemeyeceğim. ya öyle, ya da haber asparagaz

altta yazıyormuş.

YASADAKİ O MADDE

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 48/5 maddesi: Yapılan tespit sonucunda, 0.50 promilin üzerinde alkollü olarak araç kullandığı tespit edilen sürücüler hakkında, fiili bir suç oluştursa bile, 700 Türk Lirası idari para cezası verilir ve sürücü belgesi 6 ay süreyle geri alınır

Sürücü belgem yok dese ne olacaktı? Böyle işlem olmaz.

• yahu konuyla hiç alaksı olmayacak ama 3-4 gündür gözümü tırmalıyor konu başlığı

bisikleti alkollü kullanan.... olması lazım

konu hakkındaki yorumum da adamın ehliyetim yok demesiyle nasıl bir prosedür içleyecekti bunu merak ediyorum

adamın yaptığı şey cezalandırılmalı ama ehliyete el koyma çok saçma bir ceza olmuş araba nere bisiklet nere

adam belkide arabayla gittiği yerden alkol aldığı için yolun da uzunluğundan dolayı bisikletle dönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

"Alkollü bisiklet" : alkolle çalışan bisiklet türü.
    Motorlu bir bisiklet türü olduğu ehliyet istenmesi gayet normal.

Bu gazetelerin editörleri kimlerden seçiliyor acaba!!?

Ayrıca münferit bir olay, yargıya da taşınmış zaten.
    Saçmasapan din-iman-padişah zırvalıkları ile bağdaştırmaya gerek yok.

BEn de ordaydım o gece. Bunlar kola içip, alkolü de bisikletlere içirdiler. O yüzden "alkollü bisiklet", yoksa "alkollüyken bisiklet kullanmak" olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: carretera

quote:

Aslında aynı şey doğru. Alkol alanlar sokağada çıkmamalı. Bir arkadaşım alkollü bir adamın yola fırlaması sonucu vurmak zorunda kaldı ve nezarethanede kaldı 2 gün. Adam 1 gün komada kaldı sonra kendine gelmeye başladı yoksa suçsuz yere arkadaşım ceza yiyecekti. Önümüzde somut örnekler var. Bilinçsizce hareket etmenin bir anlamı yok bence .

Evet arkadaşınızda hiç suç yok. Yola çocuk fırlasa ne olacaktı? Hayvan fırlasa? Top fırlasa?
    Arkadaşınızın çevreyi tamamen kontrol edemediği bir yerde durabileceğinden daha hızlı gittiği sonucuna varmıyorsunuz da yayanın alkollü olup yola atladığı için suçlu olduğu sonucuna varıyorsunuz. Gallerde millet haftasonu içip içip yollara yatıyor ama ne ezen var ne ezilen. Alkollüleri örnek göstermiyorum, ayık kafayla adam gibi araç kullananları örnek gösteriyorum, yanlış anlaşılmasın.

Hocam, alkollü olan adam refüjden fırlamış yola, arkadaşımda sol şeritten 60-70 km hızla ilerliyormuş. Çevreni kontrol etsen ne olacak, fizik kuralları denen birşey var dimi. Kurtaramayacağı zamanda atlamışsa arkadaşım ne yapabilir ki bu duruma. Ayrıca alkollü sokağa çıkmış bir adamla, çoluk çocuğu nasıl bir tutuyorsunuz anlamıyorum. Birisi içip içip kendini sokağa atıyor ( yanlış bir davranış ), birisi yaşı gereği o hareketleri yapıyor. İkisi aynı şey değil ki .

• quote:

Orijinalden alıntı: carretera

quote:

Orijinalden alıntı: konuşantahta

arkadaşlar haberde yazan kısım dikkatinizi çekmedi herhalde.

altta yazıyormuş.

YASADAKİ O MADDE

Sürücü belgem yok dese ne olacaktı? Böyle işlem olmaz.

Onda da daha başka saçmalayıp bisikleti trafikten men edip sürücüye ehliyetsiz şekilde aracı alkollü kullanmaktan hapis cezası verirlerdi heralde. Abartıp daha da saçmalayabilirler tabi bilemiycem

• 207m kullanıcısına yanıt
    Sonuc fark ediyor mu siz onu soyleyin? Cocuk olsa, akli dengesi eksik olsa, dikkatsiz bir yaya olsa, kedi olsa vs. sonuc fark eder miydi?
    60-70 ile gittigi yol da eger sehir iciyse zaten sofor bariz suclu. Ha yok sehir disiysa ve zaten alkollu adam orada olmamaliysa bunun da alkolle ilgisi yok.
  • yanlışa yanlış diyemiyorsunuz malesef yazık yazıklar olsun .icenleri savunup bahane arıyorsunuz icmeye .içmelerinide doğru buluyorsunuz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: süper cüp

yanlışa yanlış diyemiyorsunuz malesef yazık yazıklar olsun .icenleri savunup bahane arıyorsunuz icmeye .içmelerinide doğru buluyorsunuz .

You okay?
  • Nedense aklıma "Bisikletiyle kanala düşen adam" videosu geldi. Kurbaaa vaaaaaaağğhh dedi :D :D

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.