Şimdi Ara

Astra 1.4 Direksiyon Sertleşme Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
13.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Opel Astra 1.4 2004 aracım var. Yaklaşık 2,5-3 ay önce aldım. Geçenlerde yarım saat kadar bozuk yolda sürmek zorunda kaldım. Dönüşte direksiyonda anlık sertleşmeler oldu. Resmen hidrolik gidip geliyordu. Bir süre sonra sürmeye korktum ve durup parkettim. Servisi aradım çekici ile servise çektik. Hidrolik yağı kontrol edildi, sorunsuz. Araç makineye bağlandı, sadece hata olarak "fan role 2. seviye açık devre" hatası verdi. Bunun direksiyonla ilgisi olmadığı ve fanlarında her seviyede normal çalıştığı, eskiden kalma bir msj olduğu söylendi ve silindi. Başka hata bulamayınca aküden olduğu söylendi, bir test sürüşü yapıldı ve direksiyonda sertleşme olmadı hiç. 150 tl ödedim. :(. Dışarıdan aküyü değiştirdim fakat eve ulaşmadan yine aynı sorun. anlık sertleşme, hidrolik resmen yok oluyor. 400-500m veya 1km sonra normale dönüyor. Bu sefer servisten kazık yememk için özel servise gittim. orada incelendi ve şarj dinamosu bozuk dendi. araç bigün kaldı ve şarj dinamosunun sağlam olduğu ama direksiyon pompasının öldüğü söylendi. çıkma pompa getirttirildi. araç yine bigün kaldı. o da olmadı. bu sefer beyin arızalı dendi. beyin sökülerek tamire gidecek araç hala serviste.
    yani okadar yoruldum ki anlatamam. nedir bu arıza, nasıl çözülür. bu beyin bukadar kolay gidermi.aldığıma alacağıma pişman oldum. fikri olan varsa lütfen söylesin çözümü

bu arada farkettiğim ayrıntıları anlatayım: teyp açık iken daha çabuk sertleşiyor (teyp orjinal değil). sertleştiği zaman far ve göğüs ışığı belirgin azalıyor. kontağı ilk çevirdiğimde zzzzz diye bir ses geliyor. çalıştırma esnasında kesiliyor ve çalıştıktan sonra devam ediyor.

• Hocam bu tür durumlarda opelin servisine gitmiceksin saatlik çalışıyorlar ve yaptıkları birşeyde yok yani.. Bi klima kokusu yüzünden kaç ay uğraştım ben o servislerde.. İnşallah sorunun çözülür ama bana da beyinle alakalı gibi geldi..
  • Malesef öyle. Problemi tespit edemediği gibi bir de 150 TL bayıldım. Aküyü de 200 TL ye vereceklerdi oradan alsaydım.

Bayram dolayısıyla aldım arabayı. O şekilde sürmeye çalışıyorum. Bayramdan sonra geri verip beyini tamire gönderticem. Okuyanlar, benzer şeyler başına gelenler lütfen cevap yazsın. Bayram ertesine kadar çözüm bulmak istiyorum.
  • bence direksiyon tamircisinde direksiyon pompasına baktır çözümü orada bulacaksın..
  • yeni birşey daha..

araç harareti 80 i geçince direksiyon gidiyor
  • bizim de direksiyon sertleşmişti... Bilyalarını düzelttiler direksiyonun Sorun giderildi dendi ama bir süre sert kaldı. Pompa sorunlu dendi çıkmada 350-400'e buldum fakat 2 yıl öyle kullandım. Sonra yumuşadı, servise götürdüğümde hem aküyü (yani direksiyonun elektrik beslemesini) hem de pompayı kontrol ettiler ve sorun yok dediler fakat ilk günkü gibi değil dedim özel servis de, 12 yaşındaki arabadan ilk günkü gibi olmasını bekleme dedi
  • Selam arkadaşlar bir hafta önce normal seyirhalindeyken birden direksiyon sertleşti ne olduğunu anlamadım birkaç tamirciye gittim abi senin aracın pompa gitmiş dediler opel astra g bu arabalarda elektrik li direksiyon var gibi deyimler aldım ve arabami tanıdığım salam elektrikci ustama goturdum isimi cosdu sağolsun hepsi 100lira tuttu saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.