Şimdi Ara

Almanya'da üniversite okuma hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu sene lise son öğrencisiyim. Yurt dışında okumak istiyorum Bunun içinde aklımda 2 ülke var. 1.si Almanya 2.si Çin (taiwan)
    Bu 2 si arasında kaldım. çin hakkında az çok bilgi topladım. Almanya hakkında siz bilgili arkadaşların yardımları bekliyorum.
    Bir kaç sorum olacak , bunları cevaplandırırsanız bana gerekli bilgileri vermiş olursunuz. :)

1) Almanyada bilgisayar müh. yazılım müh ve elektrik elektronik müh. okumanın avantajı varmıdır? (Türkiyeye göre değil Avrupada herhangi bir ülkede yaşamak istesem. yine iyi bir kariyere sahip olurmuyum ?)

2) Almanyada üniversite + her şeyiyle yaşam maliyeti bana ortalama ne kadar bütçe gerektirir ? (şehirden şehire değiştiğini tahmin ediyorum. ama ucuz - orta - pahalı olan şehirlere göre bütçe ortalaması çıkarırsanız çok daha güzel olur )

3) Türkiyeden bu bölümlerden herhangi birini (kötü bir üniversitede olsa) kazanabilirim. sanırım öyle bir kural varmış .Türkiyeden istediğim bölümleri kazanabilirim iyi kötü bir üni.de sıkıntı değil. (yalnız merak ettiğim nokta bu tutturduğum bölüm özel ünide olsa bile geçerli mi yoksa sadece en düşük devlet ünisini mi kazanmak gerekli ) . ve lise diploma ortalaması önemli mi ? önemliyse benim 80 civarı gelecek. Almanyada iyi bir üni.ye girmek için yeterli olurmu ?

4) Almanca dil sınavına girmek gerekiyormuş sanırım birde. Almanyada hazırlık okusam gerçekçi olarak konuşursak kaç ayda / yılda bu sınavdan gerekli olan puanı alacak şekilde Almancamı geliştirebilirim ?

5 ) Almanyadaki üniler için özellikle tavsiye ettiğiniz bir bölüm var mı ? (Mesela münih üniversitesi makine en iyisidir gibi gibi.. ) Ve yukarıda söylediğim bölümler için en iyi , uygun üniversiteler hangileridir ?

6) ve son olarak da oraya gidip üniye kayıt yaptırmak için gerekli belgeler veya yapılması gereken işlemler nelerdir ?

Biraz fazla soru oldu sanırım. ama aklımdaki sorulara net cevaplar arıyorum :) Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wulkas06 -- 10 Mayıs 2014; 18:32:55 >

• up..
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • +up
  • Yıllık 8.000 euroluk Bloke hesap istiyorlar, geri kalanı için sağlıklı bilgi veremem ama deutschstudent.de sana gerekli bilgiyi verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.