Şimdi Ara

Arkadaşlar ram le ilgili bişi sorucam anlayanlar bakabilirmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bende şu anda 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-4-4-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) var yeni 1 gb ram alıcam acaba bilgisayar ram i kabul edermi bilgisayarı alalı 1.5 sene oldu ram i yükseltmek istiyorum!!!!!

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_lord_1907 -- 3 Ocak 2008; 14:33:32 >

• ddr her rami kabul edecektir eğer şu anda pc3200 ram yani 200 değil o 400mhz Rahat rahat alabilirsin boş ram slotun var değil mi
  • yanliz kac gb ye yukseltmek istiyorsun anakartin ne marka model ne marka ram kac lira butce...vs bisiler soylemezsen ben sana anca kararini tebrik ederim kolay gelsin diyebilirim.
  • anakartım asus A8N5X şu anda dediğim gibi 512 mb ram im var 1 gb daha alıcam boş slotlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_lord_1907 -- 3 Ocak 2008; 14:25:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hiickimse

ddr her rami kabul edecektir eğer şu anda pc3200 ram yani 200 değil o 400mhz Rahat rahat alabilirsin boş ram slotun var değil mi

eğer dediğin gibiyse daha fazla beklemicem gidip alıcam ama bi danışayım dedim sizlere
  • arkadaşlar yokmu başka cevap vericek ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blue_lord_1907

arkadaşlar yokmu başka cevap vericek ya

Ağzımı bozasım geldi İki kişi sana cevap verdi. Alabilirsin uygundur hayırlı olsun şeklinde cevaplar dışında ne beklediğini anlamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: hiickimse

quote:

Orjinalden alıntı: Blue_lord_1907

arkadaşlar yokmu başka cevap vericek ya

Ağzımı bozasım geldi İki kişi sana cevap verdi. Alabilirsin uygundur hayırlı olsun şeklinde cevaplar dışında ne beklediğini anlamadım

ya arkadaşım diğer cvp veren kişi bana özelliklerini söyle demiş bende onları yazdım belki başka cvp verenler çıkar onunda bi cvp vermesini bekliyorum

• diyorum kulaklarim cinlayip duruyor nedir olay diye?

quote:

asus A8N5X şu anda dediğim gibi 512 mb ram im var 1 gb daha alıcam

anakart en fazla ddr400 destekliyor ama senin takili 512 ramin ddr400 mu 333 mu yazmamissin.cok da onemli degil gerci 333 de olsa 400 ile yan yana calisma ihtimali yuksek ancak 512 mb yanina ben olsam 1 gb takmazdim.birincisi ddr400 ler pahali ikincisi 1 gb xp ve uygulamalar icin yeter ancak gunumuz oyunlarinda 2 gb da lazim oluyor 1.5 gb yetmez.yani xp ye fazla bazi oyunlara az dusundugun ram.ya 512 yi elden cikar 2 tane 1 gb ram al ya da kullandigin ramin ayni hiz marka bir 512 daha al 1 gb ile 512 arasinda cok fark hissedersin.su program ile bakip hizini marka modelini gormen olasi memory bolumunde gordugun hizi 2 ile carpacaksin 200 diyorsa 400 demektir mesela.aynisindan 512 ekleyeceksen ramin marka modelini yaz fiyatina bakalim nerde ucuz ama 512 yi cikarip 2 tane 1 gb alacaksan konu hangi 1 gb ddr400 almaliyim olur ona da tavsiyede bulunurlar.

http://www.cpuid.com/download/cpu-z-142.zip

• şu anda fiyatlarını bilemiyorum 2 tane 1 gb alsam ne kadar bi fiyat çıkar yada tek 1 gb alsama ne kadr fiyat çıkar bu arada ram in özelliklerini koydum alta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_lord_1907 -- 4 Ocak 2008; 13:58:42 >

• arkadaşlar bende topic kirliliği olmasın diye açmadım yeni topic sorum şu

asus p4p800-x ana kart

intel pentium 4 3.00 işlemci

şu an üzerinde 256 ram war

ben bunu 1 gb ram a çıkartmak istiyorum nasıl olur kaça patlar uyum sağlar mı
  • 1 gb ddr 400 Mhz ram alabilirsin. Sorun çıkartmaz. Çıkartırsa da Anakartının biosunu yenilersin.

http://www.alestabilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=1GBDDR400-VERITECH&view=2

Saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

arkadaşlar bende topic kirliliği olmasın diye açmadım yeni topic sorum şu

asus p4p800-x ana kart

intel pentium 4 3.00 işlemci

şu an üzerinde 256 ram war

ben bunu 1 gb ram a çıkartmak istiyorum nasıl olur kaça patlar uyum sağlar mı

• COK TEŞEKKÜR EDİYORUM ARKADAŞIM
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.