Şimdi Ara

Arçelik Klima Alanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
408
Cevap
9
Favori
110.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arcelik 15041 neo plasma plus 14.600 btu bir klima aldim..kulllanicilari varsa bilgi paylasami yapalim

• Bir önceki sayfada 2019 yılının ilk mesajını yazıp tavsiye istemiştim. Hiç cevaplayan olmadı.
    Bari tecrübemizi paylaşalım, belki yararlanan birileri olur.
    Türkiye'nin güneyinde, sahil şeridindeki evde, güney + batı cepheli, üzeri düz teras, güney ve batı cephelerinde ~100cmx120cm tek cam pimapen pencere olan, bu cephelerden batana kadar güneşe maruz kalan, duvar veya terasta ısı yalıtımı olMAyan 3mx3mx3m boyutlarındaki bir odaya, sadece soğutma amacıyla kullanılmak üzere Arçelik Ekolojik 09325 model btu inverter klima aldım.

Nisan yında montajı yapıldı AMA yetkili servis elemanlarının çalışma şekli hiç hoş değildi. "Montajı tamamlayalım da nasıl olursa olsun havasındalar". Estetik ve muntazamlığa hiç önem vermiyorlar. Bir an önce bitirip gidelim düşüncesineler.

Kimaya gelince; gece 26 dereceye ayarlayıp 30 dk çalıştırdıktan sonra, kumanda üzerindeki "Enerji Tasarrufu" tuşu ile soğutma kapasitesini önce %80'e, bir 15 dk sonra da yine aynı tuşa birkez daha basarak %60'a düşürüyorum. Bu halde iken iç ünite üzerindeki dijital gösterge doğru gösteriyor ise (MAŞALLAH) sadece 0.1 kW güç harcıyor. Gerçekten böyle ise gerçekten süper bir verim.
    Yapay Zekanın Yanıtı

Arçelik Klimalar: Alanlar ve Kullanıcı Yorumları

Arçelik, Türkiye'nin önde gelen klima üreticilerinden biridir. Geniş ürün yelpazesinde her ihtiyaca uygun bir klima bulabilirsiniz. Bu metinde, Arçelik klimaların öne çıkan özelliklerini ve kullanıcı yorumlarını inceleyeceğiz.

Arçelik Klima Alanları

Arçelik klimalar, evler, ofisler, mağazalar ve restoranlar gibi çeşitli alanlarda kullanılabilir. İnverter teknolojisine sahip modelleriyle enerji verimliliği ve sessiz çalışma sağlar. Kompakt tasarımları, küçük alanlar için bile idealdir.

Arçelik Klima Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı yorumları, Arçelik klimaların performansı hakkında değerli bilgiler sunar. Genel olarak, kullanıcılar:

• Soğutma ve ısıtma performansından memnun olduklarını belirtmektedir.
    • Klimaların sessiz çalıştığını ve enerji tasarrufu yaptığını bildirmektedir.
    • "Homewhiz" uygulamasıyla uzaktan kontrol özelliğini kullanışlı bulmaktadır.

Arçelik Klima Nasıl Seçilir?

Uygun Arçelik klimayı seçmek için????? önemlidir:

• İhtiyacınız olan soğutma/ısıtma kapasitesini belirleyin.
    • Kullanılacak alanın büyüklüğünü göz önünde bulundurun.
    • Enerji verimliliği derecesini kontrol edin.
    • İstediğiniz özellikleri (uzaktan kumanda, zamanlayıcı vb.) göz önünde bulundurun.

Arçelik Klima Tavsiye Edilir mi?

Arçelik klimalar, kaliteli, enerji tasarruflu ve kullanımı kolay klimalardır. Kullanıcı yorumları, genel olarak memnuniyet verici deneyimler göstermektedir. İhtiyaçlarınız için uygun bir model seçerek verimli ve konforlu bir soğutma/ısıtma sistemi elde edebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kullanıpta öldü parasına satan ben olarak eve sokma diyorum.
  • klimanin uzun süre sorunsuz kullanmak icin ne tur
    bakimlar veya parca bakimi yapmak gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpercanxxx

klimanin uzun süre sorunsuz kullanmak icin ne tur
    bakimlar veya parca bakimi yapmak gerekir
    Arçelik almamak ilk madde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

sayin uye neden tum forum konularina yorum yapiyon ..sana tavsiyem herseye yorum yazma
  • Tüm forum konularına yorum yazmıyorum.
  • dün arcelik müşteri temsilcisini aradim.15040 model klimanin 1 saatte 1.3 kkw elektrik tukettiğini soylledi..gunde 5 saat ccalişsa 1.3x5=6.5 kw eder..1 kw 0.25 kuruş..6.5x0.25 = 1 lira65 kuruş...bir ayda 30x1.65=49 lira yapar...bu bence cok hesapli biir klimadir...
  • quote:

