Şimdi Ara

Arabanın camları nasıl temizlenir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
1
Favori
46.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar arabanın camlarını temizliyorum fakat güneş ışığında bakınca sildiğim yerlerde izler kalıyor.

Hiç iz bırakmadan camları silmenin yolu nedir? Galeride ki araçları nasıl siliyorlar acaba?

Ayrıca iç torpido koltuk ve dış kaporta temizliğini nasıl yapabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: musbab1907

Fazla takıntılı olmamak lazım,Şimdi camları mis gibi yapsan ne oalcak akşama kalmadan ya bir kuş pisleyecek ya toz olacak birşey olacak yani.

Aracı bal dök yala yapıyorsun, 10 dk'ya eski haline dönüyor hocam zaten. Ne anladım ben bu işten.

Yalnız yıkanan camı indirip kaldırınca kurur kurumaz eski haline dönmesi acaba bir kusur mu keçe veya camdaki?

Kusur olacağını sanmıyorum hocam herkesin derdi zaten o. Envayi çeşit toz giriyor camın kenarından suyla birleşiyor yıkanınca, indirip kaldırınca iz kalması normal. Bazıları takıntılı oldugundan araba yıkanınca indirmez camı
    Yapay Zekanın Yanıtı

Araba Camlarını İz Bırakmadan Temizleme Rehberi

Araba camlarını temizlemek, araç bakımının önemli bir parçasıdır. Temiz camlar sadece aracınızın görünümünü iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda görüşünüzü de iyileştirir ve güvenli sürüşü sağlar. İşte araba camlarınızı iz bırakmadan temizlemenin adım adım bir rehberi:

Gerekli Malzemeler:

• Kaliteli bir cam temizleyici
    • Mikrofiber bezler veya pencere temizleme bezi
    • Gazete kağıdı veya havlu kağıt (isteğe bağlı)

Adımlar:

1. Arabanızı Gölgede Park Edin: Camları doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın, çünkü bu, çözeltiyi camda kurutarak lekeler bırakabilir.
    2. Camları Önceden Islatın: Bol miktarda cam temizleyiciyi camlara püskürtün. Bu, kir ve tozun gevşemesine yardımcı olacaktır.
    3. Mikrofiber Bezle Silin: Mikrofiber bezleri veya pencere temizleme bezini cam temizleyici ile nemlendirin ve camları dairesel hareketlerle silin. Bu, kiri ve lekeleri kaldıracaktır.
    4. Gazetenin Kuru Tarafıyla Parlatın: İsteğe bağlı olarak, camları parlatmak için gazete kağıdının veya havlu kağıdının kuru tarafını kullanabilirsiniz. Bu, iz bırakmadan temiz bir yüzey sağlayacaktır.
    5. Cam Temizleyiciyi Kullanın: Camsil, araba camı temizliği için kullanılabilir. Bununla birlikte, bazı camsil türleri camda çiziklere neden olabilir. Her zaman önce belirgin olmayan bir alanda test edin.
    6. Leke Bırakmadan Silin: Araba camı neyle silinir diye merak ediyorsanız, mikrofiber bezler veya pencere temizleme bezleri en iyi seçenektir. Kağıt havlular çiziklere neden olabilir.

İpuçları:

• Düzenli olarak araba camınızı temizleyin, çünkü kir ve yağ zamanla birikebilir.
    • Kirli bir bezle camları silmekten kaçının, aksi takdirde çizikler oluşabilir.
    • Aşırı miktarda cam temizleyici kullanmayın, çünkü bu iz bırakabilir.
    • Camları temizledikten sonra, kuruması için camları açık bırakın.

Araba camlarını iz bırakmadan temizlemek, düzenli bakımın önemli bir parçasıdır. Yukarıdaki adımları takip ederek, görüşünüzü iyileştiren ve aracınızın görünümünü parlatan temiz ve lekelersiz camlara sahip olabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • gazete ile sil koltuğu kosla mıydı neydi köpürüp pisliği kaldıran onla yapabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: extreme_oki

gazete ile sil koltuğu kosla mıydı neydi köpürüp pisliği kaldıran onla yapabilirsin
    Güneşte görülen izler sudaki kirecin kalıntılarıdır. Bunun için özel cam temizleme sıvıları var ama bildiğimiz sirke de içindeki asetik asit sayesinde aynı işi görüyor. Sonrasında tekrar camsil kullanın. Bez için de annenizin veya eşinizin tüy bırakmayan cam silme bezlerinden aşırabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: m.k.o.

