Şimdi Ara

Askerlik Tecil İşlemi Acil Yardım ve Bilgi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 4 senelik Üniversite mezunuyum, okulu bitirdikten sonra 2 senelik tecil hakkımı kullandım...

Şimdi benim sormak istediğim soruya gelince,

Şimdi benim 24 Haziran 2013'te tecilim bitecek fakat ben askere henüz gitmek istemiyorum...

Tecil işlemi olarakta uzaktan master yada normal master programlarına kayıt olmayı dusunuyorum...

fakat ales sınavı mayıs ayında ben ise haziranda tecılım bıtıcek, birde unıversiteler eylulden once kayıt acar mı ki o arayı nasıl halledecegım :S

eylule kadar kacmıssın sen 2 3 ay o yuzden kayıt acamayız gıbı sorunlar mı yasayacagım...

kısacası ben bısey anlamadım bu ısten bırı yardım ederse cıdden cok sevınırım

• Bulunduğunuz ildeki Askerlk şubesini telefonla arayarak daha net bir bilgi edinebilirsiniz? şuanki bulunduğunuz durumu sade bir dille anlatın oradaki memurlar size yardımcı olurlar.
  • Arkadaşlar aralık ayında sevke tabiyim ancak hem sağlık durumum hemde çocuklarımın okulları sebebi ile bu dönemde gidemeyeceğim.Rapor almam gerekiyor.Aile hekiminde rapor alsam kabul edilirmi? birde kaç gün almam lazım?

Ayrıca kamuda çalışıyorum almış olduğum bu raporu sadece askerlik şubesine veriyim diyorum.İşyerine raporu vermiyim normal çalışmaya devam etmek istiyorum.Bunun bir sakıncası varmı acaba?
  • merhabalar üstadlarım,
    konu fazlalığı olmaması açısından buradan soruyorum sizlere.
    Ben 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu'na kayıtlıyım ve 2. üniversite olarakta Açık Öğretim 4 yıllık Maliye Bölümüne kayıtlıyım ancak açıköğretime pek zaman ayıramadığımdan dolayı sınavları geçemedim ve 2 yıldır harç yatırmıyorum ve açıköğretimden kayıdımı sildireceğim.
    Sizlere sormak istediğim ise 2 yıllık Meslek Yüksek Okulumu bu sene bitirdikten sonra Örgün öğretim yeni 4 yıllık bir üniversiteye kayıt olacağım

Askerlik tecilde bir sorun olurmu? (Daha önce aöf 4 yıllık bir programa kayıt olduğumdan dolayı (okulu bitirmedim kaydımı sildireceğim)

teşekkür eder iyi akşamlar dilerim

Saygılarımla

Ahmet ÇAĞLAR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adminastor22

merhabalar üstadlarım,
    Ben 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu'na kayıtlıyım ve 2. üniversite olarakta Açık Öğretim 4 yıllık Maliye Bölümüne kayıtlıyım ancak açıköğretime pek zaman ayıramadığımdan dolayı sınavları geçemedim ve 2 yıldır harç yatırmıyorum ve açıköğretimden kayıdımı sildireceğim.
    Sizlere sormak istediğim ise 2 yıllık Meslek Yüksek Okulumu bu sene bitirdikten sonra Örgün öğretim yeni 4 yıllık bir üniversiteye kayıt olacağım

Askerlik tecilde bir sorun olurmu? (Daha önce aöf 4 yıllık bir programa kayıt olduğumdan dolayı (okulu bitirmedim kaydımı sildireceğim)

Saygılarımla

Ahmet ÇAĞLAR

2 yıllık meslek okulu okuyorken AÖF'e kayıt olduysan 2 yıllıktaki tecilin geçerli.
    Oradan mezun olsan bile AÖF tecil etmez.
    Eğer 2 yıldır harç yatırmıyorsan AÖF'teki kaydın dondurulur, yönetmeliğe göre. 2-3 yıl öncesine kadar 2 dönem harç yatırmayanın kaydı otomatik siliniyordu artık silinmiyor donduruluyor. Tekrar ücret yatırıldığında kaldığın yerden devam ediyorsun ama tecil hakkından yiyorsun.
    2 yıllıktanda mezun olduysan eğer şu an yoklama kaçağısın bilgine. Belki bakaya bile kalmış olabilirsin.

Derhal askerlik şubesine uğraman lazım benden söylemesi.

