Şimdi Ara

Asker Yakınları Askeri Konaklama Yerlerinde Uzun Süre Kalabilir Mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
11.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu başlığı açmak için uygun konu bölümü bulamadığım için buraya açtım. Tam soracağım soruyu kapsayacak bir konu da bulamadım yanlış yere açtıysam ya da önceden sorulduysa özür dilerim.
    Bu sene üniversiteye başladım üni şehir dışından gelenleri hazırlık için Kilyos kampüsüne yönlendiriyor ve kilyostaki yurtlara yerleştiriyor o yüzden bu yıl konaklama konusunda sorun olmadı. Benim sorum:
    Amcam asker olduğundan seneye okul zamanı askeri misafirhane vb yerlerde kalabilir miyim? Malum İstanbul'da iyi bir konaklama için ciddi paralar gerekiyor. Ben asker yakını olarak bu tarz yerlerde uzun süre(eylül-haziran arası olur muhtemelen) kalabilir miyim?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Asker Yakınları Orduevinde Uzun Süre Kalabilir mi?

Asker yakınları, belirli koşullar altında orduevlerinde uzun süre kalabilirler. Orduevlerinde kalma süresi, ilgili mevzuata ve koşullara göre değişmektedir.

Orduevinde Kimler Kalabilir?

Orduevlerinde şu kişiler kalabilir:

• Görevli askerler ve aileleri
    • Emekli askerler ve aileleri
    • Askerlik hizmetini tamamlayanlar ve aileleri
    • Askeri öğrenciler ve aileleri
    • Yurt dışı görevinden dönen askerler ve aileleri
    • Yaralanmış veya hastalanmış askerler ve aileleri
    • Asker yakını olmayan ancak özel izin alanlar

Orduevinde Kalma Süresi

Asker yakını olmayan kişiler, özel izinle orduevinde en fazla 30 gün kalabilirler. Ancak asker yakını olanlar, ilgili mevzuata göre daha uzun süre kalabilirler.

Orduevinde Kaç Gün Kalınabilir?

Asker yakını olanlar için orduevinde kalma süresi, askerin görev yaptığı süreye bağlıdır. Görev süresi 1 yıldan kısa olan askerlerin yakınları en fazla 15 gün, 1 yıldan uzun olan askerlerin yakınları en fazla 30 gün orduevinde kalabilirler.

Orduevinde Sivil Kalabilir mi?

Asker yakını olmayan sivil kişiler, özel izinle orduevinde kalabilirler. Ancak kalma süresi en fazla 30 gün ile sınırlıdır.

Askeri Misafirhanede Kimler Kalabilir?

Askeri misafirhanelerde de orduevlerinde olduğu gibi benzer kurallar geçerlidir. Görevli askerler, emekli askerler, aileleri ve asker yakını olmayan ancak özel izin alanlar askeri misafirhanelerde kalabilirler.

Asker yakınları, orduevinde veya askeri misafirhanede kalma süresinin, ilgili mevzuata ve askerin görev yaptığı süreye göre değişebileceğini unutmamalıdırlar.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yani böyle bir imkanım var ama pek tavsiye edilmez?
  • İstanbulda alt seviyenin biraz üstündeki evin kira parasına denk geliyor hemen hemen. Peki bu ücrete yemekler dahil mi?(kahvaltı-öğle-akşam)
  • Askeriyenin içine asker harici giremezsin, oyle fazla para verip falan.. Hatta asker yakini olsan bile sac sakal sorunun varsa yine giremezsin..
    Orduevleri o kadar pahali degil 3 kişilik odada 11 liraya kaldım günlük..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sağ olun hocam
  • Tom Hagen kullanıcısına yanıt
    Saç-sakal pek sorun olmaz. Sakal uzatmayı sevmem zaten bana yakışmadığını düşünüyorum. Yaşım daha genç de olsa genetik olarak saçlar dayanıksız olduğundan yer yer döküldü o yüzden saçı da kısa kestiririm. Tip olarak asker gibiyimdir Ama yakınımdan faydalanıp giremem yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttugrul

quote:

Orijinalden alıntı: Tom Hagen

Askeriyenin içine asker harici giremezsin, oyle fazla para verip falan.. Hatta asker yakini olsan bile sac sakal sorunun varsa yine giremezsin..
    Orduevleri o kadar pahali degil 3 kişilik odada 11 liraya kaldım günlük..

Askeriye ve askeri misafirhane cok farkli yerlerdir.

Askeriyeden kastim misafirhaneler. Yani askeri üsler değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzcdm

Saç-sakal pek sorun olmaz. Sakal uzatmayı sevmem zaten bana yakışmadığını düşünüyorum. Yaşım daha genç de olsa genetik olarak saçlar dayanıksız olduğundan yer yer döküldü o yüzden saçı da kısa kestiririm. Tip olarak asker gibiyimdir Ama yakınımdan faydalanıp giremem yani?

Eger askeri kartiniz varsa girersiniz veya saglam bisey ayarlayabilirse girersiniz.
    Mesela askeriyenin ogrenci yurtlarinda acayip fena torpil doner..
    Yani yakininiz yapabilirse olur..

Peki odaların fiziksel durumu arkadaşın dediği gibi midir, her orduevinde farklı mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzcdm

Peki odaların fiziksel durumu arkadaşın dediği gibi midir, her orduevinde farklı mıdır?

Eskisehir ve Ankarada kaldim ikisi de orta-üstseviyenin otel odasi gibiydi led tv, minibar, makyaj masasi, calisma masasi, sandalyeler, yataklar ve yataklarin yanlarinda komodinler falan..
    Yemek ankarada vardi eskisehirde yoktu..

• Orduevinde kalman mümkün değil. Sadece baban yada annen askerse askeri kartın olabilir ve sadece o karta sahip olanlar kalabiliyor. Uzun süre kalmak için öğrenci olarak 1. orduya başvurman gerekiyor. Günübirlik kart çıkartılabiliyor ancak o kart ile kalmak gibi bir durum söz konusu değil.
  • Reactive kullanıcısına yanıt
    Orduevini genel olarak askeri konaklama yerleri olarak kullanmıştım da benim hatam pardon. Askeriyenin yurtları vs de kalabilir miyim?
    Teşekkürler hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.