Şimdi Ara

Askerlik tecil ettirme islemi nasil olur ve gerekli belgeler nelerdir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 11.07.2018 tarihinde yani bundan 1 hafta once mezun oldum suan 21 yasindayim suan bazi sebeplerden 1 yil askere gidemem.Bu yuzden 2 yıllık tecil hakkimi kullanmak istiyorum.Sadece en yakın askerlik subesine gitmem yeterli midir yoksa yanimda goturmem gereken seyler var midir ?

• Ben bu sene tecil ettirdim. Yanımda fotoğraf kimlik fotokopisi, e devletten alınmış diploma ile başvurmaya gittim. Hiç birini istemedi. Zaten sistemde belli oluyor dedi ve evrağa gerek duymadan sistem üzerinden askerliğimi tecil ettirip ilgili kağıtları mühürleyip verdi bana. Ama sizin en yakınınızdaki askerlik şubesinde nasıl olur bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: steganography

Ben bu sene tecil ettirdim. Yanımda fotoğraf kimlik fotokopisi, e devletten alınmış diploma ile başvurmaya gittim. Hiç birini istemedi. Zaten sistemde belli oluyor dedi ve evrağa gerek duymadan sistem üzerinden askerliğimi tecil ettirip ilgili kağıtları mühürleyip verdi bana. Ama sizin en yakınınızdaki askerlik şubesinde nasıl olur bilmiyorum.
    iyiymiş valla ben ilk gittiğimde diploma yok diye geri çevirmişlerdi bundan 3 sene önce tekrar gitmiştim bu arada çay tost felan bayağı ucuz oluyor gittiğinizde alın hocam
  • nolur nolmaz diploma fotokopisini al sen yanına. ama gerek yok.

oraya gidince bi kağıt veriyolar dolduruyosun sıra alıyosun. sıran gelince gişedeki adama veriyosun kağıtları,işleme başlıyor. şubenin içinde doktor var ona gidiyorsun boy kilo ölçüyor bir şeyler soruyor. ordan geri gişeye gidiyosun adam 1-2 kağıt veriyor tekrar onları ordaki subaya onaylatıyorsun geri gişeye geliyosun kağıdın birini sana veriyor.

bu kadardı benim hatırladığım.
  • Birde bir sorum daha var ben de suan gecici mezuniyet belgesi var ama ben onun yerine e devletten cikartilan belgeyi gotursem olur mu ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.