Şimdi Ara

ASROCK Anakart'i garanti kabul etmiyor, yardim lutfen! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Geçmiş olsun, konu yukarı çıksın bir firma yetkilisi mutlaka konuyu görecektir gerekeni yaparlar ve müşterilerini mağdur etmezler umarım. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez bu mantıkla hareket etmeleri icab ediyor kendileri için iyi bir reklam olur...

Mesaj gerekli yere ulaşmıştır umarım!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla hocam oyle, eksi sozlukten 2, burdan 1; simdiden en az (en azindan benimle yazisan) 3 satistan oldular. insanlar boyle bir tecrubenin ustune almaktan vazgeciyorlar dogal olarak. internetin altini ustune getirdim, hic bir anakart firmasinin "kisa devre" gibi bir nedenden anakarti garanti disi biraktigini gormedim. sonucta anakart isi neredeyse tamamen marka bilinirligine bagli. isminizi bir kere duyurduktan sonra dunyanin en berbat urunlerini de surseniz takipci kitleniz pesinizi birakmiyor. o yuzden en cok tartisma anakart markasi uzerine donuyordur. kisacasi, %5'in bile altinda olan garantiye geri gonderme olayina bile duzgun bir cozum bulamiyorsaniz, adiniz kotulerin yanina yazilir ve bir daha agzinizla kus tutsaniz satis yapamazsiniz -ki bu adamlarin durumu cok daha kotu, telefonlara dahi cevap vermiyorlar.

asrock global'e anakart elime gecince fotograflariyla birlikte donus yapacagim. henuz geri gondermediler hafta sonu girdi araya.
  • Bugun ASROCK merkeze de mail gonderdim. Bu arada soyle bir bilgi de ekleyeyim arkadaslar:

Yanan anakartin VRM sicaklik sensoru ne zaman baksam 29 derece gosteriyordu. Yerine aldigim ve hala calisan B450M PRO4 modelinde 85 ila 90 arasi gorunuyor (Iki anakartinda VRM yerlesimleri, modelleri ve sogutmalari birebir ayni). Tahminimce yanan kartin VRM sicaklik sensoru bozuktu, muhtemelen bilgisayari acarken VRM asiri isindi ve o sirada sicakligini olcemedigi icin isinmasina karsi bir sey yapamadi ve yandi. Yani gorundugu kadariyla %100 uretim hatasi.

Ben gelisme oldukca bu konuya ekleme yapacagim arkadaslar, o zamana kadar ricam, en azindan bu konuyu gorenlerden; Teknobiyotik'ten ve Akortek'ten alisveris yapmamaniz, cunku acik ve net bir sekilde urunlerinin arkasinda durmuyorlar. Boyle olacagini bilsem, 100 lira ucuza amazon'dan getirtirdim urunu. En azindan amazon'dan belli bir ugras sonunda para iadesi alabilirdim. Ama simdi ne satici hepsiburada, ne de akortek, yuzume dahi bakmiyorlar.

Ilginiz ve gorusleriniz icin tesekkur ederim.

-bu arada dun ve bugun birer kez daha aradim akortek'i. telefonlara kimse cikmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTasci -- 20 Kasım 2019; 15:56:42 >

• Hocam zaten elinizde anakart var direkt thh ye başvurun para iadesi alın. Servisle ve satmakla uğrasmazsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2019daDHyekatilmak

Hocam zaten elinizde anakart var direkt thh ye başvurun para iadesi alın. Servisle ve satmakla uğrasmazsınız
    hic aklima bu yol gelmedi acikcasi, hep tamir diye koymusum kafama. artik thh'ye basvurdum onarim icin, tamir etsinler, kardesime filan toplarim bilgisayar.
  • 17 yıldır 3 asus kartım oldu hiç biri sorun yaratmadı M4A88TD-V EVO/USB3 10 yıllık kartım hala taş gibi kullanıyorum
  • CanTasci C kullanıcısına yanıt
    Vrm sıcaklığını neyle ölçüyorsunuz ?

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    asrock'un kendi a-tuning yaziliminda yaziyor.
  • surec bugun itibariyle sona erdi arkadaslar. thh den onarim karari cikti ve hb'ye bildirdim. thh gordugunuz uzere 1,5 sene surdu ama beni hakli buldu.

• Gecmis olsun.Kendi adima su distribor den urun almayin, kesinlikle 3 buyuklerden alin Msi,Asus, Gigabyte vs hicbirsey asla demem.Cunku hicbirinde musteri memnuniyeti diye birsey yok.
    Gigabyte,Msi servis Servispoint gem ariza tespiti hem tamir ucreti istiyor.Gigabyte Turkiye en ufak bir etkisi yok.
    Asus onda da musteri memnuniyeti yok.
    Elimde Faturali,Garantili Gigabyte AB350N wifi var.Ram Slotunun biri arizali Urun nanokatalog urunu ve Almanya Alp Comp den alinmis.
    Gigabyte Turkiye den bir yetkili ile gorustum.Servispoint e sor dedi.Servispoint ucretli ya da ücretsiz hicbir şekilde bakmam dedi.Gigabyte Taiwan a yazdim en ufak ilgilenen olmadi.
    Nanokatalog u ben mi batirdim?
    Asus B450i Ram slotunun biri cslismiyordu.Gondrdim Sms infocomm a birkac cpu pini kopmus.pinler icerde gorup kopartman mumkun değil para vermezsen yapmam dedi pasa pasa verdik.
    Akortek Asrock b450i birden calismadi.Gonderdim yenisi geldi.
    Onlar da darbeyi Psu dan vurdu 1600w Highpower gold pdu ya 2 yil garanti veriyorlar.Urun sigorta attiriyor gönderdim 1300TL verirsen yapariz dedi.

Sonuc hepsi ayni fark yok.Anskart mi asla Asrock disinda almam varsa param taichi alır gecerim.Yoksa yine asrock alirim.

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Hocam bende de ayni anakartan vardi 10 yil taş gibi kullandim.ozamanlar pc bileşenlerinden anlamadiğim için bilgisayarciyla beraber almaştık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RouxLee -- 28 Ocak 2021; 13:22:52 >
  • RouxLee R kullanıcısına yanıt

Aynen benimde ilk kendim topladığım pc di ama araştırıp almıştım orta halli sistemde en iyi fp karttı kendi ekran kartıyla w10 çıkana kadar çok rahat kullandım w10 çıkınca mecburen harici ekran kartı aldım hala günlük kullanıma devam 

• o anakart gerçtek güzel bi vrm ye sahip. cidden bozulması çok zor. taktığınız psu da problem mi vardı acaba? elektrik gidip gelmesi de bozabilir.

sonuç ne bilemem.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.