Şimdi Ara

Apple iPhone 4 ile yaptı yine yapacağını

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazın kendisi iyiydi ama eksikleri de yok değildi. Tabiki bunun Apple'ın bir pazarlama stratejisi olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Temel ve ana hatları ile muhteşem bir cihaz yapıp eksik özelliklerle yüksek fiyattan piyasaya sürüp sonrasında da bu eksikleri bir kaç modele yayılan bir seri ile ekleyerek sürekli cihazı güncel tutmayı başarıyorlardı.

Fakat iPhone 4 gerçekten bir üst nesil bir cihaz olmuş. Gerek dış görünümü gerek yeni eklenen 5MP lik HD kamerası ile önemli bir ilerleme sağlanmış. Yeni üstün özellikli ve kaliteli dokunmatik ekranı gerçekten hoş olmuş. Tabi ki cihaz elimize ulaştığında bunu anlayacağız ama sanıyorum ben hepinize göre biraz şanslıyım. Cihaz 24 Haziranda Amerikada satışa çıkacak muhtemelen 1 hafta içinde elime ulaşacak. Elime ulaştığında detayları sizinle paylaşıyor olacağım.

Pikselleri küçültülmüş, 16 milyon renk içeren iPhone 4, 960 x 640 px. çözünürlükteki LCD ekranı 326 piksel çözünürlükte bir görüntü kalitesine ulaşmış. Bu şu demek arkadaşlar bir insanın gözü 320 pikseli algılayabiliyor adamların açıklaması biz işi sağlama alaım diye 326 piksel yaptık yönünde

Paslanmaz çelik kasa hem şık hemde güvenli olmuş.

İşlemci konusunda Apple'ın geliştirdiği A4 çipi ile iPhone’un işlemcisi oldukça güçlendirilmiş.

iPhone 4 ile birlikte gelen bir yenilik ise 3 eksenli yönlendirme tuşu.

Ayrıca iPhone 4 ile 5 megapiksel kalitesinde fotoğraflar ve HD kalitesinde videolar çekebileceksiniz.

Konuşma süresi 840 dk. Bekleme süresi 300 Saat

Artık eskisine göre %40 daha tasarruflu

Dolayısı ile bu cihaz alınır diye düşündünüz muhtemelen fakat biraz pahalı olacak. Eylül ayında Türkiye'de satılması planlalnan cihazın 16 GB lık olanı tahmini olarak 1800 TL civarında satılacakmış.

Bakalım artık bundan sonra ne gibi süprizler yapacak bize Apple

Herkese Selamlar

• 1800 fena bir rakam değil, o kadar ucuz olacağını ben düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

1800 fena bir rakam değil, o kadar ucuz olacağını ben düşünmüyorum.
    Daha fazla olamaz sonuç olarak bu cihazın bir telefon/ PDA olduğunu untmamak lazım. Birde Yurt dışı fiyatları belli kontratsız almak istediğinizde yanılmıyorsam 800 $ yani 1200 TL civarı, Türkiye'de de 1800 TL ye satılıyor olması normal hatta pahalı bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batttu

Daha fazla olamaz sonuç olarak bu cihazın bir telefon/ PDA olduğunu untmamak lazım. Birde Yurt dışı fiyatları belli kontratsız almak istediğinizde yanılmıyorsam 800 $ yani 1200 TL civarı, Türkiye'de de 1800 TL ye satılıyor olması normal hatta pahalı bile.

Alıntıları Göster
    Bu kötü senaryolar hep yazılır, 3GS içinde söylendi. Ama stratejisi belli Apple'ın. Güncel 3GS fiyatlarından gelcektir TR'ye, 3GS fiyatlarıda bir miktar aşağı çekilecektir. 2000-2500 diyenler var. Macbook satıyor adamlar o fiyata, çok kötümser olmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Bu kötü senaryolar hep yazılır, 3GS içinde söylendi. Ama stratejisi belli Apple'ın. Güncel 3GS fiyatlarından gelcektir TR'ye, 3GS fiyatlarıda bir miktar aşağı çekilecektir. 2000-2500 diyenler var. Macbook satıyor adamlar o fiyata, çok kötümser olmayın.