AÖF'ten kaydını sildirirsen 2 yıl tecil hakkın var.
    2 yıllıktan mezun olursan 2 yıl tecil hakkın var.
    AÖF'ten mezun olursan 2 yıl tecil hakkın var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 28 Kasım 2012; 21:07:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

Orijinalden alıntı: adminastor22

merhabalar üstadlarım,

Saygılarımla

Ahmet ÇAĞLAR

2 yıllık meslek okulu okuyorken AÖF'e kayıt olduysan 2 yıllıktaki tecilin geçerli.
    Oradan mezun olsan bile AÖF tecil etmez.
    Eğer 2 yıldır harç yatırmıyorsan AÖF'teki kaydın dondurulur, yönetmeliğe göre. 2-3 yıl öncesine kadar 2 dönem harç yatırmayanın kaydı otomatik siliniyordu artık silinmiyor donduruluyor. Tekrar ücret yatırıldığında kaldığın yerden devam ediyorsun ama tecil hakkından yiyorsun.
    2 yıllıktanda mezun olduysan eğer şu an yoklama kaçağısın bilgine. Belki bakaya bile kalmış olabilirsin.

Derhal askerlik şubesine uğraman lazım benden söylemesi.

AÖF'ten kaydını sildirirsen 2 yıl tecil hakkın var.
    2 yıllıktan mezun olursan 2 yıl tecil hakkın var.
    AÖF'ten mezun olursan 2 yıl tecil hakkın var.

öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim,
    2 yıllıktan daha mezun olmadım efendim bu sene 3 dersim var onları verdikten sonra mezun oluyorum ve mezun olduktan sonra ygs ve lys'ye girip 4 yıllık yeni bir bölüm ve üniversiteye başlayacağım. Benim tam olarak sormak istediğim 2 yıllık bittikten sonra yeni 4 yıllığa başladığım zaman, aöf'teki durumum sorun olmayacak değilmi?(çünkü aöf'ten mezun olmadığımdan dolayı)

Teşekkürler

Ahmet ÇAĞLAR

• 30 kasımda 1 günlük raporla tecilin yeterli olduğunu duyan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahocan03

30 kasımda 1 günlük raporla tecilin yeterli olduğunu duyan var mı acaba?

hocam bende bu 1 gün olayını araştırıyorumda diyenler var ama kesin emin olmak lazım.bilgilerimizi paylaşalım bilen arkadaşlar varsa?yardımcı olabilirlerse seviniriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahocan03

30 kasımda 1 günlük raporla tecilin yeterli olduğunu duyan var mı acaba?

bugün şubeyi aradım sordum 1 günlük rapor olayını önce bilemem filan dedi bayan.sonra bana şubeden biri söylemişti dedim .o zaman doğrudur o şekilde yapın 1 gün yeterli olur dedi.fazlada açıklama yapmadı. bu konuda başka bilgisi olan varmı acaba.1 gün yetiyorsa 1 gün alalım.yoksa işimizi garantiye alalım.
  • 349.dönemde sevke tabi olan arkadaşlardan bugün açıklanan kpss sonuçlarında işe yerleşenler veya herhangi bir sebeble gidemeyecek olan arkadaşlar mutlaka acil servislere gidip bugün tarihli giriş yaptırıp barkodlarını alsınlar.Son 30 dakika kaldı.

349.Dönem(Aralık 2012) Kısa dönem ve Yedek Subay Adayları Facebook grubundan sınav döneminde ve askerlik süresince iletişim halinde olmak için aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz
    http://www.facebook.com/groups/224621070999079/
  • 29 yaşından gün almış olarak 4 yıllık üniversite diplomasıyla gidip tecil yaptırabiliyor muyuz.( diploma yeni alınmış yani daha önce diplomayla tecil yok)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hudaverdi34

29 yaşından gün almış olarak 4 yıllık üniversite diplomasıyla gidip tecil yaptırabiliyor muyuz.( diploma yeni alınmış yani daha önce diplomayla tecil yok)

evet alabilirsin 2 yıl tecil hakkın var lisans mezunu olarak
  • Konu kirliligi olmasin diye buraya yaziyorum insallah cevap veren bir arkadas cikar. 2 senelik tecilli durumdayim. Yeni ise baslayacagim. Tecil belgesi istiyorlar. Ilk tecil ettirdigimdeki belgeyi ilk is yerime vermistim. Tekrardan tecil kagidi almak gerekiyor. Bunun icin illa askerlik subesine mi gitmek gerekiyor yoksa internetten ya da baska bi sekilde bu kagidi temin edebilir miyim ? Cevaplayan olursa cok tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: re-public!

Konu kirliligi olmasin diye buraya yaziyorum insallah cevap veren bir arkadas cikar. 2 senelik tecilli durumdayim. Yeni ise baslayacagim. Tecil belgesi istiyorlar. Ilk tecil ettirdigimdeki belgeyi ilk is yerime vermistim. Tekrardan tecil kagidi almak gerekiyor. Bunun icin illa askerlik subesine mi gitmek gerekiyor yoksa internetten ya da baska bi sekilde bu kagidi temin edebilir miyim ? Cevaplayan olursa cok tesekkurler.

Askerlik şubesinden alabilirsin sadece.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.