Şimdi Ara

AMD FX Vatan fiyatları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
6.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sahafiec

quote:

...tamam amd hüsrana uğradı ama bu kadar yapma...
    ...amd iyi işlemci çıkartsa 8150 senin için en çok önereceğin işlemci olacaktı...
    ama savunduğun marka elle tutulur birşey üretemeyince senin bu duruma düşmende garip değil.

bukadar sığ düşünebilmek de bir beceridir mutlaka, her nekadar kime ne faydası olduğu belli olmasa da.
    buranın tescilli marka savunucusu sensin, bizim ne haddimize marka savunmak...

o yüzden her konuda amd amd demelerin :) 2500k mı? o işlemci fiyatına amd sistem toplanır

• Arkadaşlar merhaba ben de artık fx işlemci için bekledim ve zamanı geldi. 8120 alacağım teknobiyotik2in sitesine baktım vatan ona göre daha iyi satıyor diyorum ki ekim ayı bitsin öyle alayım.Onun dışında oyun oynamayacağım sadece video edit,encoding falan var kasa güç kaynağı ne kadar olmalı ve ne ram tavsiye edersiniz hızları falan?
  • yahu bir senedir ne ekran kartı nede işlemci değiştirebildim çıkmadı şöyle kurcalamaya degecek bir şeyler ama sanırım dayanamıcam şu fxlerden bir tane ikinci sistem olarak toplucam,ben hala daha AMD ye testlerde haksızlık yapıldıgı görüşündeyim,daha öncede pentium 4 ün 3 e geçildiğini hatırlatmak isterim,taşlar yerine oturunca 3 e ne oldugunuda hatırlatmak isterim..
  • 4100 ve 6100 saerılerınden bırını almak gıbı bır yanlısa dusmeyınız arkadaslar, eskı serılerın 4x ve 6x leri daha ıyıdır. 15 gundur klafa patlatıyorum yerlı ve yabancı formlarda.
    eger alıcaksanız paranız az ıse vatan yuzde 25 ındırım beklıyıp varsa 95 watt olan 8120 modelını sadece alınız.
    eger almayı cok ıstıyorsunuz dıye dedım.
    ama yerınızde olsam 6 ay bekleyıp 2 cı serısı surumu cıkınca alırdım.
    su an ıcın yenı ppc toplucak arkadaslara 2500 k onerıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

i5 2500 k ya eş diyeyim hangisi?ya da kafa kafaya verecek

amd buldozer 2012 editionları bekle ozaman eş değeri belki gelir yada 22nm amdlerle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 22 Ekim 2011; 5:14:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

i5 2500 k ya eş diyeyim hangisi?ya da kafa kafaya verecek

amd buldozer 2012 editionları bekle ozaman eş değeri belki gelir yada 22nm amdlerle

ilk cikacaklari salla diosun yani eyvallah

• İşlemci+aNakart+Ram'imi sattım.
    550 TL param var oyun bilgisayarı için nasıl bir sistem toplanır ?
    Diğer bileşenler;
    ASUS 6850 Directcu
    Aerocool VX-E PRO PGS 600W
    SAMSUNG HD502HJ
  • FX bence alınabilir işlemci. hangi modeli olursa olsun. Phenom II serilerinden performans olarak çok az farkla düşük ama 32nm bir işlemci. OC ile Phenom II' nin ulaşamayacağı hıza ulaşıp fark bile atılabilir. Ayrıca tüm serileri kilitsiz.

şu siteyi bi inceleyin:http://www.legionhardware.com/articles_pages/amd_fx_8150fx_8120fx_6100_and_fx_4170,6.html
  • 2. revizyonun çıkmasını beklemek yada bulldozer -2 leri beklemek mantıklı olabilir. Daha önce bir arkadaş bir yerlerde söylemişti forumda, 955be + Am3+ anakart kombinasyonu ivy bridgler ve bulldozer-2'ler çıkana kadar idare eder...
  • Phenom II ile devam
  • eğer mantıklı bir seviyede fiyatların olmasını istiyorsanız pahalı olanı almayın bu kadar basit
  • İvyler çıkınca bunları tercih edeceklerini sanmıyorum ama Amd yi o konuda çok seviyorum adam gibi işlemci çıkarıyor her işlemciye bir soket yenilemiyor İntel gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

FX bence alınabilir işlemci. hangi modeli olursa olsun. Phenom II serilerinden performans olarak çok az farkla düşük ama 32nm bir işlemci. OC ile Phenom II' nin ulaşamayacağı hıza ulaşıp fark bile atılabilir. Ayrıca tüm serileri kilitsiz.

şu siteyi bi inceleyin:http://www.legionhardware.com/articles_pages/amd_fx_8150fx_8120fx_6100_and_fx_4170,6.html

alınabilir mi ? 1 yıl önce çıkmış teknoloji , son çıkmış teknolojiden üstünse , neden FX serisi alsın.

buradan söylüyorum AMD ye yazıklar olsun. 5 yıl bekletti ama hiçbir işe yaramayan işlemci çıkardı.

