Şimdi Ara

APP Plaka Kaybolması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Aracımda bir plaka orjinal olarak diğer plaka ise mühürlü onaylı APP plaka vardı. Geçen gün APP plakayı tutan plastik plakalık kırılmış ve app plaka yoldayken düşmüş. Geçtiğim güzergaha tekrar gittim fakat plakayı bulamadım. Yani kaybolan plaka mühürlü onaylı APP plaka. Onun yerine konan orjinal plakayı ise saklıyorum yani aslında şuan orjinal plakaların ikisi de bende mevcut fakat APP plaka kayboldu. Normalde tek plaka kayıplarında trafik şubeye gidip kayıp dilekçesi dolduruluyor ve şoförler odasından yenisi bastırılıyor. APP plaka kaybolması durumunda da kayıp ihbarına gerek var mı ? Orjinal 2 plaka da bendeyken art niyetli bir kişi app plakayı bulup sıkıntılı işlerde kullanabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufcn -- 28 Mayıs 2024; 20:34:8 >

• Sen git ihbarını yap hocam, tek plakanı al. Aksi bir durum olursa kaybettiğini ispatlayamazsın sonra. Fazla olan yeni aldığınla mevcut app plakanıda parçala bence.

Orijinal plakalarını tak devam et.

İnan elde ettiğin görüntü en iyi ihtimalle karkolda saatlerce uğraşmana değmez.

Adliyeye, hastahaneye ve karokola işinin düşmesi ne demektir bilir misin?  

• think of idea kullanıcısına yanıt
    Peki ben kayıp ihbarını yaptım, sonra notere gidip ücret ödenerek basım evrak alınıyor o evrakla da yine ücret ödenerek şoförler odasından yeni plaka basılıyor. Bende şuan 2 orjinal plaka da olduğuna göre kayıp ihbarını versem fakat yeni plakayı bastirmadan eski orjinallerle devam etsem sorun oluşturur mu ? Hani kayıp ihbarı yapılmış ama yeni plaka basılmamış gibi birseyle karşılaşabilir mıyım teşekkür ederim.
  • App plaka herhangi bir resmiyeti olmayan bir şey değil mi? Ben internetten herhangi bir plakayı bastırabiliyorum diye biliyorum. Sizde orijinal plakalar duruyorsa takın onları kullanın. Polis diyelim bir olayda sizin app plakayı buldu size geldi. Bendeki orijinal, app olandan banane diyemez misiniz?
  • yusufcn kullanıcısına yanıt

Vallahi buna cevap verecek kimse olduğunu sanmıyorum, karşılaştırma veya kontrol yapıyor olabilirler. Siz eksik bırakmayın, dediğim gibi yapmaya çalıştığınız tasarrufa değmez.

Gidin ihbarı yapın plakanızı alın.

İyi günler dilerim.

Sagolun hocam iyi günler sizlere de
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin1001

App plaka herhangi bir resmiyeti olmayan bir şey değil mi? Ben internetten herhangi bir plakayı bastırabiliyorum diye biliyorum. Sizde orijinal plakalar duruyorsa takın onları kullanın. Polis diyelim bir olayda sizin app plakayı buldu size geldi. Bendeki orijinal, app olandan banane diyemez misiniz?
    Evet aslında kafamı kurcalayan bu oldu. Yoldan geçen herhangi bir aracın plakasını da app olarak yeniden bastirabilirler. Ama üzerine mühür atıyorlar orjinaline çok benziyor nasıl ayırt ediliyor acaba

Doğru söze ne denir...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.