Şimdi Ara

Anakart bios update yardım :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ASUS maximus VII gene z97 anakartım var ve bios update edilmeden satmışlar bana çünkü daha 10 gün oldu alalı tüm pc'yi...
    Neyse..internetten baya baktım usb ile ez'den update ediliyor genelde ama benim usb'yi sistem görmüyor..Asus update programını da indiremedim..Sıkıntım nba 2k15 oynamaya başladıktan hemen sonra pc donuyor yada mavi ekranda "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası alıyorum..
    Tüm tavsiyelerinize açığım saat 20.00'den bu yana sadece bununla uğraşıyorum yeni meni demicem parçalycam bilgisayarı

• Abiler biri yardım etsin çok zor durumdayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usbyi başka pcden fat32 olarak formatla o zaman görür makine

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guncel biosu indir.Flash belleği usb girişinden pc'ye tak.Bilgisayarıma gir.Usb'ye sağ tıkla biçimlendir de.Orda formatı ntfs değil fat32 seçmen lazım bios fat32 formatında okuma yapabiliyor.Sonra anakartın sitesinden indirdiğin biosu rardan çıkar.uzantısı .cap olan bir dosya çıkacak onu flash belleğe at.Biosa geç ez update'ye gel orda .cap uzantılı dosyayı görursun tıkla okut devam et resetleyince bios guncellenmiş olur.

Ama sorunun bios guncelleme ile alakası olmayabilir.Memtest programını indirip ramlerini bir teste sok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.