Şimdi Ara

AMD X4 860K ISINMA PROBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR BENİM x4 860K WEB SAYFASINDA BİLE TAKLIRKEN 90 105 DERECE ARASI SEYREDİYOR FAN STOCK FAN MACUN DEĞžİŞTİM FAYDA ETMEDİ :( ANAKARTIM GA-F2A68HM-DS2 NASIL ÇÖZEBİLİRİM FAN ALIP DEĞžİŞEN ARKADAŞLARA DM ATTIM SORUN ÇÖZÜLMEDİ DEDİLER TAVSİYELERİNİZ NELERDİR ...

• quote:

Orijinalden alıntı: hasip04

İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR BENİM x4 860K WEB SAYFASINDA BİLE TAKLIRKEN 90 105 DERECE ARASI SEYREDİYOR FAN STOCK FAN MACUN DEĞžİŞTİM FAYDA ETMEDİ :( ANAKARTIM GA-F2A68HM-DS2 NASIL ÇÖZEBİLİRİM FAN ALIP DEĞžİŞEN ARKADAŞLARA DM ATTIM SORUN ÇÖZÜLMEDİ DEDİLER TAVSİYELERİNİZ NELERDİR ...

Neyle ölçüyorsunuz , sıcaklık değerlerini ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O sıcaklıkta AMD işlemciler kendini kapatır veya kitlenir. Sıcaklık doğruysa işlemciyi yakında elinize alırsınız.

Büyük ihtimalle yanlış montaj veya yanlış overclock yaptınız. Biosu fabrika ayarlarına çekin ve sıfırdan temiz montaj yapın derim.
  • aida64 ile kontrol edin sıcaklığı, bu işlemci ısınmıyor çünkü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıcaklığı speccy ve biostan ölçüm ama elimi soğutucunun aleminyum plakasına dokundurduğumda gayet normal iken yalnız işlemcinin etrafındaki kondasatörler alev alev yanıyor gigabyte anakart kullanan arkadaşlar bu sorunu yaşıyormuş diye okudum bir kaç yerde sizin tavsiyeleriniz nelerdir
  • o.c yapmıyorum çünkü beceremiyorum hiçde denemedim :)
  • Hocam belki soğutucunuz tam oturmamıştır işlemciye bir kontrol edin, termal macun sürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam soğutucuyu elimle tutup çektim zerre kıpırdama yok yani tam oturmuş macunu değiştim değişen bişey olmadı sıfr bu sorundan dolayı imzamdaki kasayı kullanamıyorum i5 2300 6 gb ram hd4850 1 g 256 bit özellikte bir kasa var onunda ekran kartı çok ısınıyor bir tat alamadım genelde Ramazan ayında oyun oyanrım bu ramazan bir zevk alamadım
  • 860k'yı speccy tanımıyor zaten işlemci adına bakarsan amd a series falan yazıyor. amd overdrive ile sıcaklığa bakarsan gerçek değerleri görebilirsin. ayrıca o işlemcinin yanında gelen stok soğutucu kadar kötüsünü görmedim oc yapmasan bile yetmiyor o soğutucu ne akla hizmet koydularsa.
  • peki soğutu olarak ne tercih edersiniz hani cebide yakmasın artric frezeer 13 limited edition var işe yarıyacağını bilsem onu siprriş edicem ama sizin 120 tl civarında bir öneriniz var ise inceleyebilirim
    http://www.nanokatalog.com/Arctic-Freezer-13-Limited-Edition-Soket-754-939-AM2-AM2-AM3-LGA115677513661155-Islemci-Sogutucusu-UCACO-FZ130002-BL,PR-6277.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.