Şimdi Ara

Sakalın(tüylerin) sertleşmesi için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
2
Favori
91.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sık sık mı tıraş olmalıyım? zira bi yararını görmedim 22 yaşındayım suratımın yarısı tüy daha. Yoksa iyice uzamasını mı beklemeliyim?

EDIT 2020: Bu sakal meselesinin o kadar üstüne düşmedim. Herhangi birşey uygulamadım ara ara traş oldum sadece. Sakal olarak bende pek bişey de değişmedi.. Bu süre zarfında askerde 6 ay hergün traş oldum falan olmayınca olmuyor.

Artık bu konuda mesaj atmazsanız sevinirim. 5 sene önce açtığım konu başıma bela oldu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WonderCx -- 2 Şubat 2020; 3:43:53 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Sakal Sertleşmesi: Tüylerden Sert Sakallara

Sakalınızın tüy gibi olduğunu ve sertleşmediğinden endişe mi ediyorsunuz? Sakal sertleştirme işlemiyle daha kalın ve sert sakallara sahip olmak mümkündür. İşte "sakal nasıl sertleşir" sorusunun cevabı:

• Sabırlı Olun: Sakal sertleşmesi zaman alır. Tüylerin kalınlaşması ve sertleşmesi için genellikle birkaç hafta ila birkaç ay geçmesi gerekir.

• Düzenli Bakım Yapın: Sakalınızı düzenli olarak yıkayın ve nemlendirin. Bu, tüylerin sağlıklı kalmasına ve büyümesine yardımcı olur.

• Sağlıklı Beslenin: Sağlıklı bir diyet, sakal büyümesi için gerekli besinleri sağlar. Protein, biotin ve çinko gibi besinler önemlidir.

• Testosteron Seviyenizi Artırın: Testosteron, sakal büyümesinden sorumlu hormondur. Ağırlık kaldırma, yoğun egzersiz ve yeterli uyku gibi faktörler testosteron seviyelerini artırabilir.

• Minoxidil Kullanın: Minoxidil, sakal büyümesini teşvik eden reçetesiz bir ilaçtır. Ancak yan etkileri olabileceğini unutmayın.

• Sakal Yağı Kullanın: Sakal yağları, tüyleri nemlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Bu da sertleşme sürecini kolaylaştırabilir.

• Yaşam Tarzınızı Değiştirin: Sigara ve alkol kullanımı sakal büyümesini engelleyebilir. Bu alışkanlıklardan kaçınmak faydalı olabilir.

Sakal sertleştirme işleminin herkes için aynı olmadığını unutmayın. Genetik faktörler ve bireysel farklılıklar sonuçları etkileyebilir. Sabırlı ve tutarlı olun, zamanla tüy gibi sakallarınızın sertleştiğini göreceksiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Aşağıdan başla yukarı doğru yavaş yavaş
  • jilete devam haftada bir 2 perde ilk perde duz ikinci perde ters 3.4 ay düzenli uyhularsan gelisme gorursun basta yarim yamalak cikar oralar ilk aylar 3.4 uncu ayda rayına oturur jilete devam
  • volvol3444 kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam ama ters tıraştan hep korkmuşumdur sakal yamuk çıkar diye fakat tüyler hiç sertleşmedi. Denicem bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WonderCx

eyvallah hocam ama ters tıraştan hep korkmuşumdur sakal yamuk çıkar diye fakat tüyler hiç sertleşmedi. Denicem bakalım.

Yamuk çıkar zaten.Ekstradan yapabileceğin pek birşey yok.Zamanla sertleşirler.
  • Ters yönde ediyorum kaç senedir. Bir zararını görmedim. Demir jiletle permatik değil traş et. Başka sarımsak vs. işe yaramaz düzenli traş.
  • Ters tıraş deneme düz dene daha iyi sonuç alırsın.
  • bence ters tıraş düz tıraş sakalıhın şekline göre değişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şeyh-i Ekber İBN-İ ARABİ

bence ters tıraş düz tıraş sakalıhın şekline göre değişir
    tıraş ol kesin sertleşiyor :) sakalların olmasa bile düzenli traş ol... hiç çıkmayan yerden bile çıktığını göreceksin :)
  • yardımlarınız icin sağolun 1 düz 1 ters denicem bakalım. Düzün bi faydası olmuyo yıllar geçtı tüylerin yarısı sertleşti. suratın yarısı tüy ergenler gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WonderCx

yardımlarınız icin sağolun 1 düz 1 ters denicem bakalım. Düzün bi faydası olmuyo yıllar geçtı tüylerin yarısı sertleşti. suratın yarısı tüy ergenler gibi.
    ters mahveder yüzünü yapma bence
  • ters tıraş olma
  • Boyun bölgesi hariç jileti ters vurmamanı öneririm. Kıl dönmesi nedeniyle, küçücük sivilceler canını sıkabilir aksi takdirde.
    Yüz önemli bir yerdir, riske atma derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Akkaya

ters tıraş olma
    ters jilet atma diyen kekular sanırım daha önce hiç sinekkaydı olmamışlar... ters tıraşın bi zararı yoktur düzgün bi şekilde ve keskin bi jiletle olursan.
  • bıyık ve çene altında sorun yok oralara ters vurmam diğer yerler %80 tüy zaten oraları da 1 ters 1 düz yaparım koy gitsin bu saatten sonra..
  • Kediyeyolgösterenadam kullanıcısına yanıt
    Ne dedigini anlayamadim demirle mi olcaz permatikle mi
  • murderx06 kullanıcısına yanıt
    Demir, kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

Demir, kardeş.
    noldu sonu c
  • Noldu sonuc?
  • Noldu sonuç?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.