Şimdi Ara

ASTRA SATIP LEON ALINIR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HERKESE MERHABA. 2004 MODEL ELEGANCE DONANIM IDS PLUS XENON V.S BİR ÇOK ARTI ÖZELLİĞİ OLAN BİR ARABAM VAR VE 50 BİNDE. BEN BUNU SATIP 1.9 TDI YA DA 1.4 TSI LEON ALMAYI DÜŞNÜYORUM.. SİZİN FİKİRLKERİNİZ NEDİR BU KONUDA?

• 0 km mi alacaksınız leonu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

0 km mi alacaksınız leonu?
    Arabanı neden satmayı düşünüyorsun?

Bence ikisi de denk arabalar, en ciddi fark motorlarda. 1.9 TDI çok avantajlı bir motor değil C segmentinde, vergisi fazla, gürültülü ve çok seri değil. 1.4 TSI güzel bir motor, ama onun da fiyatı az değil.

Ben olsam arabamdan memnunsam değiştirmezdim, Astra güzel araba. Hem de araban doluymuş, xenonlu Astra bulmak zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Bence ikisi de denk arabalar, en ciddi fark motorlarda. 1.9 TDI çok avantajlı bir motor değil C segmentinde, vergisi fazla, gürültülü ve çok seri değil. 1.4 TSI güzel bir motor, ama onun da fiyatı az değil.

Ben olsam arabamdan memnunsam değiştirmezdim, Astra güzel araba. Hem de araban doluymuş, xenonlu Astra bulmak zor.

Alıntıları Göster
    Coook sıkılmadıysan değişme derim

Ama hor kullandıysan ileride masraf cıkartır diye korkuyorsan değişebilirsin tabi

Mesala lastikler kabak amortisorler gidici birde bakımı yakınsa bu kafadan iyi bir para aracını uygun satabilirsen aslında model yukseltmiş dahi olursun

• quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Alıntıları Göster
    O dolulukta Astra sırf Leon TSI için satılmaz hem de 50.000de daha.
    Bence biraz daha kullanın iyice bıkın sonra kriz de geçmiş olur hem, o zaman çekersiniz altınıza Beyaz bi Leon TSI

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya5789

O dolulukta Astra sırf Leon TSI için satılmaz hem de 50.000de daha.
    Bence biraz daha kullanın iyice bıkın sonra kriz de geçmiş olur hem, o zaman çekersiniz altınıza Beyaz bi Leon TSI

Alıntıları Göster
    arabamdan aslında oldukça memnunm. Tek kuruş masrafı yok desem yeridir. Lastikleride iyi durumda. Sanıırım derdim sıkılmak. Bide leonunda modası geçmeden bineyim istedim. 1.9 u neden tavsiye etmediniz? Bu arada leonu 2. el düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan_055

arabamdan aslında oldukça memnunm. Tek kuruş masrafı yok desem yeridir. Lastikleride iyi durumda. Sanıırım derdim sıkılmak. Bide leonunda modası geçmeden bineyim istedim. 1.9 u neden tavsiye etmediniz? Bu arada leonu 2. el düşünüyorum

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: goksar

1.9 tdi ın beygiri düşük eski nesil bi motor 105 hp.

Boşuna vergi vereceksin. Bunun yerine 2.0 tfsi veya 1.4 tfsi bakabilirsin. BUnlar en verimli ve düşük yakıt tüketimli motorlarıdır.

İLla dizel istersen de 2.0 tdi bak ama gerek yok, bunun yerine direk 1.4 tsi çek altına daha zevkli bi motor, benzinliler yeterince az yakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 720p

quote:

1.9 tdi ın beygiri düşük eski nesil bi motor 105 hp.

Boşuna vergi vereceksin. Bunun yerine 2.0 tfsi veya 1.4 tfsi bakabilirsin. BUnlar en verimli ve düşük yakıt tüketimli motorlarıdır.

İLla dizel istersen de 2.0 tdi bak ama gerek yok, bunun yerine direk 1.4 tsi çek altına daha zevkli bi motor, benzinliler yeterince az yakıyor

Alıntıları Göster
    peki değiştirmek mantıklı mı sence?

• quote:

peki değiştirmek mantıklı mı sence?

Alıntıları Göster
    Ben olsam o kadar yüklü 04 model bi astram olsam kesinlikle değiştirmem. 2 si çok farklı araçlar değil..

