Şimdi Ara

Allah aşkına Shopto olayını biri anlatsın.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar mağlum başlıkta 100 kere yazdım, yardım istedim ama sanırsam hep arada kaynadı. işi bilen bir arkadaş çıksa şuraya, azcık zamanını ayırsa, kısa bir özet yapsa? Üye olmasına olduk orası kolayda, diğer konuda birisi adres yaz demiş birisi yazma demiş. Royal Mail üyesi olacakmış, PTT 'ye gidecekmişiz, yada evimize kargo gelecekmiş? Valla bilmiyorum tepkiniz ne olur ama birisi özetlesin şu olayı, sabitlensin ve kitlensin konu. Herkez gibi ben ve benim gibilerde mutlu olsun artık

tşk =)

• oraya üye olacaksın
    oyunu seçip ödemesini yapacaksın
    shopto oyunu anında türkiye ye yolluyor
    senin mailine de mesaj atıyor kargonuz yollandı diye ve takip numarası veriyor
    gerisi sana ve ptt ye kalıyor o takişp no su ile takip edersin ya da beklersin ki ptt getirsin diye acelen yoksa
  • 22 sayfalık shopto konusu var. Tüm deneyimler, tüm bilgiler orada. Okumak zor mu geliyor?
  • arkadaşımız, demekki okumayı çok sevmiyor.

shopto, turkiye'deki cakallar milleti kazıklarken, 4te biri fiyatına, hatta bazen 5te biri de oluyor oyun almaktı.

basliginda hersey yazilmis, adam gibi ac oku diyecegim ama kisaca yazayım, sonucta yardım istemis.

1- mail hesabi aliyosun, gmail olabilir
    2- sonra o hesabini shopto'ya kaydediyorsun, uye oluyorsun. aynen hepsi burada gibi
    3- bu islem sirasinda cok dikkatli ol, cunku adresini bir sefer girebiliyorsun, birkez yanlıs girersen degisme sansi yok, mumkun oldugunca kisa tut, uzun satirlar gozukmuyor, ben dahil bircok arkadasin daire numarasi gozukmedi.
    4- adresten sonra, kredi karti bilgilerini siteye veriyorsun. site guvenli ama yine de sanal kart kullanmak lazım. siteye kaydetmeden once, sanal kartina 20 ytle gibi bir limit aktarmadan fayda var. bu islemleri internet bankaciligindan yapabilirsin.
    5- site ilk kayit sirasinda kartindan test amacli 1 pound kesecektir. bu para 4-5 gun provizyonda bekler, muhasabelestmes, ve hesabina geri yatar, yani limitine eklenir.
    6- bundan sonra alisveris yapabilirsin.
    7- kampanyadaki urunleri tercih et. oyunlar royal mail ile gelecektir.

8- oyunları aldıktan sonra, postaya verildiginde sana verdik mesaji gelecek. o sırada royal mail takip numarasi alacaksin.
    9- o takip numarasi ile royal mail in sitesine girip paketinin akibetini izleyeceksin.
    10- paket turkiyeye girince ptt nin sitesinden aynı numara ile izleyeceksin.

11- sonra bir bakmissin, oyunlar postaci ile kapina kadar gelmis, imza karsiliginda teslim aliyorsun.

hersey 15 dakika ila 30 dakika arasinda cozuluyor. biraz emek verirsen tabi, boyle forumdaki basliklari yazilari okumaya usenen bir arkadas becerebilir mi bilmiyorum.

sonucta, shopto hepimizi mahvetti. oyun fiyatları cok dusuk oldugundan millet her oyundan aliyor. halimiz harap, belki katilmasan iyi olur.

önemli not:

site adres degisikligine, 2 alisveristen sonra izin verecek. her degisiklik sirasinda deneme maksatlı 1 pound cekiliyor. bunlar sonra geri yatıyor merak etme. ayrıca kredi kartinin 3d sertifikasi filan olacak, buda bankanla ilgili site ile ilgili degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nejat_80 -- 27 Aralık 2008; 11:59:47 >

• Nejat eline sağlık bakalım faydalı olacak mı?
  • nejat forumda "rep" olayı olsa direk sana vermiştim repi..Çok güzel bir cevap
  • arkadaşlar bu adres değişikliği ile ilgili açıklamayı ana konuda yaptım ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz,

kısaca, adresi deiştirmek için kredi kartı numaranızın son 8 hanesini yeniden girmeniz gerekiyor yani adresi tek sefer girme hakkınız yok :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: rds

22 sayfalık shopto konusu var. Tüm deneyimler, tüm bilgiler orada. Okumak zor mu geliyor?

okumak zor gelmiyor ama senin gibi arkadaşlar mesaj olsun diye mesaj attıkları için konu başka yerelere kayıyor.

Bu arada, nejat bilgi için çok teşşekür ederim. böyle bir yazı arıyordum..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.