Şimdi Ara

amatörüm, tavsiye istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • digital makine almak istiyorum.şöyle anı ve manzara ceken.ama almışken iyi bi şey olsun diyorum.
    maximum 550 ytl verebilirim?
    tavsiye bekliyorum

• 550 milyon bu tur çekimler için gerçekten fazla bir butçe
    eger kendini geliştirecegine full manuel ayar kullanarak çekim yapabilecegine inanıyorsan Canon A95 yada Canon A520 önerebilirim...
    Fakat Nikon3200
    Canon A400
    Kodak Dx7630 Da işini gorur..

Fazla manuel ayarlara sahip olmayan fakat yuksek zoomlu kaliteli makine istiyorsan Nikon 4800 iyi bir alternatif olabilir senin için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATTRACTION -- 18 Nisan 2005, 23:16:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

550 milyon bu tur çekimler için gerçekten fazla bir butçe
    eger kendini geliştirecegine full manuel ayar kullanarak çekim yapabilecegine inanıyorsan Canon A95 yada Canon A520 önerebilirim...
    Fakat Nikon3200
    Canon A400
    Kodak Dx7630 Da işini gorur..

Fazla manuel ayarlara sahip olmayan fakat yuksek zoomlu kaliteli makine istiyorsan Nikon 4800 iyi bir alternatif olabilir senin için
    sony p200 diyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeNzA

sony p200 diyorum...

Alıntıları Göster
    550 milyon verebiliyosan isteklerin bence de az kalır gibi :).Hem senin istediklerini yapabilen hem de full manuel ayarları olan orta sınıf geçiş tarzı makinalar piyasada baya var.Ama attractivegipsy nin de dediği gibi A520 işini fazlasıyla görür.Kodak Z700 de hiç fena bi makina değil aklının bi ucunda bulunsun!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kundun

550 milyon verebiliyosan isteklerin bence de az kalır gibi :).Hem senin istediklerini yapabilen hem de full manuel ayarları olan orta sınıf geçiş tarzı makinalar piyasada baya var.Ama attractivegipsy nin de dediği gibi A520 işini fazlasıyla görür.Kodak Z700 de hiç fena bi makina değil aklının bi ucunda bulunsun!

Alıntıları Göster
    z 700 de manuel ayarlar yok.ayrıca kodak ın lensini kullanıyor(şınaydır değil yani)
    Sana tavsiyem a510 al 420 ytl.süper makina ben daha yeni aldım(gerçi başka makina görmedim o yüzden süper dediğime bakma.)Videoya önem veriyorsan sony p93 al.480civarı bluursun ki eğer amatörce kullaanacaksan süper bi seçin derim.Nikon 4800 de senin için ideal olabilir.550-600 arası bulabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: derkin

z 700 de manuel ayarlar yok.ayrıca kodak ın lensini kullanıyor(şınaydır değil yani)
    Sana tavsiyem a510 al 420 ytl.süper makina ben daha yeni aldım(gerçi başka makina görmedim o yüzden süper dediğime bakma.)Videoya önem veriyorsan sony p93 al.480civarı bluursun ki eğer amatörce kullaanacaksan süper bi seçin derim.Nikon 4800 de senin için ideal olabilir.550-600 arası bulabilirsin.

Alıntıları Göster
    Canon A510-520 veya yüksek zoom istiyorsan Nikon 4800 alabilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sutozu

Canon A510-520 veya yüksek zoom istiyorsan Nikon 4800 alabilirsin..

Alıntıları Göster
    Eğer A520 alacaksan büyük baskı yapmayacaksan A510 al kalan paraya pil şarj aleti+hazfıza kartı alırsın.
    Yani eğer A520 alınca en buyuk modda fotoğraf çekmeyeceksen ki çoğu en büyük modu kullanmaz, o zaman orta buyuklukteki fotoğraflar A510 ile aynı yani kullanmadığın bir özelliğe para vermiş olursun...

ikisininde çektiği modlar: 1600 x 1200, 1024 x 768, 640 x 480

sadece en büyük modda çekilen fotoğraflar için farklı olan modlar:

A510-->2048 x 1536
    A520-->2272 x 1704

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokum -- 19 Nisan 2005, 11:49:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yokum

