Şimdi Ara

Amd işlemcili uygun bir pc toplamak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar . Ekran kartsız bir amd pc toplamak istiyorum elimde kasa ekran hdd klavye dvd var . sadece ram - işlemci anakart yok . ekran kartı ilerde düşünüyorum.
    amd bir kasa yapmak istiyorum ucuz yollu. 8 gb ram - amd anakart hdmi çıkışlı olmalı - amd işlemci işlemcide dahili ekran kartı olmalı tek başına gta 5 düşük yada orta seviyede oynatmalı video film izletmeli . bu kasayı evde 82 ekran led tv ye bağlayacağım için düşünüyorum . aklımda 700 - 800 e kadar bir rakam var . fazlada vermek istemiyorum burda en çok para edecek parça sanırım işlemci amd düşünüyorum bütçeden dolayı sizce hangi parçalar işimi görür bi sistem topladım işimi görecek yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar . Düşük işlemci ve 1 gb 128 bit ati ekran kartı da olabilir .

ANAKART

http://www.hepsiburada.com/msi-a68hm-e33-v2-amd-a68h-2133mhz-oc-ddr3-soket-fm2-matx-anakart-p-BD803597

RAM

http://www.hepsiburada.com/corsair-vengeance-8gb-1600mhz-ddr3-ram-cmz8gx3m1a1600c10-p-BD300173

İŞLEMCİ

http://www.vatanbilgisayar.com/amd-a10-7850k-soket-fm2-37ghz-4mb-onbellek-95w-28nm-islemci--r7-gpu.html

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    cevap için teşşekürler 8x8 yapmak daha mantıklı olmazmı mhz artmasını istiyor isek boşuna slotları dolrumayalım diye 1600 luk tercıh etttım . işlemci benim için önemli aslında işlemci konusunda ne düşünüyürsounuz ?
  • Sinerji Bilgisayar

Sanirsam diger parcalar elinizde bulunuyor

• apu olarak kullanacaksanız çift kanal 2400mhz RAM önemli ama amd x4 840k+amd r7 250 2gb ekran kartı şeklinde toplarsanız tek kanal 8gb 1600mhz ram uygun olur.
  • FairLighty kullanıcısına yanıt
    evet diğer parçalar var elimde bu şekilde toplamak mı mantıklı yoksa iyi bir işlemci ile ekran kartsız toplamak mı ve ilerde ekran kartı eklemek mı ?
    sizce hangisi mantıklı olur ?
  • ziya07 Z kullanıcısına yanıt
    Ileride yukseltebilirsiniz ancak ust seviye ekran kartlari ile olmayacaktir.
  • r7 250 ekran kartlarının fiyatları düşeceğine iyice artmış. 300tl nin üzerinde fiyatlara çıkmış sadece 2-3 site de 300tl nin altında. bu r7 250 ekran kartları 1-2 ay önce 250tl lere satılıyordu.
    Arkadaş bu yüksek dolar kuru yüzünden zaten teknoloji çöplüğü ülkeydik şimdi hepten çöpün çöpü ürünleri ancak alabilecek duruma düştük.
    bende bu yüzden birdaha pc de oyun oynamayı düşünmüyorum bunun ucu yok . bu yüzden sadece csgo gibi oyunlar için pc toplamak istiyorum acıkcası gerısını ps4 almak mantıklı suanda 800 900 e ps4 var pıyasada ıyı arastırılırsa . sıstem olarak ozaman normal bi amd gpu lu ekran kartı tercıh edeyım 4x4 2400 ram ıle yoluma devam edeyım mantıklısı bu zaten .
  • quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

Sinerji Bilgisayar

Sanirsam diger parcalar elinizde bulunuyor

Kesinlikle apudan daha iyi bir sistem ayrıca 50 tl daha verip 250x alın daha iyi sanırım ddr3 yazıyordu prada ama 250x gddr5 yani daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: ziya07

bende bu yüzden birdaha pc de oyun oynamayı düşünmüyorum bunun ucu yok . bu yüzden sadece csgo gibi oyunlar için pc toplamak istiyorum acıkcası gerısını ps4 almak mantıklı suanda 800 900 e ps4 var pıyasada ıyı arastırılırsa . sıstem olarak ozaman normal bi amd gpu lu ekran kartı tercıh edeyım 4x4 2400 ram ıle yoluma devam edeyım mantıklısı bu zaten .

