Şimdi Ara

Araba Kiraladım motor blogu çatladı acil yardım!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
10.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Araç resmi Rent a car arabası ise tamamda merdiven altı bir firma ise her şeyi kılıfına uyduruyor zaten

Bak diyorsun motor ustası 200 metre ileride diye:)

Bende araba kiraladım ama tanıdık vasıtası ile oldu ve kiralayan adam bile bu işi yapanların çoğu Mafya tiplerdir dedi

Şöyle bir durumun var avantajlı sayılabilirsin;

Merdiven altı firma ise seni mahkemeye veremez çünkü adı üstünde merdiven altı:)

O kullandığınız arabada kaskosuda şahıs üzerinedir.

Araç kiralama işi çok sıkıntılı bir iş

Emin olun gidip araba satın almak daha kolay ve basit...
  • quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

Sıkıntılı bir durum;

Araç resmi Rent a car arabası ise tamamda merdiven altı bir firma ise her şeyi kılıfına uyduruyor zaten

Bak diyorsun motor ustası 200 metre ileride diye:)

Bende araba kiraladım ama tanıdık vasıtası ile oldu ve kiralayan adam bile bu işi yapanların çoğu Mafya tiplerdir dedi

Şöyle bir durumun var avantajlı sayılabilirsin;

Merdiven altı firma ise seni mahkemeye veremez çünkü adı üstünde merdiven altı:)

O kullandığınız arabada kaskosuda şahıs üzerinedir.

Araç kiralama işi çok sıkıntılı bir iş

Emin olun gidip araba satın almak daha kolay ve basit...

cok haklısın dostum kötü araba olsun benim olsun yani bundan sonra töbe zaten KKTCde bu mafya işleri öyle cok yok olsada bu adamlarda öyle bir tip yok yani efendi insanlar ama itelemeye calısıyorlar işte

• Geçmiş olsun dostum. Anlattığına bakılırsa, ne idüğü belirsiz adamların hor kullanılmış aracı senin elinde kalmış ve kabak senin başına patlamış.

Hiç bir şey yapamazlar, bence sen 'Parayı ödeyemem, dava edin' restinden geri adım atma. Hiç bir şey yapamazlar, sıkıştırmayla aracın motor blogu mu patlarmış.

İnşallah ziyansız atlatırsın.

Bu arada 'Kasko yok muymuş?' sorusunu soran arkadaşlara; Herhangi bir darbe (Aracın altını vurma, karteri delme vb.) gibi bir durum yoksa kasko firması motor arızasını ne zamandan beri ödüyor? Laf olsun diye yorum yapıyorsunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Geçmiş olsun dostum. Anlattığına bakılırsa, ne idüğü belirsiz adamların hor kullanılmış aracı senin elinde kalmış ve kabak senin başına patlamış.

Hiç bir şey yapamazlar, bence sen 'Parayı ödeyemem, dava edin' restinden geri adım atma. Hiç bir şey yapamazlar, sıkıştırmayla aracın motor blogu mu patlarmış.

İnşallah ziyansız atlatırsın.

Bu arada 'Kasko yok muymuş?' sorusunu soran arkadaşlara; Herhangi bir darbe (Aracın altını vurma, karteri delme vb.) gibi bir durum yoksa kasko firması motor arızasını ne zamandan beri ödüyor? Laf olsun diye yorum yapıyorsunuz..

bende aynı senin gibi düşünüyorum dostum moral verdin sağolasın Allah razı olsun hepinizden sonuçları olayları tekrar burda yazacagım Allah'a Emanet Olun

