Şimdi Ara

askerlik ve okul bilgili olan var mı ?kocaeli üni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Benim şuan çok büyük bi sorunum var. Maddi durumdan dolayı işte çalışıyorum ve askerlik kağıdımda 31.12.2016 ya kadar hiç bir işlem yapmasına gerek yok diyor. Liseden sonra tecil ettirmiştim 4 yıl.Şuan yaşım 22.Yani 2017 şubat gibi askere gidicem galiba. Borçlarımız var o yüzden çalışmak durumdayım diye açık öğretim yazıcakdım.lys 250 puan almıştım güzel bi okul gelmiceğini biliyordum. Bi hocam vardı tercih yaparken açıköğretim yazalım dedim o da dediki eğer seneye giriceksen obp kırılmasın sınavsız geçiş yap dedi. Halbuki ben 2013 de mezun olmuştum. Sınavsız geçişle almadılar o yüzden ygs puanıyla kaydoldum kocaeli ünisine ve kötü bi bölüm. Obpm kırıldı okulada gidemem üstüne askerlikde var napıcam ?

Okula kayıt oldum mecbur şimdi e devletten kayıt belgesini alıp götürsem 2 yıl daha tecil ederlermi ?

Okuldaki kaydımı dondursam tecil ettirkten sonra anlarlar mı ?

Öyle olmuyosa okula gitmesem çünkü çalışıyorum devamsızlıkdan okuldanmı atarlar ?

Harcı yatırmasam yine devamsızlıkdanmı atarlar ?

Ders kayıtlarını falan yaptırmasan okuldan atarlarmı ?

1 sene daha dayanıp direk açık öğretim yazıcam o hocayada burdan selamlar yolluyorum bu arada. Borçlarımız olmasa giderdim belki ama çalışmam lazım. Teşekkür ederim şimdiden sağolun yardımlarınız için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelolcakadam -- 21 Ağustos 2016; 18:27:15 >

• kayıt olunca zaten direkt 4 yıl sonrası gibi tecil ediliyor. hatta çoğu okul sana bırakmadan yapıyor bunu. büyük ihtimalle atmazlar. sen harcı yatır, bekle. sonuçta 1 sene öyle kalsan baktılar attılar zaten en azından askerliği dolaylı olarak tecil ettirmiş olursun. zaten seneye yine girersin baktın attılar aöf ye kayıt olursun hiç zora girmezsin. baktın atmadılar senin yerinde olsam yüzsüzlük yapıp 1 sene daha gitmem. o sene üni. sınavına çalışıp iyi yer kazanmaya çalışırım. O sene artık iyi kötü yazarsın bir yer. eğer atılmamış olursan silersin kaydını yeni okuluna geçersin. ilk sene atmazlarsa en erken 1. dönemin sonunda atarlar ki az zorlarsan temmuzda yeni bir okul yazana kadar askere gitmezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManikD

kayıt olunca zaten direkt 4 yıl sonrası gibi tecil ediliyor. hatta çoğu okul sana bırakmadan yapıyor bunu. büyük ihtimalle atmazlar. sen harcı yatır, bekle. sonuçta 1 sene öyle kalsan baktılar attılar zaten en azından askerliği dolaylı olarak tecil ettirmiş olursun. zaten seneye yine girersin baktın attılar aöf ye kayıt olursun hiç zora girmezsin. baktın atmadılar senin yerinde olsam yüzsüzlük yapıp 1 sene daha gitmem. o sene üni. sınavına çalışıp iyi yer kazanmaya çalışırım. O sene artık iyi kötü yazarsın bir yer. eğer atılmamış olursan silersin kaydını yeni okuluna geçersin. ilk sene atmazlarsa en erken 1. dönemin sonunda atarlar ki az zorlarsan temmuzda yeni bir okul yazana kadar askere gitmezsin.

hmm anladım hocam. Askerlik şubesine gidip tecil ettirmeyi deniyeyim olursa sorun çözülür gider kaydımı dondururum borçlarımız olmasa mecbur kalmazdım böyle bişeye herşey üst üste geliyor

• up lütfen yardım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.