Şimdi Ara

Asus 9550 ve monitör tazeleme hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün gittim ve asus ati 9550 ge/td 256mb ekran kartı aldım .kurdum overclock yapmadım hiç orjinal 5.10 sürücülerini kurdum 1024x768 de 85 hz çalışırdım hep ama monitör ne hikmetse 60hz yukarı çıkmıyor sizce neden böyle bir problem var. Bu arada monitör sony gpd-200 ve windowsu sıfırdan tekrar kurdum .

• dostum birde 5.9 ile dene. bende 5.9 kurulu ve sorunsuz. belki 5.10 da yazılım hatası vardır.
  • nerden burum 5.9 u
  • quote:

Orjinalden alıntı: imphotep_2000

nerden burum 5.9 u

http://dl.techpowerup.com/softmod/softmod.5-9_xp-2k_dd_cp_wdm_26409.exe
    Yüklemeden önce 5.10'u silmeyi unutma.
  • önceki ekran kartının sürücüleriyle çakışmış olabilir
  • tuğer arkadaşım senin verdiğin softmod sürücülerini yükledim ve ekranlar sekmesi altında düzen : varsayılan tek ekran özelliğini seçtim . monitör sekmesi altındada maksimum çözünürlük 1024x768 maksimum tazeleme hızı 85hz .yenileme hızı geçersiz kılma 60 hz ; dcc bilgilerini kullan aktif değil . bu ayarları yaptıktan sonra bunları yaptıktan sonra monitör ayarlarına geliyorum yeşil yazıyle 68.6khz/85hz yazıyor .bide merak ettiğim başka birşey var eski ekran kartım gforce ti4200 idi ve 1024x768 de 85 hz yapınca masa üstü monitörün yanlarından yarım santim kısalıyordu ve o kısımlar siyah gözüküyordu .sizce bu neden oluyordur fikri olan var mı? ve başka ayar önerecek varmı benim yaptıklarımdan başka .
  • 5.9 kurdum , DirectX de 85 hz , openGL de 60 hz sorunu devam ediyor maalesef , en iyisi elinin altında RefreshForce gibi bir utility bulundurmak,bir restart tamamdır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.