dün arcelik müşteri temsilcisini aradim.15040 model klimanin 1 saatte 1.3 kkw elektrik tukettiğini soylledi..gunde 5 saat ccalişsa 1.3x5=6.5 kw eder..1 kw 0.25 kuruş..6.5x0.25 = 1 lira65 kuruş...bir ayda 30x1.65=49 lira yapar...bu bence cok hesapli biir klimadir...
    hayırlı olsun
  • quote:

bir malı kötülerken neden niçin sebeplerini yazmalısınızki herkes size inansın güvenilir bir kişi olduğunuzu anlasınlar Açelik derken Türkiyenin en büyük sanayi kuruluşunu içinde 10binleri çalıştıran bir firmadan bahsediyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

hayırlı olsun

Alıntıları Göster
    Elektriğin kw fiyatının 0.25 olduğu na emin misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüron

quote:

bir malı kötülerken neden niçin sebeplerini yazmalısınızki herkes size inansın güvenilir bir kişi olduğunuzu anlasınlar Açelik derken Türkiyenin en büyük sanayi kuruluşunu içinde 10binleri çalıştıran bir firmadan bahsediyorsunuz

Forumu aratma zahmetine girmeyenlere gerek yok, siz bildiginizi sanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 19 Temmuz 2012; 7:13:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koko69

Elektriğin kw fiyatının 0.25 olduğu na emin misiniz ?

3' lü tarifenin ortalamasını aldım 0,35 krş çıktı.
    Ayrıca gene müşteri temsilcisi sallamış, klima termostat yapmayacak gibi.
  • eskiden olsa yerli mali alinmazdi ama şuanki teknoolojiyle bence yerlı mali kat kat eşdegeer duzeyde
  • quote:

eskiden olsa yerli mali alinmazdi ama şuanki teknoolojiyle bence yerlı mali kat kat eşdegeer duzeyde

tam 110 ülkeye ihracat yapıyor o firma
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüron

quote:

eskiden olsa yerli mali alinmazdi ama şuanki teknoolojiyle bence yerlı mali kat kat eşdegeer duzeyde

tam 110 ülkeye ihracat yapıyor o firma

Alıntıları Göster
    Bir ürünü adil sekilde bilincli olarak degerlendirmek lazım. Klima konusunda uzmanlasmıs mutfak tarafına hakim birinin artı ve eksileri ile neden kötü neden iyi seklinde masaya yatırması lazım. X bir kullanıcı farklı sebeplerden dolayı sorun yasıyor markaya mal ediyor camur atıyor. Baktıgınız zaman x bir marka modelden sikayetci olanda var cok memnun olanda bu durumu nasıl acıklayacaksınız. En guzeli bilir kisinin a dan z ye urun isciligini, malzeme kalitesini teknolojisini adım adım sebepleri ile anlatmalı.
    Mesela arceligin su ürünü su su sebeplerden dolayı, kötü su su sebeplerden dolayı iyi diyebilmeli. Aynı fiyata arcelik in su modelindense su marka alınsa daha iyi cunku su su kısımlarının parca kalitesi daha iyi vs vs seklinde. Klima Kompresörü su marka su teknoloji ile uretilmis, motorları su marka, plastik kalitesi soyle, elektronik ve elektrik aksamı su kalitede gibi yaklasımlar olmalı. 3 aydır kullanıyorum bozuldu bes para etmez sakın almayın vs gibi bir yaklasım cok yanlıs. Cok iyi markalar bile insanlara yaka silkelettirebiliyor. Onemli olan ödenen paranın karsılıgını iscilik, malzeme kalitesi acısından gercek anlamda ne kadar verebildigi. Bazen isim yapmıs markaların bile ic yapısında vasat malzemeler kullandıgı soyleniyor. Bunları ortaya cıkarmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ikarahal

