Şimdi Ara

Astra H - sol önden gelen metal sürtme sesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
1.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2011 model Astra Classic 1.3 cdti - Easytronic sahibiyim.
    Havalar soğuduktan sonra, sabah aracı ilk çalıştırıp yaklaşık 750 m. gittikten sonra sol ön taraftan metal sürtme sesi gibi garpi bir ses gelmeye başladı. Sanki metal bir parşa bir yerlere veya asfalta sürtüyormuş gibi. Kesik kesik ve düzensiz bir ses. Yaklaşık 500-600 m. gittikten sonra da kesiliyor. Son zamanlarda her gün yapmaya başladı. Ses gelmeye başladığında 2. veya 3. viteste oluyorum. Frenle alakası yok sanırım çünkü frene bassam da, basmasam da ses oluyor.

Böyle bir durumla karşılaşan veya bilgisi olan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepoflas -- 6 Aralık 2016; 12:55:18 >

• Bilgisi olan kimse çıkmadı sanırım.
    Diğer forumlarda konuyla ilgili birkaç başlığa rastladım, vites kutusu bilyelerinden kaynaklanabileceği belirtilmiş ama sorunun çözülüp çözülmediği ile ilgili bilgiye ulaşamadım.
    Vites kutusu bilyeleri böyle bir soruna yol açar mı? Açarsa eğer, değişimi zahmetli ve masraflı mıdır?
    Teşekkürler
  • Konuyla alakasız ama izninle birley sormak istiyorum bende 2006 model astra h easytronic almak istiyorum ama hep korkutuyolar bu şanzıman sorunlu sürekli arıza veriyo parçaları pahalı falan diye tavsiye ediyomusunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepoflas

Bilgisi olan kimse çıkmadı sanırım.
    Diğer forumlarda konuyla ilgili birkaç başlığa rastladım, vites kutusu bilyelerinden kaynaklanabileceği belirtilmiş ama sorunun çözülüp çözülmediği ile ilgili bilgiye ulaşamadım.
    Vites kutusu bilyeleri böyle bir soruna yol açar mı? Açarsa eğer, değişimi zahmetli ve masraflı mıdır?
    Teşekkürler

Bende aynı aracın benzinlisini daha yeni satın aldım ve bu sabah bende farkettim değişik bir ses geliyor evet. ama biraz gittikten sonra düzeliyor. cevabını bulunca paylaşırsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.