Kime göre neye göre mantıklı.

Sen istiyorsan gerisi hikaye. Ama bak eğer değiştiriyorsan ne bilim şöle güçlü motorlu bi leon al fr al cupra al yani arada bi fark olsun, 2 si çok farklı araçlar değil üstüne para vereceksin çünkü.

Mesela a3 bakabilirsin tsi. YAni arada fark olsun anlatabildim mi

• quote:

Ben olsam o kadar yüklü 04 model bi astram olsam kesinlikle değiştirmem. 2 si çok farklı araçlar değil..

Sen istiyorsan gerisi hikaye. Ama bak eğer değiştiriyorsan ne bilim şöle güçlü motorlu bi leon al fr al cupra al yani arada bi fark olsun, 2 si çok farklı araçlar değil üstüne para vereceksin çünkü.

Alıntıları Göster
    anlatabildin ama:)) A3 TSI için parayı nerden bulacağımı anlatmadın:)) işin şakası o kdar çıkmamki. Taş çatlasın sıkışmış birinden 2. el TSI alabilirim

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: 720p

kesinlikle

• quote:

anlatabildin ama:)) A3 TSI için parayı nerden bulacağımı anlatmadın:)) işin şakası o kdar çıkmamki. Taş çatlasın sıkışmış birinden 2. el TSI alabilirim

Alıntıları Göster
    quote:

mis gibi astran var niye aynı tip seat alacaksınki boşver bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Larkyn

quote:

mis gibi astran var niye aynı tip seat alacaksınki boşver bence

Alıntıları Göster
    leon alıcaksanız 1.4 tsi yada 2.0 tfsi alın derim hem tdiden daha performanslı hemde leonun kasasına tam uyan motorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

leon alıcaksanız 1.4 tsi yada 2.0 tfsi alın derim hem tdiden daha performanslı hemde leonun kasasına tam uyan motorlar

Alıntıları Göster
    Neden 1.9 dizel ? hocam 2004 model 50 bin kmdeki astrayı 2-3 sene daha kullanın bakarsınız leonun makjalı kasası çıkar makjalı leona binersin 1.4 TSI daha mantıklı bir seçim olabilir 1.9 dan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Torrado

Neden 1.9 dizel ? hocam 2004 model 50 bin kmdeki astrayı 2-3 sene daha kullanın bakarsınız leonun makjalı kasası çıkar makjalı leona binersin 1.4 TSI daha mantıklı bir seçim olabilir 1.9 dan

Alıntıları Göster
    Madem kuruş masrafı yok bence bırak kalsın araban!..

Ne gerek var şimdi birsürü masraf açmaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverDrıve

Madem kuruş masrafı yok bence bırak kalsın araban!..

Ne gerek var şimdi birsürü masraf açmaya

Alıntıları Göster
    astra almak için leon satılır ama leon almak için astra satılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kubi lay

astra almak için leon satılır ama leon almak için astra satılmaz.

Alıntıları Göster
    Bence şu piyasa durumunda gereksiz. Bir de arabanızın km'si çok az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altinok

Bence şu piyasa durumunda gereksiz. Bir de arabanızın km'si çok az.

Alıntıları Göster
    Değiştirmeyin kullanın bence bir süre daha 50.000 km çok az ve araç çok dolu Xenon olsun IDS Plus olsun vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood1991

Değiştirmeyin kullanın bence bir süre daha 50.000 km çok az ve araç çok dolu Xenon olsun IDS Plus olsun vs.

Alıntıları Göster
    1.9 tdi ın senede 30-40 bin km den fazla yapılmıyorsa hiçbir avantajı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

1.9 tdi ın senede 30-40 bin km den fazla yapılmıyorsa hiçbir avantajı yok.

Alıntıları Göster
    Yani paranız çoksa farklı bir arabaya binmek istiyorsanız olabilir niye olmasın. bende aracımdan sıkıldım 3 seneyi aşkın kullanıyorum 19 bın de km si param olsa değiştiririm buyuk ihtimalle. Varsa paran değiştir pişman olmam dersen yoksa kalsın zorlama bence. leonu sür önce ama astra kadar prim yapmaz leon diyim şişiriyorlar. ben binmiştim tok durmuyor gibi sanki kapısı vs astra gibi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.