• Geçmiş olsun boşuna korkma hiçbirşey olmaz kanıtlayamaz tek korkman gereken şey elindeki evraklar kimlik fotokopisi vs bunları kötü yerlerde kullanabilir gıcıklık olsun diye.. Motor açılmış kurcalanmış mahkemeye verse bile o anda dokunmadan yapması gerekirdi.
  • Kiralık araç yold bozuldu diye senden 1 kuruş dahi alamazlar.
  • bu forumdakilerin aklına uyup iş yapmayın mutlaka önce bir avukata danışın... para kolay kazanılmıyor....
  • kıbrısı terket.
  • sakin ama sakin para verme birak mahkemeye gitsin. kesin sen kazanirsin. senin catlattigina dair bir delil vs. yok. sende ben catlatmadim diyecen tabi. adam da biliyor resmi yoldan senden birsey alamayacagini yoksa masrafin yarisindan vazgecermi. adama ogrenciyim param yok de. olsa oderim de sonra daha da oraya ugrama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun.
    1 araç bozulmuşsa sahibinindir. kaza yapılmamış ki senle alakası olsun.
    bence de mahkemeden birşey çıkmaz.
    2 imzalanan sözleşme şartları önemli. hele boş senet gibi birşey imzalamadıysan (bazıları gülebilir ama gerçek) birşey çıkmaz.
    3 burası forum, herkes düşüncesini yazar. bilen de olur bilmeyende. bir avukata danışsan faydalı olur.
  • Uzlaşmamakla iyi yapmışsın.

Hiç de öyle uzlaşmaya çalışıp para falan verme. .

Aksine onların sana para vermesi lazım çünkü kiralamak için verdiğin paranın karşılığını alamamışsın.

Ne güzel iş valla bozuk arabayı kirala, hem kira parası al, hem aracı bedavaya tamir, yüz versen üstüne yattı parası bile ister bu tipler.
  • Arkadaşım haklısın, şanssız bir tecrübe yaşamışsın. Geçmiş olsun

Adam da sende arıza olduğu için haliyle senden biliyor. Adam senin altını vurup vurmadığını veya sıkıştırmadığını bilemez. O da o yüzden senin yaptığını düşünüyor. Yarı yarıya değil de 3te bir veya 4te bir hasarı senden istese biraz mantıklı olabilir. Sonuçta adam para kazanıyor arabadan, tüm masrafın senden çıkması acımasızlık. Ama burada olsa zaten senet yaptıkları için senden tüm parayı alırdı adam muhtemelen. Yarısını ver bile demezdi. Bence esas buradakiler daha acımasız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eng. -- 4 Kasım 2012; 6:16:20 >
  • şöyle bir soru sorayim forumdaslara

diyelim ki bu arac kiralik degilde bir arkadasimizin yada bir tanidigimizin olsaydi bizde bu araci emaneten alsaydik ve bu olay gerceklesseydi o zaman ne yapardiniz?

Bu emanet arac alma-verme işlerinden hic hazzetmem .

• kiralık aracın motoru çatlamışsa bu kiralayan kişiyi ilgilendirmez.motor bloğunu bir kullanıcı normal şartlarda nasıl çatlatabilir?
  • selam kardeşim öncelikle geçmiş olsun..İsmim Deniz
    rastgele forumda gezinirken gördüm konunu,bende kıbrıstayım (girneliyim)..
    bende rent a car işiyle uğraşıyorum ve şunu belirtmek isterim ki eğer aracı alırken bir kontrat (sözleşme) yapmışsanız ve bu kontratın içinde sigarto ödenmiş ibaresi var ise kesinlikle senden para talep etmeye hakkı yoktur..çünkü zaten sigortadan o parayı alacaktır,almalıdır. kaldı ki sen kiralama yaparken bu sigortayıda içinde ödemiş olman gerekir..
    ama sırf maliyeti az olsun diye sigortasının parasını günlük olaraktan atıyorum sen 20 günlük anlaşıp 200 lira daha az ödemek için yapmamışsan,adamın senden para talep etme hakkı vardır..
    fakat zaten şöyle bir nokta varki buda en önemlisidir; YASA'dan dolayı 25 yaşının altında verilen her araç şirketin sorumluluğuna girer..Nasıl?
    Sigorta şirketleri tüzüğü gereğince kiralık araçlar 25 yaşının altında birisine verilmiş ise sigorta bunu karşılamaz..Bu aracı kiralamak isteyen kişi ve şirket sorumlusu arasındaki anlaşmadır..Bu yüzden sigorta devre dışı kalır..ve zaten eminim rent a car ararken birçok şirket tarafından olumsuz cevap almışsınızdır..
    Eğer dediğim gibi yaşınız 25'in altında vede burda öğrenci sıfatı ile bulunuyorsanız malesef sigorta sizi vede şirketi kapsamıyor..Bu yüzdendir ki şirket sizden masrafı talep etme yetkisine sahip olabilmektedir..Buda elbet bir sözleşme veya kontratla ancak olur..Fakat sizin şirket ile yapmış olduğunuz sözleşme ancak öğrenci iseniz yasal olarak geçersiz olabilir ama bu bir ceza gerektirir..Hem sizin için hemde karşı taraf için..

