Şimdi Ara

Asma Tavan Ses Sistemi Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni taşınacagım evimde çok basit yollu bir şekilde asma tavanı kullanıp bir müzik sistemi kurmak istiyorum.

- Kablolamada problem yok , ev daha boş durumda nasılsa boya yapılacak tavan duvar delinir,yıkılır...
    - Sesin çok kaliteli olması gerekmiyor.
    - İStediğim zaman istediğim odada sesi kapatabilmeliyim.
    - Kolonları tavana asmayı düşünüyorum.

Biraz araştırdım ve tavan hoparlörleri gördüm. Fiyatları 10$-15$ civarlarındaydı.

Şimdi bunlara bir Amfimi gerekiyor ? Bir Mixer mi gerekiyor ? Eğer gerekirse ne kadarlık bir olay ?

Yada hiç ugraşma bu sistemle hiç bir şey kurmanın bir anlamı yok bu hoparlörler dandiktir hemen sorun çıkarır sana mı dersiniz ?

Tavsiyeleri ve verilecek bilgilere ihtiyacım var. Teşekkürler....

• Bu konuda fazla bilgim yokta, biraz bilgi vermeye çalişiyim.

Şimdi kullanicağiniz tavan hoparlörleri anladiğin kadari ile bilmediğimiz markalar ve size ucuz geliyor. Bu tavan sistemini bildiğiniz gibi bir çok mağaza kullanıyor. İyi markalara yönelirseniz güzel sonuclar alırsınız. Ama o kadar sahneleme felan olmuycak tabiki sadece amfi yardımı ile sürülücek.

Bu konuyu takiplerime göre Bose firmasi çok güzel yapiyor ama marka tamamen tuzlu bir markadir. Hangi serisi bilmiyorum ama 1 subwoofer ve sürücülerden olusuyordu ama hangi serisi bilmiyorum dediğim gibi.

Sürülme şekilleri tahminen trafolu olabilir. Ve belirli bir amfi yardımı ile desteklenicektir. Subwoofer ise aktif olabilir diye düşünüyorum.

Şöyle diyim size kısaca iyi markalara yönelmezseniz gereksiz bir sistem ortaya çikar giden paranızda boşa gitmiş olur. İyi markalara yönelirseniz her zaman sizi +1 olarak öne taşiyacağini unutmayin. Eğer bütçeniz el veriyorsa Bose markasinada bakın. Öle 5-15 $ arasi ürünlerle performans alınmaz müziğinde tadi kaçar.

Siz gidin bu işin ehli bir yer ile oturun konusun sunlari sunlari istiyorum diyin. Araştirin oturdugunuz yerde. Buradan cok birşey çikicağini zannetmiyorum.

• Öncelikle yarıdm için teşekkürler.

Bose markasının çok tuzlu oldugunu duymuştum.
    Ama yinede bir fiyat araştırması yapacağım.

Amfi içinse nasıl bir amfi seçmem gerekiyor.
    Amfi dedikmi bir sürü çeşidi var.
    Mesela bana mikserli amfimi lazım istediğim odada sesi açayım istediğimde kapatayım diye.
    Yada miksersiz bir amfide bu işi görür mü ?

Aslında 5-10 dolarlık kolonlardan öte kolon başı 20-30$ a çıkabilirim.
    Kolon konusunda tavsiye edebileceğiniz marka varmı bu fiyatlara ?

Dediğim gibi basit bir sistem işimi görür ama çöpede atmayalım parayı (Her tüketicinin istediği gibi
  • sizin max bu işe düşündüğünüz bütçe nedir? ona göre bende bir kaç altarnatif sunabilirim belki
  • 500-600 TL gibi bir bütçe düşünüyorum

Aslında bu işi hanım çok istiyor benden çok :)

Fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler
  • bende gokhan2 arkadaşımızın dediğine katılıyorum kesinlikle 10$ 15$ bi sistemden veya hoparlörlerden çok tatmin edici bi ses alınabileceğini düşünmüyorum bu konuda bende fazla bilgi sahibi deilim fakat bose arkadaşların dediği gibi bu iş üzerinde oldukça iyibir konumda yani kısacası bose'nin serilerine bakmanızı tavsiye ederim
  • arkadaşlar bose sistemin yanında bile geçilmiyor fiyatlarından dolayı

daha uygun bir marka var mı bu tarz için tavsiye edebileceğiniz
  • Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum amahttp://www.sigmases.com/plist/pasp.html Asım bey ile bu site yardimi ile irtibata geçin. Optimus markasi sanıyorsam ki ingiliz olması lazım. Güzel şeylerde başaran bir marka size kesinlikle bilgi vericektir. Benimde alişverişimde çok memnun kaldiğim kişilerdendir. Dediğim gibi Ankarada iseniz gidin mutlaka konusun

Aslında benim görüşüm istenilen yerlere monitor tipi dediğimiz duvara konabilen hoparlörler. Düzgünce duvarada yerleştirildi mi çok güzel ses alınmasıda mümkün Jbl in monitor diye geçenlerihttp://cgi.ebay.com/JBL-2-Way-5-Bookshelf-On-Wall-Monitor-Loudspeaker_W0QQitemZ150409658292QQcmdZViewItemQQptZSpeakers_Subwoofers?hash=item23051d3fb4 bunun gibi

Sahibindende cok uygun çifti 100-120 tl civari gidiyor. Sesleride tatmin edicidir. Hangi odada daha cok oturuluyorsa o odada bir aktif subwoofer yardımı ile desteklenirse güzel şeyler olabilir.