Alıntıları Göster
    iPhone 3G's 8 GB 800 $ = 1240 TL
    iPhone 4 16 GB 1000 $ = 1550 TL
    iPhone 4 32 GB 1200 $ = 1860 TL

Türkiye'De fiyatların böle olması bekleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Alıntıları Göster
    ben sanirim 200$ ceza odeyip, ustune de 199$ verip 400$ a 32gb'lik modelini alacagim. on siparis tarihi acilsin da 15 haziran'da
  • quote:

Orijinalden alıntı: flayzeraynx

ben sanirim 200$ ceza odeyip, ustune de 199$ verip 400$ a 32gb'lik modelini alacagim. on siparis tarihi acilsin da 15 haziran'da

Alıntıları Göster
    Bu durumda cihazı kırdırman gerekir sanıyorum.
  • quote:

off süpersonik bir zeka daha

ya yiter artık ya yiter

iPhone 299 dolar değil 199 dolar hiç değil

onlar KONTRATLI FİYALAR bi daha yazayım KONTRATLI FİYATLAR

yani peşin o kadar veriyorsun + 24 ya da 12 ay tahaütle beraber aylık ödemesi var

kontratsız satış fiyatı ABD de 800 usd civarı olacak

senin mantığına göre Turkcell ücretsiz satıyor, zahmet etme direk oradan al

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/iphone/iPhonepaketleri

3 yıl çıktı iPhone çıkalı bizim vatandaş hala 200-300 usd den satıldığını zannediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetoz85

quote:

off süpersonik bir zeka daha

ya yiter artık ya yiter

iPhone 299 dolar değil 199 dolar hiç değil

onlar KONTRATLI FİYALAR bi daha yazayım KONTRATLI FİYATLAR

yani peşin o kadar veriyorsun + 24 ya da 12 ay tahaütle beraber aylık ödemesi var

kontratsız satış fiyatı ABD de 800 usd civarı olacak

senin mantığına göre Turkcell ücretsiz satıyor, zahmet etme direk oradan al

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/iphone/iPhonepaketleri

3 yıl çıktı iPhone çıkalı bizim vatandaş hala 200-300 usd den satıldığını zannediyor

Alıntıları Göster
    sevgili supersonik zeka, ben amerika'da yasiyorum ve at&t ile kontratli kullaniyorum iphone'umu

• quote:

sevgili supersonik zeka, ben amerika'da yasiyorum ve at&t ile kontratli kullaniyorum iphone'umu

Alıntıları Göster
    16 gb 600 dolar

32 gb 700 dolar.
  • quote:

Bunu daha önce belirtseydiniz bu tür bir tepki almazdınız. Bu forum Türkiye'de yaşayan insanların çoğunlukta olduğu bir topluluk. Sizin ABD'de ikamet ettiğinizi biz bilemeyiz, eğer siz söylemezseniz tabiiki. Birde anlamadığım 799 USD'a satılan bir cihazı AT&T neden 400 USD'a mal ettirsin. Bu düpedüz enayilik olmazmı?
  • quote:

diğer topiclerde "yurtdışından getirtecem, kargo cezasını ödeyip alacağım" diyenler vardı da o yüzden yazdım

kusura bakmayın o zaman... sözüm onlara o zaman ...

ayrıca ABD de yaşadığınızı tahmin edememek gibi büyük bir hata yaptım, ne de olsa forumun yüzde 95 i ABD de yaşıyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetoz85 -- 9 Haziran 2010; 17:50:15 >
  • Egerki biraz mantik yurutrseniz cumle icinde gecen ceza odeyecegim tumcesindeki ceza'nin yurticinde yasayan kisiler tarafindan odenmedigini, att kontratinin bozulmasi halinde odenen cezz oldugunu anlardiniz

Ben zaten 1 senedir attz'den almis oldugum iphone 3gs kullaniyorum. Normalde 2 sene kontrat devam eder ve telefonu degistiremezsiniz. Ancak apple ve att anlasti, 2010 icinde kontrati dolan kisileri yeni iphone cikfiginde upgrade edebilme sansi verdi. Benim sozlesmem 201'de dolacabindan 175$ + vergi yaklasik 199$ ceza odeyip kontratimi iptal edecegim. Sonra da 199$ verip yeni iphone'u 2 sene sozlesmeli olarak alacagim bu kadar basit
  • quote:

Egerki biraz mantik yurutrseniz cumle icinde gecen ceza odeyecegim tumcesindeki ceza'nin yurticinde yasayan kisiler tarafindan odenmedigini, att kontratinin bozulmasi halinde odenen cezz oldugunu anlardiniz

