Şimdi Ara

Arkadaşlar desktop pc de bir sorunla karşılaştım ve çok garip bir durum çözümü için yardım pls

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba öncelikle aranıza yeni katıldım.Tabi birçok teknolojik ürün vs karşılaştırmasında ve kullanıcı yorumlarınızdan faydalandığım olmuştur ancak üyelik açıp ilk defa bir soru sorma gereği duydum çok çok enteresan bir sorunla karşılaştım ve içinden çıkılmaz bir hale geldi yardımlarınızı bekliyorum.Benzeri bir problem yaşamış arkadaşlarımız varsada nasıl çözdüler öğrenirsem sevinirim.

bilgisayarımın özellikleri
    amd phenom fx4100 32mb cache
    8gb 4X2 1333 mh ram
    ati 4670 ekran kartı(biliyorum eski bir model)
    Asus M5A78L-M LX AM3 anakart
    128 gb ssd
    1tb wd hdd

speccy programından takip edip anladığım kadarıyla bir ısınma problemim vardı
    işlemcim 60
    anakartım 70-85
    grafik kartım 55-60
    ve hdd ise 45 derece civarında geziyordu
    kasa fanları ve fazladan kasa kenarlarındaki sacları keserek işlemci altına kasanın ve anakartın altyüzeyini ve ramlerin altını soğutmak için fan yerleri açarak kendim eklemeler yaptım termal t in güzel bir işlemci soğutucusunu da ekledim bu ekstra soğutma üniteleri için fazladan 180 tl lik bir harcama yaptım sonrasında aldığım ısı değerleri ise
    işlemcim 11-25
    anakart 35-45
    grafik aynı
    hdd aynı
    değerleri aldım soğutma problemini ortadan kaldırdım anlıycağınız.(bu verdiğim değerler yükte aldığım sonuçlar genellikle online oyun oynayan birisiyim uzun süreli kullanımlar oluyor anlıycağınız"diablo3-allods tr)

şimdi soruna gelirsek ben öncelikle ısıdan kaynaklandığını düşünerek bu problemi gidermek için çabaladım giderdimde.Pc deki problem şu.bilgisayarı kapatmaya çalışıyorum kapat dedikten sonra güncelleme olmadığı halde kapatılıyor diyor güncelleme uyarısıda vermiyor ancak bilgisayarı kapatmıyor uzunca bir süre bu şekilde sanki kapatmaya çalışıyormuş gibi uğraşıyor uğraşıyor ancak kapanmıyor.Ve bu olay olduktan sonra bir süre sonrasında tuşuna basılı tutarak ben kapatıyorum tekrar açmaya çalıştığımda ise ekrana görüntü gelmiyor(Harici ekran kartından)Ekran kartı bozulması gibi bir durumda evde bilgisayarsız kalmamak için onboard ekran kartı bi anakart tercih etmiştim.dvi kablosu ile anakartın ekran kartından bağlandığımda görüntü alabiliyorum ancak harici ekran kartından hiçbirşekilde hdmi ve dvi dan görüntü alamıyorum.
    Bunun üstüne kasayı açıp ekran kartını söküp ramleri çıkarıp yer değiştirip tekrar takıp çalıştırdığımda açılıyor normal kullanım sağlıyor.Ancak herzaman yapmıyor bunu bazen kapanmadığı tuttuğunda bu problemi yaşıyorum ve herdefasında kasayı açıp birşeylerin yerlerini değiştirdiğimde düzeltiyorum.
    performans açısından gayet memnunum bilgisayarımdan o kadar program yüklü olmasına rağmen 25 sn de yaklaşık windows açılıyor ve kapanışıda normal şartlarda aynı,programlar açık kalmışsa bile maksimum 30 sn de kapatıyor kendini.
    Ne yazıkki iki haftadır böyle bir durumla karşı karşıyayım sizden istediğim yardım da şu.Ekran kartım zaten eski değiştirmeye niyetliyim ancak şöylede biir korkum var ekran kartımı değiştirirsem güzel bir bütce ayırıp güzel bir kart alıcam sorun ekran kartı değilde board ise yeni aldığım ekran kartını bozma gibi bir durumu olurmu.Ve garantisi hala var asusun müşteri hizmetleri nasıldır göndersem anakartımı güzel hizmet alabilirmiyim gerçekten detaylı bi inceleme yapıp sağlammı değilmi geri dönüş yaparlarmı arıza giderilirmi asus teknik servisiyle muhattap olanınız varmı?
    Birden çok soru oldu geniş kapsamlı oldu sanırım ama durum bu biraz karşık.
    Yardımlarınızı bekliyorum hoşcakalın.

• Hocam sorununu çok garip anlatmışsın ama büyük ihtimalle virüs girmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet virüs girdi ama hiçbirşekilde görüntü alamıyorum.Dos ve biosa giremiyorum.Güzel cevap nasıl bir virüsmüş acep o!
  • Forumlarda gezmek yerine,

Gerçek bir bilgisayar dahisiyle konuşsan fena olmaz bence.
  • Ramlarin 3 tanesini çıkarıp sadece 2 gb ram ile deneme yap onu da farklı slotlarda sırayla dene.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.