Şimdi Ara

Arkadaslar sınav sorusu iki şık arasında kaldık bide size danışayım dedim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • resmi saat yönü tersine 90 derece döndürmek için hangi seçenek kullanılır?

A edit / transform / rotate / 90 CCW

B image / rotate convas / 90 CCW

arkadaslar hangisi cevaplarsanız bide nedenini yazın bu ikisinin arasında ne fark var

• Ben B şıkkını kullanıyorum oluyor. Transform sanırım seçili alanı döndürmek için...
  • ok çok sağol
  • Edit/Transform/Rotate 90CCW:
    Seçili alanı, Text'i veya seçili bir alan yoksa tüm katmanı 90 derece saat yönünün tersine çevirir.

image/rotate canvas/90CCW:
    Resmin bulunduğu tuvali çevirir.(Bütün katmanları)

B şıkkı.
  • ya bende b şıkkını işaretledim arkadaslar diğerini dior ondan takılı kaldım ama yardımınız için çok teşekkür ederim
  • Şöyle bir mantık yürütürsek;
    Eğer katmanlardan oluşan bir resim yoksa, yani sadece bir resim açılmışsa A şıkkı da iş görür. Çünkü tek bir katman.
    Birden fazla katman için tuvali çevirmek daha mantıklı. Aksi takdirde her bir katmana A şıkkını uygulamak zorunda kalırsın.

Not: Tabii bunları %100 emin olarak yazmıyorum. Çok sık ps kullanmam. Şu anda da kullandığım bilgisayarda ps yok. Eğer sizde varsa deneyin. Körü körüne cevap vermiş olmayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANUBIS -- 9 Nisan 2008; 12:17:57 >
  • cevapladım ben ya bu sorunun cevabı b şıkkı olacak ama herkes nedense sınıfta a şıkkı dior ısrarla bende anlayamadım
  • o zman bu programı kullanmasınlar, bilmiyolar bu işi
    seçim yada sayfa bunların arasında dünya kadar fark var.....

Ben adamın kolundaki markayı ters çevircem,
    gidip tualimi ters çevireyim şimdi...

akıl var mantık var alla alla
  • B Tabikide.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.