Şimdi Ara

arabanin immobiliser li anahtari kayboldu, ne yapmali?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    arabamin (2005 model corolla) immobiliser li anahtari kayboldu. Simdilik diger orjinal anahtari ile idare ediyorum.
    Yetkili servise fiyat sordum 350 YTL civarinda dediler.
    Disaridan bir anahtarciya sordum: kumandasiz yapariz, immobiliser sorun olmaz fiyat 75 YTL dediler.
    Icinizde bu tip bir sorun yasayan veya duyan arkadas varsa yardim etmesini rica ediyorum.
    En ucuz ve garantili bu sorunu nasil cozerim?
    Saygilarimla
    devrim

• quote:

Orjinalden alıntı: devrim1972

Selam,
    arabamin (2005 model corolla) immobiliser li anahtari kayboldu. Simdilik diger orjinal anahtari ile idare ediyorum.
    Yetkili servise fiyat sordum 350 YTL civarinda dediler.
    Disaridan bir anahtarciya sordum: kumandasiz yapariz, immobiliser sorun olmaz fiyat 75 YTL dediler.
    Icinizde bu tip bir sorun yasayan veya duyan arkadas varsa yardim etmesini rica ediyorum.
    En ucuz ve garantili bu sorunu nasil cozerim?
    Saygilarimla
    devrim

BAŞIMA GELMEDİ AMA ANAHTARCININ YAPACAĞI ANAHTAR SADECE ARACIN KAPILARINI AÇAR KAPAR ARACI ÇALIŞTIRMAZ DİYE BİLİYOM ÇÜNKÜ ORJİNAL ANAHTARDA CİP VAR ....................

• yapan amahtarcılar var ama çok uyduruk oluyor.manyetik bir çipe anahtarın kod unu kopyalıyorlar sonra yapılan anahtarın plastik kısmını kesip içine koyup silikonla sabitliyorlar.fiyat doğru.
  • bu sadece servis işi git servise temiz temiz Allah korusun yolda belde sorun çıkartırsa
  • Hırsızların işini kolaylaştırma, doğru düzgün iş yaptır...
  • cok ilginç,
    benim tahminim, herkes 75 ytl lik fiyatı onaylar ve orda yaptırmamı tavsiye ederdi ama tam tersi çıktı:)
    biraz daha bekliyeyim bu arada hemsizden gelecek yazılara bakacağım hem de araştırmalarıma devam edeceğim.
    İlginiz için teşekkür ederim.
    Saygılarımla
  • Kaskon varsa anahtarın kaybolduğunu kaskona yazılı olarak bildir.

yarın aracın çalınacak olur ve yedek anahtarı gösteremezsen kasko iptal olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: devrim1972

cok ilginç,
    benim tahminim, herkes 75 ytl lik fiyatı onaylar ve orda yaptırmamı tavsiye ederdi ama tam tersi çıktı:)
    biraz daha bekliyeyim bu arada hemsizden gelecek yazılara bakacağım hem de araştırmalarıma devam edeceğim.
    İlginiz için teşekkür ederim.
    Saygılarımla

Arabanın değeri diyelimki 15000 ytl. Sen 75 ytl'lik anahtar yaptırırsan 275 lira için 15000 ytl'yi gözden çıkarmışın demektir. Çünkü set'in dediği gibi hırsızın işini kolaylaştırmaya gerek yok. Ha hırsız immobiliser'li arabayı çalamazmı; çalar. Ama en azından normal bir arabaya göre biraz daha fazla zaman harcar. Bence farklı yetkili servislerden fiyat alıp yetkili servise yaptırman en doğrusu.

• eğer anahtarın çalınmış olsaydı,karakol zaptı ile kaskondan alarm ve merkezi kiliti değiştirebilirdin.1000ytl yıllık ve olay başına.aksigortada böylediğerleri nasıldır bilemem
  • kardeşim ankaradaysan sorunsun aynısını orjinali servisede okadar para vermeden yapıyorlar. ayrıca ARABANIN GÜVENLİK KODUNUDA DEĞİŞTİRİYORLAR ANKARADAYSAN PM GÖNDER
  • Cogu Kasko'nun 1 sene icerisinde 1 kez anahtar/kilit sistemi degisimi (ki bu durum ona girer) 1 adet On cam Degisimi gibi seyler Ucretsiz Kaskoya hasar vermeden yapiliyor.

Ayrica Aracinizin calinmasi Durumunda 2 anahtar + Ruhsat ile Kaskoya basvurmaniz gerekiyor.

Kasko da Sorun Yasamak istemiyorsaniz ve de Guvenliginiz icin Bu durumu once kaskonuza danisin sonra gerekeni yapin. Policenize bir goz atmanizda fayda var...
  • Bende 2 sene önce kaybetmiştim. Kızılay'da koşarken cepten düşmüş. Direkt ısmarlattım yenisi geldi. O zamanın parasıyla 200 Liraydı.
    1 haftada geldi ve kısa sürede yeni kod ayarlayıp verdiler.
    İşi sağlama aldık.
  • tamam arkadaslar,
    boyle bir olay ilk kez basima geldigi icin sanki ucuza yaptirsak (ayni gorevi gorecek ama) daha iyi olacakmis gibi geldi bana ama mademki herkes yetkili servisi tavsiye ediyor, ben de yetkili servise gidecegim.
    Ankara'da degilim istanbuldayim
    Gerci servis disinda anahtari yaptirdigimizda hirsizilik konusunu tam anlamadim ama olsun:)
    Bu arada, kaskom aslinda bu bedeli hasarsizligi bozmadan karsilayabilirdi ama ben 2007 yilinda bir kazadan dolayi hasarsizligimi bozmadan kaskodan faydalandigim icin, anahtar yapimini kasko ile karsilamaya kalkarsam, hasarsizligim bozuluyor, bu yuzden simdi cepten odemek zorundayim.
    Hepinize tesekkur ediyorum yardimlariniz icin.
    Saygilarimla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devrim1972 -- 11 Mayıs 2007; 10:03:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.