Şimdi Ara

ARKADAŞLAR 17' Mİ YOKSA 19' Mİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ustalar 17" mi yoksa 19" monitörmü almalıyım.19" için ekran genişlediği için görüntü dağılıyor netlik gidiyor bazı oyunlarda ekran bozuluyor falan denildi.17" tavsiye eiliyor hem net hem kaliteli deniliyo.benim ekran kartı 8600gt süper kimide o ekran kartı ile 19" de hiç sorun yaşamazsın hem net olur hem ekran bozulmaz diyo.sizce?

• dostum bende hala fx5200 vr 17" LG 1760TR monitör aldım yeni.20" veya üstü diyerek abartmadım.onlara para verene kada rgider lcd tv veya plazma alırım üstüne para katarak.alt tarafı pc abartmaya gerek olmadığını düşündüm.kalnız düz kare ekrana alıştığın için 19" hem ufak hemde basık görünebilir gözüne varsa paran 20" ve üstünü düşünürsen(wide için konuşuyorum) olabilir onlarda grüntü 19" e nazaran daha düzgün gözüküyor.ama 19" düzkare düşünüyosan LG nin 1960TR modeli süper.HDCP özelliğide var ve diğer monitörlere nazaran süper görüntü kalitesine sahip.wide ile eski oyunlarda sorun yaşayabilirsin zira uyumlu değiller ama bazılarını patch leri çıktı wide screen ler için.yeni oyunlar wide a uyumlu geliştiriliyor zaten.film izliyorsa wide daha uygundur ama oyun için bence düz kare ..burda ihtiyaçlarına göre seçim yapmalısın ama 19" yerine 20 falan daha iyi olur

• 19'' almanı tavsiye ederim çünkü 17'' ler artık eski kalıyor..piyasada çok üstün ve uygun fiyatlı 19'' ler var eğer forumu dolaşırsan görebilirsin..
  • bence 17" al. mağazalarda belki küçükmüş gibi görünebilir ama evde kurunca monitörü aslında nekadar büyük olduğunu görüyosun. ille 19" alcam dersen bence 20" lik wide screen daha mantıklı olur. hem çözünürlük olarak hemde nokta aralığı olarak.
  • Bence 19' al. Oyunlarda çok fark oluyor. Ayrıca film, dizi seyrederken de işini görüyor. Başta biraz büyük gelebilir ama insan kullandıkça alışıyor.
  • Merhaba arkadasım eger bilgisayarda tw ve multimedia anlamında da yararlanacaksan 19" al ama sadece oyun diyorsan 17"de senin işini görür .Ben lg 1960 tr-bf kullanıyorum ve ekranı % 60 ı oyun için kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım zaten su an ekranlar arasında en ii ozelliklere sahip olan ekranlardan bir tanesi, ama LG nin 17" lik 1760 tr- bf diye bir serisi var bu lcd benim 19" in 17" olani ekran,dışgörünüs ve özellikleri ayni ama tek bir fark var oda pixel aralıgı benim mönitörümde bu 0.29 ama 17" olanda ise 0.26 yani daha kısa tabiki buda görüntüde birazda olsa bir netlik saglıyor sonucda pixel aralıkları daha sık.Bu zevk meselesi ama pixel farklarını goz ardı etme tabi.Ama 19" lik bir lcd alsan senin ekran kartın rahat rahat kaldırır.Benim ekram kartım nx 7600 gt ve hiç bir sorun yok.
    quote:

Orjinalden alıntı: serkan_koc

ustalar 17" mi yoksa 19" monitörmü almalıyım.19" için ekran genişlediği için görüntü dağılıyor netlik gidiyor bazı oyunlarda ekran bozuluyor falan denildi.17" tavsiye eiliyor hem net hem kaliteli deniliyo.benim ekran kartı 8600gt süper kimide o ekran kartı ile 19" de hiç sorun yaşamazsın hem net olur hem ekran bozulmaz diyo.sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekos -- 22 Temmuz 2007; 4:45:51 >

• Full oyun oynıcam filim seyretmicem dersen

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=26671

Çünkü bu lcd oyun için yapılmış gibi birşey kullananların yorumu ekran yapay renklere yatkın oyunlarda iyi performans verecektir.

Eğer param var çok kaliteli bişey istiyorum görüntü süper olsun dersen

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=24736

Geçekten çok güzel bir monitör ben bunu almayı düşünüyorum oynıcamğım oyunlar fazla hareketli olmayacağı için(world of warcraft) sorun olacağınıda zannetmiyorum normak oyunlardada olmaz zaten.Bunlar biraz pahalı ama çok kaliteliler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.