Şimdi Ara

amerikadan gelen xbox adaptör sorunsali

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

amerikadan bir xbox geldi. bunun adaptoru 110 volt yaziyor, cok sukur ki prize takmadim. ama simdi merak ettigim bunun icin nasil bir adaptor alicam? prizden gelen 220, cihaza 110 volt ulastiran mi? yoksa normal pal cihazlarda olan adaptoru bulup taksam sorun olur mu? kafam karisti. yardimci olursaniz sevinirim.

• ATABA AT-1122C400 400W 220-110V AC-AC VOLTAJ CONVERTÖR almanız gerekiyor.

Örnek bir fiyat olarak link vereyim fakat nakit daha ucuza bulabilirsiniz.

http://urun.gittigidiyor.com/ATABA-AT-1122C400-400W-220-110V-AC-AC-CONVERTOR_W0QQidZZ41696841
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

ATABA AT-1122C400 400W 220-110V AC-AC VOLTAJ CONVERTÖR almanız gerekiyor.

Örnek bir fiyat olarak link vereyim fakat nakit daha ucuza bulabilirsiniz.

http://urun.gittigidiyor.com/ATABA-AT-1122C400-400W-220-110V-AC-AC-CONVERTOR_W0QQidZZ41696841

Bende 3.5 senedir bunu kullanıyorum bir kere tuşuna basıp kapatmadım aldığım günkü gibi açık duruyor öle 3.5 senedir... banamısın demedi valla

Ankara konya sokaktan 40 tlye almıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 9 Temmuz 2011; 21:23:45 >

• direkt olarak ugrasmadan 110 volt verelim bitsin diyorsunuz. peki cevirici olmadan adaptoru komple degistirsek cihazi yakarmiyiz yine?

edit: pal cihazi olan biri lutfen adaptor input output degerlerini yazabilirmi? boylece hersey cok daha basit olarak cozulmus olacak:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digitalunix -- 9 Temmuz 2011; 21:41:48 >
  • Input AC: 200-240V-2A , 47-63Hz
    Output DC: 135W 12V - 10.83 A , 5Vsb - 1A

Hocam Pal adaptörün üstünde yazanı aynen geçirdim, umarım yardımcı olur
  • bi tane dah atuğla lazım sırf onun için pal almıştım
  • Benim dükkandaki PAL adaptörü al,çeviriciyle falan uğraşma
  • Onun yerine biraz daha ekleyip PAL adaptör al...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

Benim dükkandaki PAL adaptörü al,çeviriciyle falan uğraşma

Ereneren'de yokmuymuş olsa ona yönlendirirdik arkadaşı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnzprmksz

Input AC: 200-240V-2A , 47-63Hz

Hocam Pal adaptörün üstünde yazanı aynen geçirdim, umarım yardımcı olur

bendeki ntsc de
    Input AC: 100-127V-3.7A , 47-63Hz

demekki pal adaptor alsak cihazlar ayni sadece adaptorler degisik,yani o zaman iki yolla cozulebilir, ilk basta arkadasin dedigi gibi prizden gelen elektrigi 110 volta indirip direk takmak, veya ikinci cozum pal adaptor alip kullanmak...

herkese tesekkurler :)
  • Evet cihazlar aynı bence o kocaman dönüştürücüye 40TL verene kadar biraz daha para verip Pal adaptör alın. Bu adaptörü de satılığa çıkarın belki ihtiyacı olan vardır
  • quote:

Evet cihazlar aynı bence o kocaman dönüştürücüye 40TL verene kadar biraz daha para verip Pal adaptör alın. Bu adaptörü de satılığa çıkarın belki ihtiyacı olan vardır

Biraz daha vermesine gerek yok hocam,ben 25 TL'ye satıyorum:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

quote:

Evet cihazlar aynı bence o kocaman dönüştürücüye 40TL verene kadar biraz daha para verip Pal adaptör alın. Bu adaptörü de satılığa çıkarın belki ihtiyacı olan vardır

Biraz daha vermesine gerek yok hocam,ben 25 TL'ye satıyorum:)

Hocam bu adaptör eski kasalar için heralde dimi?
  • bende eski pal ın (arcade) adaptörü var. bunu yeni abd den aldığım slim in (kinect li) güç kaynağı için kullanabilir miyim?
  • Benim arkadaşım bunu prize takmış ve adaptörden garip garip sesler gelmiş. Acaba cihaza birşey olmuşmudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Benim arkadaşım bunu prize takmış ve adaptörden garip garip sesler gelmiş. Acaba cihaza birşey olmuşmudur ?

Büyük ihtimalle adaptör yanmıştır. Başka bir adaptörle denesin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.