Şimdi Ara

AÖF,ASKERLİK TECİLİ VE YURT DIŞI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar sizlere bir kaç sorum olacak.Daha önce bu tarz 3'ü bir arada tarzı konu açıldımı diye araştırdım ama bulamadım.Cevaplarınızı bekliyorum.Konu yeri burasımı bilmiyorum

1-Malum 2013 ygs oldu ne yazıkki barajı geçemedim. Ygs3 Ygs4 ygs5 ygs6 puanlarım 140 barajının üzerinde 4 Yıllık kontenjan sınırı olmayan,sayısal dersi az olan uzaktan öğrenimi olan bölümler hangileridir ?

2-Kontejyan sınırı olmayan 4 yıllık bölümlerde askerlik tecili nasıl işler? 4 yıllık kontenjan sınırı olmayan bölümlerden mezun olduğumuzda askerlik 5 ay kısa dönem mi oluyor ?

3-22 yaşındayım ve askerlik tecilim 2014 de bitiyor.Açık öğretime kayıt yaptıracağım askerliği tecili için. Yalnız şöyle bir durum söz konusu AÖF de öğrenciyken ve askerlik tecilliyken evlilik ile yurt dışına çıkışta bir engel olurmu ?

şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShooteR-XL -- 4 Nisan 2013; 15:00:24 >

• yokmu bilgilendirecek birileri :(
  • 4 yıllık kontenjansız bölüm kalmadı artık hepsine kontenjan koydular. Fakat yinede dolmuyor kontenjansız gibi düşünebilirsin, geçen sene hepsi dolmadı. KOntenjanlı kontenjansız farketmiyor. Askerlik ikisinde de tecil edilir.

Yurt dışına çıkışlarda bilgim yok ama bi sorun olacağını sanmam seyahat özgürlüğü denen birşey var askerlik yüzünden birşey kısıtlanacağını sanmıyorum. Bir sürü giriş çıkış yapan var.
  • barajı aşamadım peki 4 yıllık gidebileceğim bölümler hangileridir ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.