Eğer A520 alacaksan büyük baskı yapmayacaksan A510 al kalan paraya pil şarj aleti+hazfıza kartı alırsın.
    Yani eğer A520 alınca en buyuk modda fotoğraf çekmeyeceksen ki çoğu en büyük modu kullanmaz, o zaman orta buyuklukteki fotoğraflar A510 ile aynı yani kullanmadığın bir özelliğe para vermiş olursun...

ikisininde çektiği modlar: 1600 x 1200, 1024 x 768, 640 x 480

sadece en büyük modda çekilen fotoğraflar için farklı olan modlar:

A510-->2048 x 1536
    A520-->2272 x 1704

Alıntıları Göster
    bende canon a510 alicam ve forum takip edersen ne dedigimi anlarsin!!!

kesinlikle a510!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: aytunkıy

bende canon a510 alicam ve forum takip edersen ne dedigimi anlarsin!!!

kesinlikle a510!!!

Alıntıları Göster
    neden a520 değilde a510 diyorsunuz ve bunların fiyatları doğubankta nekadar garantisiz fot. mak. alınırmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoNp@Ré!L

neden a520 değilde a510 diyorsunuz ve bunların fiyatları doğubankta nekadar garantisiz fot. mak. alınırmı?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: meric22

A520 değil A510 demiyoruz (kendi adıma konusuyorum) Eğer makinenin en buyuk çekim modunda fotoğraf çekilmeyecekse A520 ye daha fazla para vermek gereksiz. yukarda yazdığım yeride okursan daha iyi anlayabilirsin.

• a510 ile 520 nin dahili hafızası nekadar yanında nekadar veriyorlar
  • A510/A520 EKSİLERİ:
    Oto Fokus asistan ışığı olmasına rağmen A75 ve A85’e göre düşük ışık altında fokuslamada zayıflık.
    A75 ve A85’e göre daha fazla kırmızı göz oluşumu
    200 ISO’dan itibaren noise (kumlanma) oluşumu
    Kutu içeriğinde çok düşük kapasiteli hafıza kartı bulunması
    Kutu içeriğinde şarj edilebilir pillerin bulunmaması

bunların kötü olması nedeniyle bu makina alınmazmı
  • quote:

A510/A520 EKSİLERİ:
    Oto Fokus asistan ışığı olmasına rağmen A75 ve A85’e göre düşük ışık altında fokuslamada zayıflık.
    A75 ve A85’e göre daha fazla kırmızı göz oluşumu
    200 ISO’dan itibaren noise (kumlanma) oluşumu
    Kutu içeriğinde çok düşük kapasiteli hafıza kartı bulunması
    Kutu içeriğinde şarj edilebilir pillerin bulunmaması

bunların kötü olması nedeniyle bu makina alınmazmı
    kardeş a85 istersen elimde birtane var.sifir hiç açilmamiş.1 yıl ABD garantili 400ytl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mboyaci

kardeş a85 istersen elimde birtane var.sifir hiç açilmamiş.1 yıl ABD garantili 400ytl.

Alıntıları Göster
    o fiyata kesinlikle canon 510...veya bulabilirsen canon a70-a75-a85
  • quote:

Orijinalden alıntı: timuciny

o fiyata kesinlikle canon 510...veya bulabilirsen canon a70-a75-a85

Alıntıları Göster
    a85in a510 ve 520den farkı ne ve dahili hafızaları ne bunların ben istanbuldayım sen?
  • quote:

a85in a510 ve 520den farkı ne ve dahili hafızaları ne bunların ben istanbuldayım sen?

Alıntıları Göster
    yokmu cevap veren
  • quote:

yokmu cevap veren

Alıntıları Göster
    burası çok paylaşımcıymış yaw
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: meric22

Forumda biraz arama yapsaydın, hemen bir sürü şey bulurdun bu konuyla ilglili mesela aşağıdaki linke tıklarsan iki makinein karşılaştırması var..

http://forum.donanimhaber.com/m_2289756/tm.htm

• a510 kullanan biri msnini verebilirmi?
  • quote:

a510 kullanan biri msnini verebilirmi?
    erkin_doganay@msn.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.