Güneşte görülen izler sudaki kirecin kalıntılarıdır. Bunun için özel cam temizleme sıvıları var ama bildiğimiz sirke de içindeki asetik asit sayesinde aynı işi görüyor. Sonrasında tekrar camsil kullanın. Bez için de annenizin veya eşinizin tüy bırakmayan cam silme bezlerinden aşırabilirsiniz

Alıntıları Göster
    Annemin evde kullandığı limonlu cam sil var onunla siliyorum on numara

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

Annemin evde kullandığı limonlu cam sil var onunla siliyorum on numara

Alıntıları Göster
    Camsil aldım, zaten mikrofiber bezle siliyorum yok yine iz kalıyor. Bunun bir yolu olmalı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Camsil aldım, zaten mikrofiber bezle siliyorum yok yine iz kalıyor. Bunun bir yolu olmalı..

Alıntıları Göster
    Kireç lekesini ancak asit çıkarır, yani limon, sirke vb. asitli şeyler kullanmalı. Veya mekanik yolla çıkarabilirsiniz.

Eskiden Simoniz'in "glass polish"i vardı. Sanıyorum içincde seyreltilmiş halde çok ince selenyum pudrası var. Bazen kireç kimyasal olarak cam yüzeyine tutunuyor. Bunu mekanik yolla çıkarabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Kireç lekesini ancak asit çıkarır, yani limon, sirke vb. asitli şeyler kullanmalı. Veya mekanik yolla çıkarabilirsiniz.

Eskiden Simoniz'in "glass polish"i vardı. Sanıyorum içincde seyreltilmiş halde çok ince selenyum pudrası var. Bazen kireç kimyasal olarak cam yüzeyine tutunuyor. Bunu mekanik yolla çıkarabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    camsil+gazete=en iyi cam temizliği. dene memmun kalacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

camsil+gazete=en iyi cam temizliği. dene memmun kalacaksın.

Alıntıları Göster
    gazete camı çizmez mi?
  • Camsil ya da Amway Loc ile güzelce temizledikten sonra benzincilerde camları sildikleri şeylerle (adı ne bilmiyorum, çekçek diyen var) bütün suyu süpürün.
    Döşemeler ve koltuklar için de Amway Loc ile bir halı şampuanını karıştırabilirsiniz, tertemiz oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elente

Camsil ya da Amway Loc ile güzelce temizledikten sonra benzincilerde camları sildikleri şeylerle (adı ne bilmiyorum, çekçek diyen var) bütün suyu süpürün.
    Döşemeler ve koltuklar için de Amway Loc ile bir halı şampuanını karıştırabilirsiniz, tertemiz oluyor.
    Srike+Gazete veya kaliteli bir fiber.Lekelerin ilacı sirke.Bastıra bastıra sileceksin ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OceanMaster

Srike+Gazete veya kaliteli bir fiber.Lekelerin ilacı sirke.Bastıra bastıra sileceksin ama...

Alıntıları Göster
    içme suyu ile.hatta erikli .
    lastıklerıde kola bira tarzı.
    aracı bolca içireceksin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: manda kasa

içme suyu ile.hatta erikli .
    lastıklerıde kola bira tarzı.
    aracı bolca içireceksin...

Alıntıları Göster
    Sirke, gazete kağıdı karartılmış cama zarar verir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: +7Can

Sirke, gazete kağıdı karartılmış cama zarar verir mi?

Alıntıları Göster
    Bir yıldan uzun süredir bunu kullanıyorum. Cam pırlanta gibi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

Bir yıldan uzun süredir bunu kullanıyorum. Cam pırlanta gibi oluyor.

Alıntıları Göster
    Mr.Muscle ın camsiliyle ve mikrofiber bezle defalarca yapmama rağmen halen dalgalanma var camda .ne yaptıysam olmadı .Güderi ile yap diyolarda ondanda emin değilim.

• Beyler bende camları yıkayıp siliyorum. Ama her indirip kaldırdığımda tekrar eski tozlu ve lekeli haline dönüyor. Kapı arası keçe, pabuç kısmını mı temizlemek lazım?
  • quote:

Beyler bende camları yıkayıp siliyorum. Ama her indirip kaldırdığımda tekrar eski tozlu ve lekeli haline dönüyor. Kapı arası keçe, pabuç kısmını mı temizlemek lazım?
    Fazla takıntılı olmamak lazım,Şimdi camları mis gibi yapsan ne oalcak akşama kalmadan ya bir kuş pisleyecek ya toz olacak birşey olacak yani.
  • quote:

Aracı bal dök yala yapıyorsun, 10 dk'ya eski haline dönüyor hocam zaten. Ne anladım ben bu işten.

Yalnız yıkanan camı indirip kaldırınca kurur kurumaz eski haline dönmesi acaba bir kusur mu keçe veya camdaki?
  • Bu kirec lekesi icin arabayı sirkeli su ile yıkıyorsun cam da ve kaportada su kirec lekesinden eser kalmıyor.
  • quote:

quote:

Kusur olacağını sanmıyorum hocam herkesin derdi zaten o. Envayi çeşit toz giriyor camın kenarından suyla birleşiyor yıkanınca, indirip kaldırınca iz kalması normal. Bazıları takıntılı oldugundan araba yıkanınca indirmez camı

• en için çözüm ipa. mucize gibi bir şey.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.