Şimdi Ara

AMD x4 620 işlemci soğutucusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaşlar elimde x4 620 var ve stok fanıyla ve oc siz acayip ısınıyor yük altında crysis oynarken vb. oyunları çok kötü ısınıyor
    52 C gördüğünü gördüm normal pcyi açtıgımda 35 min. fanı çok da hızlı dönüyor. çok morelim bozuldu odasıcaklığı normal higt power 500 w kullanıyorum sağında solunda işlemcinin 12cm fanlar var ve ayrıyeten
    Fell Hurricane kasa kullanıyorum sizce bi işlemci soğutucusu alsam nasıl oolur fark eder mi sıcaklık aklımda olan model şu önerileriniz varsa lütfen pm yoluyla
    veya yazarsanız sevinirim

http://www.hizlial.com/bilgisayar/overclock-sogutma/ocz-vendetta-9cm-direk-temasli-isi-boru-sistemli-intel-amd-sogutucu-ocztvend_30.060.4247.0002.htm

saygılar..........

• AMD' nin stok fanı için çok anormal bi sıcaklık değil ama yinede max. 40-45 olması lazım.
    Büyük ihtimalle fanın aleminyum kısmı biraz tozlanmıştır.Temizlersen iyi bir soğutma sağlayabilirsin.
    Baştan beri öyle ise toz falan yoksa Termal macunu yanlış sürülmüş demektir.

Fan almayı düşünüyosanız OCZ Vendetta fiyatına göre iyi bir fandır alabilirsiniz.
    Biraz daha fazla paraya OCZ Gladiator serisinden de alabilirsiniz.

Yalnız O.C yapmayacaksanız bu fanlara gerek yok.
    Stok fanı temizlense veya termal macunu tekrar sürülürse sorun düzelir.

Kolay gelsin...
  • OC yapmayacaksanız işlemci soğutucusu almaya gerek yok. Zaten stok hızlı işlemciyi stok fan soğutmasaydı bu fan verilmezdi. Soğutucunun işlemciye tam oturduğuna emin ol.
  • arkadaşlar tşkler yardımınız için bi şey söyliycem x2 7850 var arkadaşda sabah 4 C görmüş resmini gösterdi hayretler içinde kaldım biliyorum ürütim teknolijisi olan nm farkı var x4 620 45nm olması lazım o da 55nm olması bundan kaynaklayor olabillir ama canım çok sıkıldı ayrıyeten sıfır aldım hemen gelir gelmez taktım macundan olcagını zannetmiyorum çünkü açtım baktım hala sıvı halde ilk günkü gibi fan gayet de temiz aynı zamanda kasanın içi de oc düşünmüyorum 200---2100 yaptıgımda ısı 7-8 C birden farkediyorun şu an ocsiz kullanıyorum zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoSS03

arkadaşlar tşkler yardımınız için bi şey söyliycem x2 7850 var arkadaşda sabah 4 C görmüş resmini gösterdi hayretler içinde kaldım biliyorum ürütim teknolijisi olan nm farkı var x4 620 45nm olması lazım o da 55nm olması bundan kaynaklayor olabillir ama canım çok sıkıldı ayrıyeten sıfır aldım hemen gelir gelmez taktım macundan olcagını zannetmiyorum çünkü açtım baktım hala sıvı halde ilk günkü gibi fan gayet de temiz aynı zamanda kasanın içi de oc düşünmüyorum 200---2100 yaptıgımda ısı 7-8 C birden farkediyorun şu an ocsiz kullanıyorum zaten

4 derece imkansız ne ile soğutuyor oda kaç dereceydi..sensörlerde sorun olabilir arkadaşının pcde...sizin kasa içi havalandırma nasıl kaç tane fan var eğer kasa dar bir yerde duruyorsa o kadar ısınması normal kasayı ferah kapalı olmayan yerlere koy ve biraz fan ekle

• Benim x4 620 ye 3.25 ghz e oc yaptım.Boşta 33-35 derecede stok fanı ile.Soğutucu almanıza gerek yok.Bence ya soğutucuyu tam oturtamadınız ya da termal macunu sürmeyi unutmuşsunuz...
  • Yuksek ihtimalle yukarda da arkadasların bahsettigi gibi tam oturmamıs gibi gorunuyor.Cunku bende l3 actıktan sonra 3.4 e oc yaptıgım islemcide stok fanla maksimum 45 derece civarını gordum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.