Bir ürünü adil sekilde bilincli olarak degerlendirmek lazım. Klima konusunda uzmanlasmıs mutfak tarafına hakim birinin artı ve eksileri ile neden kötü neden iyi seklinde masaya yatırması lazım. X bir kullanıcı farklı sebeplerden dolayı sorun yasıyor markaya mal ediyor camur atıyor. Baktıgınız zaman x bir marka modelden sikayetci olanda var cok memnun olanda bu durumu nasıl acıklayacaksınız. En guzeli bilir kisinin a dan z ye urun isciligini, malzeme kalitesini teknolojisini adım adım sebepleri ile anlatmalı.
    Mesela arceligin su ürünü su su sebeplerden dolayı, kötü su su sebeplerden dolayı iyi diyebilmeli. Aynı fiyata arcelik in su modelindense su marka alınsa daha iyi cunku su su kısımlarının parca kalitesi daha iyi vs vs seklinde. Klima Kompresörü su marka su teknoloji ile uretilmis, motorları su marka, plastik kalitesi soyle, elektronik ve elektrik aksamı su kalitede gibi yaklasımlar olmalı. 3 aydır kullanıyorum bozuldu bes para etmez sakın almayın vs gibi bir yaklasım cok yanlıs. Cok iyi markalar bile insanlara yaka silkelettirebiliyor. Onemli olan ödenen paranın karsılıgını iscilik, malzeme kalitesi acısından gercek anlamda ne kadar verebildigi. Bazen isim yapmıs markaların bile ic yapısında vasat malzemeler kullandıgı soyleniyor. Bunları ortaya cıkarmak lazım.

aynen katiliyorum ...ama kimse iyi olmadiği alanini asla soylemez bunun icinde tarafsiz denetim şirkettleri olacak tse iso vb ve tuum urunleri aciklayacak

• quote:

quote:

aynen katiliyorum ...ama kimse iyi olmadiği alanini asla soylemez bunun icinde tarafsiz denetim şirkettleri olacak tse iso vb ve tuum urunleri aciklayacak

Alıntıları Göster
    O boyutta olmasına gerek yok aslında, icimizde bu deneyime sahip klima sektorunde calısıp montaj isleri vs yapmıs tarafsız degerlendiren birinin somut verilerle bilgi vermesi yeterli. Herkesin deneyimli oldugu ve inceliklerini bildigi konu vardır. Burdada klimalar konusunda deneyimli arkadasların gorusleri onem kazanıyor.
    Ben klima konusunu bilmem calısıyormu calısıyor arıza cıkarmadıgı surece memnunum ama ic yapısını kullanılan malzemelerin kalitesini teknolojisini bilen birinin tum gercekleriyle anlatması lazım. Paketine kutusuna gorunumune degil icyapısındaki detaylara malzeme kalitesine iscilige bakmak lazım. Bunlarıda anlayan biri degerlendirebilir.

Eve sokma, sakın alma, paranı cöpe atmıs olursun gibi bir yaklasımdansa su modelde su zaaflar var su artılar var seklinde daha bilincli yaklasmak lazım.
    Montaj hatası, elektrik hatası, cevresel sartlarla vs arızalanmıs klimaları hemen kötülemekte yanlıs. En kaliteli klima bile bu sebeplerden surekli servis cagırtabilir, verim vermeyebilir. Sonrada bu klima bes para etmez diye elestrilebilir.

Mesela ben garip markalardansa servisi yaygın olan, cok vasatta olmadıgını dusunerek Arçelik 15030 /15031 Active Power ı sectim ve aldım. İc yapısını detaylarını bilmem. Bu modelin artı ve eksilerini hangi firmanın urettigini, uretim kalitesini, zaaflarını anlatacak biri varmı. Kötü ise su su sebeplerden kötü, iyiysede su su sebeplerden iyi seklinde anlatacak biri. Ben su anda memnunum belkide 5 yıl hic sorun cıkarmadan calısacak ama bu uretim kalitesinin iyi oldugu anlamına gelmez. Burda onemli olan odedigimiz bedelin karsılıgını alıyormuyuz almıyormuyuz. Üretim kalitesine gore deger bicilmis 1000 tl lik urune 2000 tl vermemek lazım. Kimse kaliteli ürünü ucuza vermez ama bunu kullanan firmalarda var. Sisirme fiyatlarla janjanlı gorunum ve abartılı reklamlara kanmamak lazım.

Arçelik 15030 /15031 Active Power 14.800 btu A sınıf klimayı 1.100 tl ye aldım. Bu klima bu fiyatı hakediyormu yoksa 600 tl edecek bir ürünü arcelik bize sisirme fiyatamı satıyor.
    Eger bu fiyat ederi ise sorun yok ama bu kalitede daha ucuz ve servis sartlarıda aynı ürün varsa dusunmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 19 Temmuz 2012; 13:21:11 >

• quote:

O boyutta olmasına gerek yok aslında, icimizde bu deneyime sahip klima sektorunde calısıp montaj isleri vs yapmıs tarafsız degerlendiren birinin somut verilerle bilgi vermesi yeterli. Herkesin deneyimli oldugu ve inceliklerini bildigi konu vardır. Burdada klimalar konusunda deneyimli arkadasların gorusleri onem kazanıyor.
    Ben klima konusunu bilmem calısıyormu calısıyor arıza cıkarmadıgı surece memnunum ama ic yapısını kullanılan malzemelerin kalitesini teknolojisini bilen birinin tum gercekleriyle anlatması lazım. Paketine kutusuna gorunumune degil icyapısındaki detaylara malzeme kalitesine iscilige bakmak lazım. Bunlarıda anlayan biri degerlendirebilir.

