Şimdi Ara

AMD Ekran kartları Driverlar ile ilgili...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar..Sapphire HD7850 2GB 256 bit ekran kartına sahibim benim kafa takılan ise driver güncellemelerini nasıl yapmalıyım.şu an 14.4 driverini kullanıyorum bunun yanına ek olarak 14.7 betayı da kurdum.Soruları ben size sorayım inanın kafayı yiyeceğim.

1.Diyelim ki 14.4'den sonra 14.5 geldi bu driveri yüklemeden önce eskisini kaldırmalımıyım ? Kaldırmayıp kurduğum zaman 14.5 adında ek driver klasörü yaratıyor.Kart hangisiyle işlem görecek aklı karışmaz mı ?
    2.Betaları da yüklemek gerekli midir ? Ben 14.4'ün peşinden 14.7 betayıda yükledim AMD kontrol merkezinde yazılım güncelleştirmeye tıkladığımda 14.7 beta yüklü değil yükleyiniz yazıyor.14.4'e ise yüklü sorun yok diyor ama betayı da yüklememi istiyor..Bende yükledim..
    Betayı yüklediğimde yazılımına baktığımda 14.7 beta olarak gösteriyor..o zaman 14.7 Betayı kullanmış oluyor ?
    3.Ana driver buraya kurulu "C:\AMD\Support\14-4-win7-win8-win8.1-64-dd-ccc-whql" BETA driverı ise buraya " C:\AMD\AMD-Catalyst-14.7-RC3-Windows-Aug12" bu kart hangini okuyarak çalışıyor..anlamadım gitti :))
    Biraz araştırma yaptığım da Driver Sweeper programı ile önce denetim masasından amd driverini kaldırıp ardından driver sweeper programıyla regeditteki kalan amd bilgilerini temizlemem öneriliyor.Ondan sonra en yeni çıkanı yüklemem gerektiği gösteriliyor..
    Çoğu kişinin dediğine göre eski driveri kaldırıp yeni çıkanı kurmam gerekiyormuş..İnanın kafam allak bullak oldu :)

Yardım ederseniz sevinirim.Bu arada konu yanlış yerde ise inanın çok özür dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalist41 -- 21 Eylül 2014; 15:47:03 >

• eski sürücüyü kaldırıp 2 tane sürücü artık temizleme programı var onları kullanıp ya da birini temiz kurulum da yapanlar çok o şekilde yapsan daha iyi olur.beta sürücü yüklemende bir sakınca yok burada beta henüz hazır değil manasında değil resmi ve imzalı değil manasında ve beta rc3 yazıyor mesela 14.7 sürücüsünde herkes betasını okuyor rc3 ne diye merak etmiyor release candidate demek yani tam sürüme aday imzası da olsa zaten tam sürüm olacak.niye imzalanmıyor çeşitli görüşler var forumda.

http://treexy.com/products/driver-fusion

http://www.wagnardmobile.com/DDU/

• Cevabın için çok çok teşekkür ederim Tuoni :) O zaman ben bir dahaki gelecek güncellemede tüm driverları kaldırıp sonra driver temizleyici ile kalıntıları da temizleyip yeni gelen driveri bir güzel kurayım çok teşekkür ederim dostum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalist41 -- 21 Eylül 2014; 16:46:19 >
  • rica ederim yeni sürücü çıktığında yine bu başlıktan sorabilirsin ya da bölümde sürücü ile ilgili bir kaç başlık var oralara da bakabilirsin sorun çıkmış mı kuranlarda fark görmüşler mi diye ama kartına göre değişebilir mesela 14.4 kullanıyorum diyorsun bu sürücüden çok şikayet geldi simgeleri pembe yapıyor yok ayarı şu o olay için ya da sürücü imza denetimini kapatarak anca kullanabildim diye.14.8 isminde apu'lara gelen sürücü sanırım masaüstüne gelmeyecek imzalı sürücüydü o ve bazıları kurdum çalışıyor demiş bazıları bende çalışmadı demiş.14.9 isminde gelir sanırım masaüstüne beta bile olsa temizlemek elinde kur bir bak nasıl diye.acil sürücü ihtiyacın varsa 285 kartına çıkan sürücü şu an en yenisi 14.8'den de yeni ve yabancı forumda bu işlerle uğraşan biri bütün kartlara adapte etmiş denemek istersen ya da en azından bir önceki mesajımda dediklerimi pratik etmiş olursun.DDU güvenli modda çalıştırılması öneriliyor hatırlatayım.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=392555

This driver originally supported only one card (R9 285) I have modified it to support more cards.bu yüzden original here değil de download yazan kısımdan indirmelisin modifiyeli olan.belki bir oyunda sürücü problemi ihtiyacı duymuşsundur diye gösteriyorum ihtiyacın yoksa yenisini bekle.

• Download yazan kısma bastığım zaman başka bir pencere çıkıyor oradan nereden indireceğimi bulamadım.yani şimdi sana göre o dediğin driveri indirip deniyeyim dimi ?
    çoğu kişi memnunsa bende indireyim bari..14.4 bana sıkıntı yaratmadı açıkcası ama o driver daha iyiyse indirmeyi isterim tabi ki.
  • http://www.guru3d.com/files-get/amd-catalyst-14-x-beta-(14-300-1005-august-27)-download,1.html burası galiba ?

Baktım da benim ekran kartımı desteklemiyor o driver galiba :D adam liste yapmış destekleyen kartlar diye bir benimki yok çoğu var hahah :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalist41 -- 21 Eylül 2014; 17:11:01 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.