Şimdi Ara

ARIZALI HALI YIKAMA MAKİNELERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar başlımtanda anlaşılacağı gibi halı yıkama makinaları sık sık arıza yapar .. servise veya tamirciye gider ve hep nedense arasına 30-40 tl sıkışır tamir olur , kısa bir süre sonra tekrarlar bu aynı arıza..... bendede bir halı yıkama makinesi vardı.. çok nadır yıkama işi yapıldığı için yine su püskürtmüyordu.. ustaya götürdüm ve motorunun yandığını değişmesi gerektiğini söyledi.. ben de ustaya motorun sağlam olduğunu söyledim çünkü çalışıyorduu... kızdım ve makineyi eve getirdim bir güzel söktüm.. kurcala kurcala her yeri sağlam.. internetten araştırdım biraz ve herkes boruların tıkandığından felan bahsediyo, kaliteli deterjan falan filan.. ARKADAŞLAR su püskürtmeyen makinalarınızı boştan yere tamire götürmeyin.. eğer motor sağlam ise, ki büyük bir ihtimalle sağlamdır.. Arızalanmasının sebebi kesinlikle uzun süre kullanmamaktan dolayı boruların içinde su kalmaması , buna bağlı olarak motorun su yerine hava emmesi.. YAPACAĞIMIZ İŞ ŞÖYLE : bir şırınga veya aynı büyüklükte bir serum hortumu vasıtası ile içeride bulunan motorun ve boruların içine suyu bir şekilde ulaştırmak ve içerideki havayı bir şekilde suyla doldurmak.. BUKADAR BASİT.. İki gündür forumları inceliyorum.. inşallah birileri bunu okurda derdine çare bulur .

• arslanamca A kullanıcısına yanıt
    Öneriniz için teşekkürler. Bu cihazların dediğiniz gibi uzun süre yıkama fonksiyonu kullanılmayınca pompaları arıza yapabiliyor. Buna sebep pompada deterjanlı su kalması olabilir yıkama sonrası mutlaka durulama da yapılmalı böylece pompa deterjanlı sudan da arınmış oluyor. Ben bazen su deposuna 1 su bardağı beyaz sirke ve 1 litre kadar su koyup yıkama başlıkları ile suyu püskürtüyorum. Kireç kalıntısı varsa çözülüyor. Sonra da duru su geçiriyorum.
  • evet duru su ile tekrar geçirilmesi çok iyi birşey. ancak içini açtığımda öyle servislerin dediği gibi kireç kalıntısı, kötü markaların deterjanı felan fasa fiso.. zaten o küçücük motor o kadar tazzikli bir su basıyoki kireç değil 502 olsa dayanamaz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.