Eve sokma, sakın alma, paranı cöpe atmıs olursun gibi bir yaklasımdansa su modelde su zaaflar var su artılar var seklinde daha bilincli yaklasmak lazım.
    Montaj hatası, elektrik hatası, cevresel sartlarla vs arızalanmıs klimaları hemen kötülemekte yanlıs. En kaliteli klima bile bu sebeplerden surekli servis cagırtabilir, verim vermeyebilir. Sonrada bu klima bes para etmez diye elestrilebilir.

Mesela ben garip markalardansa servisi yaygın olan, cok vasatta olmadıgını dusunerek Arçelik 15030 /15031 Active Power ı sectim ve aldım. İc yapısını detaylarını bilmem. Bu modelin artı ve eksilerini hangi firmanın urettigini, uretim kalitesini, zaaflarını anlatacak biri varmı. Kötü ise su su sebeplerden kötü, iyiysede su su sebeplerden iyi seklinde anlatacak biri. Ben su anda memnunum belkide 5 yıl hic sorun cıkarmadan calısacak ama bu uretim kalitesinin iyi oldugu anlamına gelmez. Burda onemli olan odedigimiz bedelin karsılıgını alıyormuyuz almıyormuyuz. Üretim kalitesine gore deger bicilmis 1000 tl lik urune 2000 tl vermemek lazım. Kimse kaliteli ürünü ucuza vermez ama bunu kullanan firmalarda var. Sisirme fiyatlarla janjanlı gorunum ve abartılı reklamlara kanmamak lazım.

Arçelik 15030 /15031 Active Power 14.800 btu A sınıf klimayı 1.100 tl ye aldım. Bu klima bu fiyatı hakediyormu yoksa 600 tl edecek bir ürünü arcelik bize sisirme fiyatamı satıyor.
    Eger bu fiyat ederi ise sorun yok ama bu kalitede daha ucuz ve servis sartlarıda aynı ürün varsa dusunmek lazım.

Alıntıları Göster
    laf olsun torba dolsun asıl sizin yazdıklarınız, bu işin uzmanı mbirol bile arçelik dandik diyor sizler at gözlüklerini takmışsınız onada uzman demezsiniz, nedemi sizda at gözlügü var arçelik, vestel şakşakçıları.

bir tane kendi yaptıgı ürünü olmayan teknolojik olarak dünyaya hiçbir katkısı olmayan oradan buradan geçinen çakmacı, fasoncu markaları el üstünde iyiki sizler tutuyorsunuzda yabacıların burnu kafdagına çıkmıyor iyiki varsınız sizler dandik olanı alın bizler iyi olanı

adamlar bak yav, murat 124 ile mersedesi bir tutuyor adama hop drler ama anlayana

arçelik almışta memnunmuş o kadar kalite anlayışın varsa tabi menun olursun hayatında ururu sarara kulanmamışsan evdekini klima sanırsın.

miele kullanmayan evdeki regali çamaşır makinesi sanır

cahillik mutluluktur.

bilmediginz konularda sallamayınız

forumun karşıdan bakınca sag üst köşesinde arama yeri var oraya arçelik ayzın bu işin uzmanlaı alınmaz evi sokulmaz çünkü bu bu bu diye birmilyon kere yazmışlar ama okumaz araştırmaz yurdum insanı sadece çal çene çene suyu çorba

arçelik almışta çok mutluymuş Alah daha mutlu etsin mübarek ramazanda ama 35. kalite klimanız bizde ki daıkına hava basmayın

otobanda şahin arabanızla benim mesredesimle debelenen adam giib olursunuz buda komik olur
    herkes malına göre yerini bilecek

yani kötü mal alan adam adam ama bu kötü malı ile bana laf sokmayacak benim şahinim senin volvonu oyar demeyecek malın haddini bilecek.

ha bu yazdıklarım oraya faraziler anlayana bende mersedesde yok ururu sararada ama arçlik ne iyi bilirim emura ne çok iyi bilirm ukalalık yapıpta arçeliligimle emıraya karşı hava atmam haddimi bilirim

regal alıpta daıkına karşı hava atan adamın yaptıgı zügürt teselisidir, bende buna dahilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tutankemon

laf olsun torba dolsun asıl sizin yazdıklarınız, bu işin uzmanı mbirol bile arçelik dandik diyor sizler at gözlüklerini takmışsınız onada uzman demezsiniz, nedemi sizda at gözlügü var arçelik, vestel şakşakçıları.