Diğer bir konu ise..1 aylık kısıtlama gibi bir söz konusu değildir..Sizin almış olduğunuz vize kadar burda TC ehliyetinizle araç kiralayabilirsiniz (yasalardaki koşulları yerine getirebilecek sınırlamalarınız yok ise)..Öğrenci iseniz zaten yasak..Bu bile suçtur..

Size önerim belli bir miktar karşılığında istenilen meblayı değilde karşılayabileceğiniz kadarını anlaşıp vermeniz..Çünkü bu iş mahkemeye gider ise iki tarafında ceza alması kaçınılmaz hem başınızın ağrımaması hemde huzursuz olmamanız için..

Aracı alırken sözlü olarak belli şeylerin size anlatılmış olmasını varsayarak,aracın sizin veya daha önceki sıkıntısından kaynaklanan bir sorunundan dolayı arızalanmış olsa bile bunu hepsini siz karşılamak zorunda elbette değilsiniz..fakat nasıl bir anlaşma yaptınız orasını bilemem!
    Ama eğer her hangi bir sorunda bende öderim demiş iseniz bunun bir kısmını ödemek size düşecektir..Sözünüz gereği..
    Bence olayı fazla büyütmeden aranızda anlaşın..

Sormak istediğiniz bişey olursa seve seve yardımcı olurum..

• bazı arkadaşların yorumları bilinçsizce, olaylardan bir haber yorum yazmak olsun diye yorum yazmış..(herkes üstüne almasın)

Özellikle f-a-t-i-h arkadaş Birader bir kere kıbrısta merdiven altı diye birşey söz konusu bile değil..Burda tüm araçlar resmi şirket üzerine kayıtlı araçlardır vede kırmızı plakalıdır.. Zaten şahıs üzerine olması mümkün olamaz çünkü şirket adınadır..Mafya var demişssin de allah aşkına ne mafyası? bilmiyorsun bari atıp tutma..
    söylediklerin yalandır demiyorum TC için belki geçerlidir ama kıbrıs için geçersiz vede yanlıştır

En bilirkişi Bjkwasheree arkadaş..Yazdığı yorumların hepsi doğrudur..

Yer_cekimi nicki arkadaş daha yasalardan haberi yok direk mahkeme kapısını gösterip yargıçtan da önce kararı vermiş ''Sen Kazanırsın'' demekle değil işte arkadaşım..Yasa gereği 2 tarafta suçludur ve ceza alacaktır eğer mahkemelik bir durum olursa (umarım olmaz)

Son olarak eklemek isterim ki siz kaç günlüğüne araç kiraladınız? ve araç arıza yaptıktan sonra size başka araç verildi mi? (eğer kira süreniz bitmemiş ise?)

• TeQuiLaS uyanmış duruma sadece, arkadaş hangi kasko firması mekanik arızayı teminat altına alır ki? Saçmalamışsınız resmen.
    Uzlaşmayın kesinlikle.. Muhtemelen o çatlak blok daha önceden benzer durumdadır ama geçici çözümlerle idare ettiriliyordur, kabak sizin başınıza patlatılacak. Kapak bir anda çatlamaz.. Adam uyanık takılmaya çalışıyor. Bırak dava etsin..

