Şimdi Ara

Arçelik Klima Alanlar (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
408
Cevap
9
Favori
110.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arçelik'te klimayı satın aldıktan sonra ücretsiz montaj için ne kadar bekleyebiliyoruz?

• Arcelik onerir misiniz? Bende kurulu bakir tesisat var ankstre olarak yani boru maliyeti yok.

Parcasi ucuz oluyor mu servis durumunda vs?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknoCat kullanıcısına yanıt
    Arçelik aldım hiç memnun değilim kesinlikle tavsiye etmiyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Selamına aleyküm. Arçelik 12000 Btu klima alma arefesindeyim. Servisler montaj aşamasında alüminyum boru kullanıyormuş? Farkını verip bakır kullandırabiliyor muyuz? Bu durumda kaç lira gibi bir fark söz konusu oluyor.

• Ergin. kullanıcısına yanıt

Yaz gecti. Havalar soguyor. Tavsiyem beklemeniz. Airfel altina inmeyin. Kisin alin klimayi.

9000 btu daikin/mitsu = 15500 btu arcelik

1000 btu = 1000 btu degil maalesef

Sogutma gucu olarak cok farkli

Birinin 500 watt cekerek yaptigini digeri 1000 watt ile anca yapiyor.

Sacc btu degeri onemli. Trde olcumu yapilan bir standart degil.

9000lik mitsu ile 70m2 evi sogutuyorum....

Tavsiyem kis gelsin ucuza airfel alin

Alma bulaşma 12 lik aldim bin pişmanim her gün kavgaliyiz anamla yazik günah,yerli bakma cöp etme

• teknoCat kullanıcısına yanıt

9000 ‘lik mitsubishi klimanın modeli nedir? Teşekkürler

• Arçelik klima pişmanlıktır!

Ekim-2023'de yeni aldığım 2 adet Arçelik Ekolojik 12325 model klimanın kurulumu Kasım-2023'de yetkili servisçe yapıldı. Tesadüf eseri o gün çok soğuk bir gündü. Kurulumdan sonra klimanın iç ve dış ünite fanlarının çalıştığını görüp, "ısıtmaya başlaması için en az 30 dakika çlışması gerekir" diyerek ayrıldılar. Ev merkezi ısıtma (kaloriferli) olduğundan 1 kez bile ısınma amaçlı çalıştırılmadılar.

Haziran ayında Diyarbakır'da sıcaklar erken bastrınca, 6-Haziran günü oturma odasındakini çalıştırdım. İç ve dış ünite fanları çalışmasına rağmen ortamı 1C derece bile soğutmadığını anlamak için 5-10 dakika yetti. İç ünite soğuk hava vermiyordu. Montajı yapan yetkili servisin sabit telefon numarasını aramama rağmen karşıma Arçelik Çözüm(süzlük  ) merkezi çıktı. Durumu anlatıp, "kurulumu yapan yetkili servise ulaşmaya çalıştığımı" söyledim. "İstediğimiz yetkili servisin değil, apartmanımızın bulunduğu bölgeye bakan yetkili servislerden birini kendilerinin atayacaklarını ve atadıkları servisin de randevu verip benimle iletişime geçeceklerini" söylediler.

Macera  böyle başladı ve 2 ayı geçti. 2 ay içinde, Çözüm(süzlük) Merkezinin yönlendirdiği yetkili (!) servisin onlarca kez gelmeyip ertelediği randevuları, Çözüm(süzlük) Merkezine yaptığım onlarca başvuru, karşıma çıkan temsiilcilere her defasında durumu en baştan anlatmam, ilettiğim şikayetler, Arçelik whatsapp hattına yazdığım mesajlar, şikeyatvar'da yazdıklarım, vs vs'ye rağmen yönlendirdikleri yetkili (!) servis 2. ayın sonuna doğru teşrif edip, klimaların dış ünitelerine sadece bakıp "Bunların kurulumunda hata var. Biz bunlara dokunmayız. Kurulumu yapan yetkili servis gelip sorunu çözmeli" diyerek çekip gitti.