bir tane kendi yaptıgı ürünü olmayan teknolojik olarak dünyaya hiçbir katkısı olmayan oradan buradan geçinen çakmacı, fasoncu markaları el üstünde iyiki sizler tutuyorsunuzda yabacıların burnu kafdagına çıkmıyor iyiki varsınız sizler dandik olanı alın bizler iyi olanı

adamlar bak yav, murat 124 ile mersedesi bir tutuyor adama hop drler ama anlayana

arçelik almışta memnunmuş o kadar kalite anlayışın varsa tabi menun olursun hayatında ururu sarara kulanmamışsan evdekini klima sanırsın.

miele kullanmayan evdeki regali çamaşır makinesi sanır

cahillik mutluluktur.

bilmediginz konularda sallamayınız

forumun karşıdan bakınca sag üst köşesinde arama yeri var oraya arçelik ayzın bu işin uzmanlaı alınmaz evi sokulmaz çünkü bu bu bu diye birmilyon kere yazmışlar ama okumaz araştırmaz yurdum insanı sadece çal çene çene suyu çorba

arçelik almışta çok mutluymuş Alah daha mutlu etsin mübarek ramazanda ama 35. kalite klimanız bizde ki daıkına hava basmayın

otobanda şahin arabanızla benim mesredesimle debelenen adam giib olursunuz buda komik olur
    herkes malına göre yerini bilecek

yani kötü mal alan adam adam ama bu kötü malı ile bana laf sokmayacak benim şahinim senin volvonu oyar demeyecek malın haddini bilecek.

ha bu yazdıklarım oraya faraziler anlayana bende mersedesde yok ururu sararada ama arçlik ne iyi bilirim emura ne çok iyi bilirm ukalalık yapıpta arçeliligimle emıraya karşı hava atmam haddimi bilirim

regal alıpta daıkına karşı hava atan adamın yaptıgı zügürt teselisidir, bende buna dahilim.

Alıntıları Göster
    11 senelik arçelik klima kullanıyorum sadece yazları iki aylığına serinlemek için çalıştırıyorum.Şuana kadar hiç bir sorun vermedi.Birazda şans işi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Creative52

11 senelik arçelik klima kullanıyorum sadece yazları iki aylığına serinlemek için çalıştırıyorum.Şuana kadar hiç bir sorun vermedi.Birazda şans işi.

Alıntıları Göster
    Şans ne ya bu laf bu ülkeye mahsus.

Bir ürün üretim bandından çıktıktan sonra kalite kontrolden geçmezse tabii şans ama yabancı ülkelerde binbir kontrolden geçen ürünlerde %99 hata olmuyor

Diyeceksinizki panasonic klima aldım bozuldu onu japon montaj yapmıyor buradaki bilgisiz servis yapıp içime ediyor tabii bozulur.

Yada çin malı klima aldım bozuldu tabii bozulur o malı çinli öyle üretmiyor işadamalrımız çine gidip bana dandik klima üret diyor o bozulur.

Haier
    Gree
    Midea bunlar dünya markası çinlilerdir dünyaya binlece klima üretirler siz gidip bana 150 tl klima yap adına sanson olsun dersen, manson olsun dersen o klimadan beş kuruş hayır gelmez.
    Miele aldım bozuldu dersiniz hemde 5000 tl verdim tabii bozulur, onu eve taşıyan adamdan tutunda kuran servise kadar evindeki elektrik tesisatına kadar umursamazsa avrupa-japon malı sana fazla bile.
    Arçelik, vestel, demirdöküm, siemens-bosch bunlar klima üretmeyen üretemeyen farklı yerlere ürettiren yada parçaları alıp burada sıradan montjlanan ürünler.
    Forumu okusanız hiç bir klimacı arkadaş bu ürünleri önermez sadece mecburiyet karşısında öneriyorlar.
    Ama alan arkadaş dese benim buna gücüm yetti etrafımda bunu kuracak servis yok, bunu buldum buna razı oldum olur ama yok zıtlaşıyorlar benim klimam seninkinden güzel olsun güzel olsun hani derler ya güneş çamurla sıvanmaz.
    Hayatınızda hiç zibro, daıkın, fujitsu, ME kullanmamışsanız lütfen arçelikle asla mukayese etmeyiniz.
    Arçeliğin 50 yılda beceremedigi vede asla beceremeyecegi konu klima konusudur.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.