Ben zaten 1 senedir attz'den almis oldugum iphone 3gs kullaniyorum. Normalde 2 sene kontrat devam eder ve telefonu degistiremezsiniz. Ancak apple ve att anlasti, 2010 icinde kontrati dolan kisileri yeni iphone cikfiginde upgrade edebilme sansi verdi. Benim sozlesmem 201'de dolacabindan 175$ + vergi yaklasik 199$ ceza odeyip kontratimi iptal edecegim. Sonra da 199$ verip yeni iphone'u 2 sene sozlesmeli olarak alacagim bu kadar basit
    Yahu arkadaşlar, uzun süredir yazı yazarak olmasa da forumu çok beğenerek takip eden bir üyeyim ama son zamanlarda

okuduğum konularda insanlar verimli paylaşımlar yapmak yerine birbirleriyle tabiri caizse sidik yarıştırma, laf sokma derdinde

neler oluyor bırakın faydalanalım birbirimizden laf edip soğutmak yerine.

• quote:

Egerki biraz mantik yurutrseniz cumle icinde gecen ceza odeyecegim tumcesindeki ceza'nin yurticinde yasayan kisiler tarafindan odenmedigini, att kontratinin bozulmasi halinde odenen cezz oldugunu anlardiniz

ben kontratsız olarak almak istiyorum geçen sene gittiğimde 3gs için 700-800$ civarı idi fiyatı bu sene iphone da bu şekilde mi olur kontratsız siz aldığınızda 3gs in tam fiyatını hatırlıyormusunuz ve iphone 4 çıktıgında tahmini ne kadar olur

• Fiyat %99 ayni olur
    Ama bestbuy'larin iphone 4'u kontratli satip satmayacagini bilmiyorum
  • quote:

Fiyat %99 ayni olur

bir hafta sonra orada olacagım ama telefonu eylül ekim gibi almayı planlıyorum belki ebay den 2. el olarak çünkü durdugum washington DC de %5 elektronik aletlerde tax veriyorum hiç olmazsa ebay den biraz daha ucuza almış olurum diye düşünüyorum sizce mantıklımıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat762000

quote:

Fiyat %99 ayni olur

bir hafta sonra orada olacagım ama telefonu eylül ekim gibi almayı planlıyorum belki ebay den 2. el olarak çünkü durdugum washington DC de %5 elektronik aletlerde tax veriyorum hiç olmazsa ebay den biraz daha ucuza almış olurum diye düşünüyorum sizce mantıklımıdır ?

Alıntıları Göster
    ebay'e pek guvenme derim
    DC'nin vergisi iyiymis, ben 7.75 veriyoum, NY'da 8, california'da %10 vergi var :)

• quote:

ebay'e pek guvenme derim
    DC'nin vergisi iyiymis, ben 7.75 veriyoum, NY'da 8, california'da %10 vergi var :)

Alıntıları Göster
    Maryland da tax %5 veya 5,75 olabilir çünkü oldugun yere göre degişiyor :) eger fark 100-150$ falan olursa 2.el düşünebilirim ama öteki türlü kontratsız alırım tahminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhankoc_brood

quote:

Bunu daha önce belirtseydiniz bu tür bir tepki almazdınız. Bu forum Türkiye'de yaşayan insanların çoğunlukta olduğu bir topluluk. Sizin ABD'de ikamet ettiğinizi biz bilemeyiz, eğer siz söylemezseniz tabiiki. Birde anlamadığım 799 USD'a satılan bir cihazı AT&T neden 400 USD'a mal ettirsin. Bu düpedüz enayilik olmazmı?

Nasıl bir bahanedir bu? flayzeraynx yazısında belirtmiş zaten dikkat ettiysen, "200 dolar ceza" görmüşsündür sanırım ha? Türkiye'de cezanın bütün ayların faturalarını ödemek olduğunu da mı bilmiyorsun yoksa? Hmm cevabını vermişsin zaten.

Bu arada niye cihazı direk değiştirmiyorsun ki? Kontrat uzatmak mı istiyorsun? Yoksa cihazı yenileme, değiştirme dediğin şey mi böle işliyor?

Amerika'da Bestbuy'larda kontratsız verildiğini biliyorum ama simlocklu olcak her zaman ki gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustBeCooL -- 9 Haziran 2010; 21:08:54 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.