Ankara / Ulus / Konya sokaktada bunun kurulumu ve satişi ile ugraşanlar var ancak Sigma elektroniki görmeden gitmeyin. Çünkü bizim esnafimiz saolsun. Kendi malini över abi bu süperdir bunu al bu iyidir memnun kalırsın. Aslında öle değil.

Siz sakın araştirma yapmadan birşeylere yönelmeyin.

A+b Streo bir streo amfi olabilir ama kac oda olucağida belli değil ? bütün odalara mi olucak hocam ? O zaman işler sapıtır. Fiyatta artar :)

• Bence Tavandan Ses sistemi sesin açısından dolayı çok kayıp olacaktır.Ayrıca Sistemde önce kullanacağın amfiye karar ver bence öncelikle bir kaç unsur lcd tv ve h.d. yayın için süşündüğün bir durum var mı? Ben tavanda olacak herhangi bir bağlantının çok sağlam stabil şekilde bağlantısı gerekir.Sese yüklendiğinizde sizi rahatsız eder bu yüzde yıllardır istinasız ses sistemleri araçlar hariç göz e paralel şekilde yayın yapması için tasarlanır.neyse çok detaya girmeden bence önce eğer hd yayın ve ses istiyorsan (sadece müzik dinlemeyeceksen) en önemlisi kolonlardır.Ses sistemleri mağazalarına gittiğinizde size 70$ lık kolonları 1500 $ lık amfideye bağlı şekilde dinletiyorlar dikkat edin eve gidiyorsunuz ses aynı değil bu yüzden önce amfiye yatırım yapın kolonlar ise tabiki önemli ama 2 sıradaYamaha NS 777 bu tarz 2 li ve bir centre ile çok güzel ve keyifli ses alabilirsiniz.eğer yardım isterseniz fiyatınıza göre sizi yönlendirebilirim.tamamen yardım amaçlı olarak...

• simdi ben bu muzik sistemini 4 odada kullanmak istiyorum yani 4 tane hoparlor lazim

ayric salonda bir plazmam olacak onun icinde 5+1 veya 2+1 bir sistem olabilir. Bunuda alicaz.

Bunlar ivinde bir amfi almak lazim tabiki.

Simdi ay sonunda is sebebiyle cine gitme durumum var
    kendinize bir amfi alicak olsaniz burdaki fiyati 1000 tl olan cinde 500-600 tl olur tahminimle
    ne alirdiniz ?
  • 5.1 bir sistem için receiver bir amfi kullanılabilir. Çindeki fiyatlardan haberim yok ama satişta ise Marantz sr 7200 sinema ve müzik için olabilir. Bu amfi salon için yeterli olucaktir sanıyorsam.

Siz denişssiniz ki 4 odada kullanıcam 4 odada kullanıcaksanız streo bir düzen sağlanmak istiyorsaniz 8 hoparlör kafadan almaniz lazım.

Tam bir bilgim olsada keşke daha iyi yardimci olabilsem...
  • zaten yeteri kadar yardımcı oluyorsun dostum teşekkür ederim....

şimdi daha evvelde sölemeye çalıştım benim olayım kaliteli ses veya yüksek sesle müzik dinlemek değil...

istediğim şey eve girdiğimde acıcağım bir Radyonun yada cdnin yada uydu receiverdaki bir müziğin (amfiye giriş ne verirsek artık o an ) her odada dinlenebilir bir kıvamda çalması. Haa çok keyifli olurum sesi biraz açarım mesela o ayrı :) Ama hiç bi zaman öle çok yüksek ses veya bangır bangır veya çok kaliteli olsun diye bi derdim yok.

O yüzden zaten bu basit kolonlar işimi görürmü acaba diye sormuştum esasen ...

Tamamen bunların haricinde SAloonda Plazmamda hd filmleri izlerken hd ses dinlemek için hd çıkışı olan bir sinema sistemi 5.1 bir sistem kullanıcam. Burada kalite ve ses önemli benim için. Her iki sistem için toplamda 1500 TL lere çıkabilirim ....

• O zaman gine size benim verdiğim sitedeki beyle mutlaka görüşürün diğer illere kargosu var... Sigma Elektronik ile.

Şimdi odalari bir 600 e felan halletiğinizi varsayip birşeyler önereceğim.

900 TL niz var olarak sayarsak. 5.1 sinema sisteminden başka çareniz kalmiyor. Yoksa her türlü fiyatlari aşicağiz. Front u Rear i Center Aktif subwoofer i derken.. Receiver amfisi derken 900 tl 2 ye 3 katlamak lazım.

Hazır HD destekli ürünlere bakmaya çalişin. 5.1 takım setlerle fazla alakam olmadiğindan gidip dinleme olanağiniz olan ürünleri almaya çalişin pat diye bu iyidir diye atlamayin. forumun sinema sistemleri ile ilgili bölümünü biraz takip edin.
  • Eee ustalar işte ses sistemi olayı hele birde hi-fi sistem olursa fiyat katlanıyo gidiyo birazda kalite istersen iş tamamiyle değişiyo bilmiyorum arkadaşlar bana katılıyomu amA.

Bende gökhan arkadaşımızın dediklerine katılarak 5.1 araştırması yapmanızı tavsiye ederim en azından bir ön bilginiz olursa daha rahat karar kılma olanağı saglıycaktır eğer normal bir 5.1 düşünüyosanız Logitec X530 tavsiye ederim tabiki gönül Z 5500 almanızı ister ama fiyat açısından uçuk bir fiyatı var eger hometheatre düşünüyosanız onun hakkında fazla bi bilgim yok fakat forumdan araştırabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.