• Buralar da da etrafımdakilere de 50 defa söyledim. Rent a car lardan araç falan kiralanmaz. Bu adamlar ile uğraşılmaz. Başına bela almak için jiklettten çıkmış gibiler. Kesinlikle dava edin. Ama sizin nasıl kullandığınızı bilmiyorum. Kiralık araçlara da iyi muamele pek yapılmıyor hani.

Bazı uyanıklar ise Rektefiye süresi gelmiş araçların motor yağına su karıştırıyorlar. Hararet yükselince de çatır çatır çatlatır blok mlok kalmaz.

Nasıl olsa kiralayan adamda patlayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

TeQuiLaS uyanmış duruma sadece, arkadaş hangi kasko firması mekanik arızayı teminat altına alır ki? Saçmalamışsınız resmen.
    Uzlaşmayın kesinlikle.. Muhtemelen o çatlak blok daha önceden benzer durumdadır ama geçici çözümlerle idare ettiriliyordur, kabak sizin başınıza patlatılacak. Kapak bir anda çatlamaz.. Adam uyanık takılmaya çalışıyor. Bırak dava etsin..

davalık bir duruma gerek olmayabilir
    sözleşme imzalamış mı imzalamamış mı onu bir söylesin ve o sözleşmede ne yazıyor onlar önemli..Bazı çakallar böyle arabaları müşteriye verip müşterideyken arıza yaptıktan sonra para alabiliyorlar..
    Ama sözleşme gibi bir durum ortada yoksa zaten bırak para vermeyi arkadaşa kalan günleri için başka araç vermek zorundadır! Yada parasını iade etmek zorundadır..

Ben senin ne demek istediğini anlıyorum ama dava etsin demeyin Çünkü yasa gereği burda öğrenci araç kiralayamaz
    Zaten kiralasa bile şirket bu sorumluluğu almış olur sigorta vs kapsamıyor.. Yani her hangi bir kaza,arızalanma veya bir olayda şirket para talebinde bulunabiliyor..

Arkadaş önce bize bir durumu anlatsın tam olarak..Ondan sonra kesin ve net konuşup yardımcı olalım..

• quote:

Orijinalden alıntı: cocoloccomaya

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

TeQuiLaS uyanmış duruma sadece, arkadaş hangi kasko firması mekanik arızayı teminat altına alır ki? Saçmalamışsınız resmen.

davalık bir duruma gerek olmayabilir
    sözleşme imzalamış mı imzalamamış mı onu bir söylesin ve o sözleşmede ne yazıyor onlar önemli..Bazı çakallar böyle arabaları müşteriye verip müşterideyken arıza yaptıktan sonra para alabiliyorlar..
    Ama sözleşme gibi bir durum ortada yoksa zaten bırak para vermeyi arkadaşa kalan günleri için başka araç vermek zorundadır! Yada parasını iade etmek zorundadır..

Ben senin ne demek istediğini anlıyorum ama dava etsin demeyin Çünkü yasa gereği burda öğrenci araç kiralayamaz
    Zaten kiralasa bile şirket bu sorumluluğu almış olur sigorta vs kapsamıyor.. Yani her hangi bir kaza,arızalanma veya bir olayda şirket para talebinde bulunabiliyor..

Arkadaş önce bize bir durumu anlatsın tam olarak..Ondan sonra kesin ve net konuşup yardımcı olalım..

İşte sizin belirttiğiniz kısımla benimki paralel. Siz "yasaksa şirket para talebinde bulunuyor" diyorsunuz ya, varsın bulunsun! Çünkü dava esnasında bilirkişi raporuyla arkadaş haklı çıkar. Adamlar o arada arabayı yaptırırsa da zaten delil karartılmış olur ve dava düşer ;)
    Davayı açan taraf iddianame oluşturur. Yani suçlamayı ispatla yükümlüdür. Bu noktada raporlarla motor bloğunun çatladığını ispatlamalıdır. Arkadaş ise bilirkişi raporuyla haklılığını ispatlar ve şirket davayı kaybeder.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.