Şimdi Ara

ARABADAN ANLARIM DİYENLER BURAYA!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkesin Ramazan Bayramını kutlarım. Acil yardıma ihtiyacım var. İş için kullandığım 2013 model Dacia Dokker 1.5 dCi 90 beygirlik aracım 2500 devirden sonra yağ lambası yakıyor, vites yükseltip deviri 1500-2000 civarına düşürünce lambayı söndürüyor. Arkadaşım baktı yağ yakmasına belirti herhangi bir kara duman atmıyor. Yağ seviyesi de ideal seviyede. 145 binden sonra 155 binde bakım yaptım ve 1000-1500 km oldu bakımdan sonra. 155 bin bakımında polen filtresi, hava filtresi ve yağ filtresi değişti ve yeni yağ koyuldu. Mazot filtresi 20 binde bir değişiyor ve 145 bin bakımında değişti. Daha 12 bin km falan oldu. Aracıma 80 binden sonra serviste değil dışarıda bakım yaptırdım. 50 binden beri ben kullanıyorum. Yürüründe hiç sıkıntı yok yağ gibi akıyor yolda araç. Bakımını yaptırdığım arkadaş bayramdan sonra bakarız deyip başından savdı. Bildiğim kadarıyla yağ lambası yağ azaldığında yanar ve eklenene kadar hiç gitmez. Bu esp ışığı gibi anlık yanıp sönüyor. Sizce neden bu arızayı veriyor? Daha önce bu arıza başınıza geldiğinde nasıl hallettiniz?

• Yağ lambası yağ azalmasından ziyade sistemdeki basınç düştüğü zaman yanar

Rölantide sıkıntı olmadığına göre sıralama Müşür > Yağ pompası > Filtre
  • Bayramdan sonraya kadar kullanmamda sakınca olur mu acaba?
  • Bende sizin bayramınız kutlarım. Motorda garip sesler yoksa, çekişte problem yoksa pompadan olacağını sanmıyorum. Bakımlarıda uzun süredir siz zamanında yaptırdığınıza göre yağ yolundada Bi tıkanıklık vs olacağını düşünmüyorum. Aklıma sadece müşür geliyor
  • Yağ müşürüne baktırın. Benzer bi arızayı yağ müşürü ile çözmüştük
  • quote:

Orijinalden alıntı: canpoyrazz

Bayramdan sonraya kadar kullanmamda sakınca olur mu acaba?
    Benim lafımla hareket etmeyin tabi ama gösterecek zaman yoksa lambanın yanmadığı devirler arasında kullanırdım ben olsam. Önce müşürü sonra filtreyi gösterin filtre yan sanayi takıldıysa basınç yükseldiği zaman işlevini yapamıyor olabilir. Nolur nolmaz her gün yağ seviyesine de bakın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.