• Henuz piyasaya cikmamis ve buyuk olasilikla, Windows 7 icin surucu ve optimizasyon gerektiren, bir islemcinin fabrika cikis performansina bakiyorsunuz.
    Bunun sonucunda islemciyi ve ureticiyi yerden yere vuruyorsunuz. Kimin ne oldugu belli diyorum ben. Sabir, en buyuk erdemlerden biridir ama bu sizin yaptiginiz pesin hukumluluk..
    Bi ciksin hele, adam gibi surucusu gelirse yukleyelim, derlemelerle guncellenmis programlari bir yukleyelim hele.. ondan sonra dilediginiz gibi konusun...
  • Evet beklemek lazım, üstümüze başımıza aldığımız şey bile zamanla büyüyor küçülüyor, AMD de her ne kadar 5-6 yıl boyunca bu işlemci üzerine çalışsada(kesin counter party yapıolardı) fabrika performansı (o ne demekse) ile değerlendirilmemeli, otomobil misali kullandıkça açılır. AMD'ye zarar veriyorsunuz böyle bir tutumla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Evet beklemek lazım, üstümüze başımıza aldığımız şey bile zamanla büyüyor küçülüyor, AMD de her ne kadar 5-6 yıl boyunca bu işlemci üzerine çalışsada(kesin counter party yapıolardı) fabrika performansı (o ne demekse) ile değerlendirilmemeli, otomobil misali kullandıkça açılır. AMD'ye zarar veriyorsunuz böyle bir tutumla.

90nanometre islemcinin ilk cikisindan, 32nm islemcinin cikisina kadar gecen sure ne kadar?
    islemciyi fabrikadan test ornegi olarak aldin eline geldin; bilgisayara takip, bench yaptin durumunu kastettim.
    AMD'nin gecmis islemcilerinde Windows XP icin sunulan ve Windows Vista/7 doneminde Windows icine gomulu guncelleme olarak gelen; "Processor Driver" ve "Dual Core Optimizer"'in ciddi performans farklari yarattigi gorulmustur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 25 Ekim 2011; 1:57:41 >

• O dediğin süreç ne olursa olsun üretim sonucunda elinde %90 verimde çalışan bir işlemci vardır, fix, errata,stepin,revizyon %100 olur, ha yoksa bu bir başarısızlıktır. BD'nin olacağı max %10'dur. Dual core optimizer'i zamanında kullandım, ne faydasını gördüm, hiç denecek kadar, %5 farkederse öp de başına koy,askerdeki makinemde vardı, çoğu zaman kurmazdım bile. Neyse senin ne cevap vereceğini biliyorum ama konu AMD'nin toplumsal sorumluk projelerine gelmeden müsade alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

Henuz piyasaya cikmamis ve buyuk olasilikla, Windows 7 icin surucu ve optimizasyon gerektiren, bir islemcinin fabrika cikis performansina bakiyorsunuz.
    Bunun sonucunda islemciyi ve ureticiyi yerden yere vuruyorsunuz. Kimin ne oldugu belli diyorum ben. Sabir, en buyuk erdemlerden biridir ama bu sizin yaptiginiz pesin hukumluluk..
    Bi ciksin hele, adam gibi surucusu gelirse yukleyelim, derlemelerle guncellenmis programlari bir yukleyelim hele.. ondan sonra dilediginiz gibi konusun...

Ürün piyasaya çıkalı 2 hafta oluyor.Türkiyeye gelmedi şuan için fakat yurtdışında herhangi bir pc market ten elde edebilirsiniz.Windows 8 de daha iyi optimasyon sağlıcak fakat bu artış %10 u geçemicek.Zaten bulldozer lerin b3 revizyonları hazırlanmakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madteen

quote:

Henuz piyasaya cikmamis ve buyuk olasilikla, Windows 7 icin surucu ve optimizasyon gerektiren, bir islemcinin fabrika cikis performansina bakiyorsunuz.

Ürün piyasaya çıkalı 2 hafta oluyor.Türkiyeye gelmedi şuan için fakat yurtdışında herhangi bir pc market ten elde edebilirsiniz.Windows 8 de daha iyi optimasyon sağlıcak fakat bu artış %10 u geçemicek.Zaten bulldozer lerin b3 revizyonları hazırlanmakta.

Peki neden Windows8'de boyle bir performans artisi var da, Windows 7'de yok? (enazindan su anda yok)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: madteen

quote:

Peki neden Windows8'de boyle bir performans artisi var da, Windows 7'de yok? (enazindan su anda yok)

Windows 7 nin,işlemleri çekirdeklere dağıtma konusundaki çalışma sistemi,amd nin yeni bulldozer mimarisindeki modül paylaşımlarına tam uyumlu çalışamıyor.Şöyle özetliyim 4 modül içerisindeki 8 çekirdeğe eşit paylaşım yapamıyor sistem.Tabi bu sistemin değişmesi,komple tüm aritmetiğini değiştiriceği için windows 7 böyle bir yama çıkmasının ihtimali yok denicek kadar az.Fakat windowstan yapılan açıklamada Windows 8 de bu durumun düzeltileceği sistemin çekirdeklere iş paylaşımı ve çekirdekleri uyku moduna almada daha akılcı çalışacağı belirtiliyor,bunların düzelmesi ilede %10 civarlarında bir performans artışı ve elektrik tüketimi konusunda iyileşmelerin olucağı öngörülüyör.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.