Şimdi Ara

asus a7v8x-mx km400 de oc mümkün değilmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

cafe ci bir arkadaşımla cpu takası yapacağız. ondaki sistemler asus a7v8x-mx km400 içeriyor. biosunda 10sn kadar bakma imkanım oldu, fsb menüsü kapalı idi. bios üzerinden bu moboya oc yapılamıyormu? test etmem gereken 20 cpu var. windows tabanlı oc programları aklıma geldi. asus a7v8x-mx km400 destekleyen oc programı önerirmisiniz, yada bu mobo da oc yokmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zet3 -- 22 Ağustos 2004, 17:47:04 >

• auto yu user defined yap.
  • http://www.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socka/KM400/a7v8x-mx/e1397_a7v8x-mx.pdf 2.2mb
    manueli burada. yine bulamadım nereyi user defined yapacağım?
  • mobo da switch*jumper ile çarpan fsb değişiyormuş ve 200fsb desteklemiyor.
  • benim b arkadasta vardı o anakart amd2000+ yı jumperden fsb166 ya getirdim sorunsuz 2600+ oldu 200 fsb secenegine var ama acılmıyo amd2500+ taktım yine acılmadı 200 fsb de...
  • o chipsette benim kt333 anakart gibi enfazla 166fsb destekler agp-pci kilidi yok enfazla 175 fsb yi sorunsuz kullanırsınız
  • Selam,
    Bende bu chipset i kullanan Epox un anakartı vardı.
    Standart fanıyla sadece 150mhz ye çıkabildim.
    Ancak fsb artırılabiliyordu.
    Vcore değişmiyordu.
    Yani bios update yapmama rağmen o/b ekran kartını kullandığımdan Vcore değiştirmeye izin vermiyor.
    Biosta böyle bir seçenek çıkmadı.
    Belki bir ekran kartı takıp denense bu seçenek açılabilr.
    O kartı teyzeme yaptığım pc de kullandım. Bir ara bir ekran kartı takıp bu olayı araştırmayı da düşündüm.
    Ancak epox un bu modeli herşeye rağmen oldukça iyi bir ofis pc sine adaydır, satabilite çok iyiydi.
    Belki yardımcı olur dedim.
    İyi günler.
  • girme o işe o boardla fsb almassın bende vardı benzeri bir asus a7v8xx 185 ötesi hayaldi.fsb si 333 lük onun.
  • cpu lar 2500+ bu arada. belirtmemişim. nasıl anlayabilirim oc potansiyeli iyi olanı :) bu bordu destekleyen sotf fsb arttıran bir yazılım varmıdır?
  • Bu bord swich lerle fsb ayarı oluyor başka türlü hiçbir şekilde olmuyor?Program olarakda araştırdım ama bulamadım benim işyeimdede bu borddan var ilk aldığımızda çok sorun yaşadık bence bu borda fazla yanaşma ne oc olur nede rahat kullanılıyor!

SAYGILAR...
  • oc potansiyelini o durumda şöyle denerdim
    vcore leri 1.45 çekip pcmark 2002 ve vulpine glide test programlarını çalıştırırım.bu düşük voltajda stabilite sorunu olmadan bunu testleri atlatırlarsa fazla vcore istemedende rahat oc olurlar diye düşünüyorum.
    (vulpine glide bir open glide test programı ama stabiliteye acayip duyarlı.işlemcide sorun olursa sonuç kutucuğu görünmeden kayboluyor.10 tane 2500 oc yaptım.çok işime yaradı.)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.