Klimaları aldığım bayiye telefon açıp "2 aydır sürece ait elimde kayıtlı her tür belge ile Tüketici Hakem heyetine başvuracağımı ve (değişim değil) ücret iadesi isteyeceğimi" söylemem üzerine 1 hafta içinde kurulumu yapan yetkili (!) servis gelip, klima iç-dış ünite arasındaki boru bağlantılarını sıkıp, vakulama yapıp, dış üniteden gaz basarak "sorunun çözüldüğünü söylemiş (o gün evde değildim).

Arçelik klima almayı düşünenler: 1 değil 10 kere düşünün. Paranızla rezil olmayın. Adem Helvacı'nın klima incelemelerini tavsiyelerini ve çeşitli marka-model klimalar ile yaptığı soğutma-tüketim videolarını izleyin. Hatta izlemeye DonanımHaber'in (Adem Helvacı ile) "2024 Klima Tavsiyeleri" videosu ile başlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 11 Ağustos 2024; 20:53:41 >

• Çenko Ç kullanıcısına yanıt

Inverter

https://www.koctas.com.tr/mitsubishi-heavy-inverter-klima-srk25zsp-ws-silver-serisi-9000-btu-h/p/5000076646?shop=3856&gad_source=4&gclid=Cj0KCQjwq_G1BhCSARIsACc7NxpaWm2TXCdP7TubH7OojEewsmOaw63LT8V4VkR24692RUJXtoeRc_kaAvbkEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Birde 12k btu luk electrolux klimam var. Onu cift hortumluya cevirdim. O da guzel on off. Ama splitim performansi farkli. Ikiside is goruyor.

Mitsubishiyi daha 25c altina getirmedim diye biliyorum.

Tek sorun 2 oda sogukken 3. Oda da pek bi soguma olmamasi ama nemi kiriyor. Tavan fami olsa cok farkli olurdu

• BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt

Uzucu olmus.

Airfel kaira varken arcelige bulasmak cok riskli geliyor bana

Kışın taktirin klimalari. Kesinlikle fahis fiyat oluyoe yazin

• alicanzdmr kullanıcısına yanıt

selamlar. hortlatıyorum ama, sorunu çözebildiniz mi? aynı sorun bende de var. 1 haftadır çözemediler.

• merhaba arkadaşlar

klimam evi soğutmuyor gibi geldi deneme yaptım

akşam 4,5 senelik arçelik 09325 model 9,000 btu

klimamı 26 dereceden 20 dereceye aldım 1 ,5 saat çalıştı evin içerisi 26,1 dereceden 25,8 dereceye ancak düştü sorun nerde olabilir bu normalmi

1,5 saat 20 derece 2 derece düşmesi lazım değilmi en az

20 derece ayarlı iken çekilen kw 0,2 ile 0,4 kw idi yükselmesi lazım değilmi

gaz azalma olduysa evi gene az soğutur mu

sabah ise 25 derece ayarlı açtım 3 saat oldu 30 dereceden 27 ancak düştü normalde 3 saatte daha fazla soğuması gerekmez mi

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Kardeşim sağolasın. Vestel 12 binlik aldım

İnş pişman olmazsinn:)

• derya78 kullanıcısına yanıt

Soğutamıyor hocam zaten kapı kapalı anca soğutuyorsa seviniyorum.

• AMC A kullanıcısına yanıt

zaten kapı kapalı çalışıyor 25 de bile üşüyorduk evde 26 alıyorduk

23 22 getiriyoruz evin içi gene 26 derecede altına inmiyor

• derya78 kullanıcısına yanıt

Motor nerde hocam

tavsiye marka var mı hocam bosch veya baymak nasıldır

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Linq L kullanıcısına yanıt

Valla hocam marka olarak kendini ispatlayan markalar bilirsin ki pahali ama ,general,airfel,baymak,sigma kaira toshiba kardeşim 2 klima aldi hantech diye marka gayet memnun mesela bütçe meselesi yerlisine bulaşma hangisini aliyorsan al diyicem ama kullanici yorumlarinida oku derim.

hocam peki sence airfel mi kaira mı 24bine? 12bin btu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.