Ps4 900 tl oyun 150 tl 150 tl de dlc 100 tl playstation plus sonra multiplayer sonra deluxe edition sana bir oyun 400 tlye bulur ama pcde indir oyna yada indir crackla oyna kesinlikle pc derim hem daha iyi oyunlar var hemde başka işler için de uygun hem performanslı dediğim gibi sistemde 8gb 1600 mhz ram amd x4 860 r7 250x msi a68hm e33 v2 anakart işini görür diye düşünüyorum
  • apu sistem toplamayınız. işlemci ve harici e.kartı ile daha fazla verim alırsınız.
  • x4 840 aldırmayın adama bilginiz olsun, 860k aldırın cpu + gpu yaptıracaksanız illa, arada yüzde 20 fark var neredeyse, 840 ın hızı düşük o apunun dengi değil. K serisi de değil, overclockla da düzeltemez.
  • kivanc1988 K kullanıcısına yanıt
    x4 840 ve x4 860k arasındaki fark %10 ama overclock ile %30dan fazla fark atabiliyor stok soğutucuylada ne kadar overclock yapılabilir oda var şimdi overclock yapılmayacaksada fiyat farkına değmez
  • Overclockmanyağı kullanıcısına yanıt
    Benim aklımda x4 860k 3.7 kalmış, x4 840 ı da 3.1 görünce yüzde 20 dedim, onda da boostu yüksek koymuslar farkı öyle kapamışlar tamam, dediğin gibi fark yüzde 10 olur. x4 840 a8 7600 apunun işlemci ile aynıymış birebir.
  • kivanc1988 K kullanıcısına yanıt
    a8 7600 ve x4 840 aynı evet
  • 860K + R7 250 o apudan daha iyi performans veriyor.Apu almayiniz.
  • Sonuç olarak işimi görmesi önemli dolar yükselince birdaha düşündüm ve tamamen normal bir pc almaya karar verdim en uygun pc toplamayı düşünüyorum. 500 e düşürdüm rakamı anakart işlemci ram ekran kartı belki . 4 gb ram yeterli . Diğer türlü dayanamayacam biraz daha güçlü diye diye rakamı 1500 e kadar dayiyacam anlaşılan :) en iyisi şimdilik işimi görecek bir pc . Teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziya07

Sonuç olarak işimi görmesi önemli dolar yükselince birdaha düşündüm ve tamamen normal bir pc almaya karar verdim en uygun pc toplamayı düşünüyorum. 500 e düşürdüm rakamı anakart işlemci ram ekran kartı belki . 4 gb ram yeterli . Diğer türlü dayanamayacam biraz daha güçlü diye diye rakamı 1500 e kadar dayiyacam anlaşılan :) en iyisi şimdilik işimi görecek bir pc . Teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için.

İşlemci: Intel Pentium G4500 3.5 GHz Soket 1151http://www.ebrarbilgisayar.com/intel-pentium-g4500-35ghz-3mb-1151p-pmu354127

Anakart: Gigabyte H110M-S2V DDR4 Soket 1151http://www.dfsbilgisayar.com/anakartlar-intel/gigabyte-intel-h110m-s2v-h110-ddr4-2133-vga-glan-1151p

RAM: Hi-Level Ultra 4 GB DDR4 2133 MHz Kutuluhttp://www.eksenbilgisayar.com/hi-level-4gb-ddr4-2133mhz-bellek-kutulu---hlv-pc17066-4g

TOPLAM: 540 lira.. Kargo ücretleri hariç..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.