Şimdi Ara

asus dual rx 580 4gb oc yeşil ekran sorunu(acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar merhaba efsane cumada kelepir rx580 düşürdüm ama büyük bir sorun var internetten araştırdığımda başka amd kart kullanıcılarındada aynı sorun oluduğunu gördüm.samsung 860 evo 250 ssd ile beraber ekran kartını kasaya takıp windows 10 pro kurdum yüklediğim oyunlara ilk girişte önce tamamen karıncalı bir ekran arkasından yeşil ekran geliyor ve oyuna giriyor.bütün yüklediğim oyunlarda yaptı oynarken henüz bir sorun yaşamadım ama bu sorun ekran kartından soğuttu beni.geri iade zamanım dolmadan geri göndermeyi düşünüyorum...

2. ssd ye windows 7 kurabiliyormuyuz , kurulum ekranında ssd yi görmüyor?

• o modeli alman zaten bir hata asus aldın mı rog strix olanını alacaksın
  • aynı modeli aldım dün geldi pes 2019 rainbow six crash bandicoot oyunlarını oynadım her hangi bir sorunla karşılaşmadım sistemim samsung 250 ssd kurulu oyunları hard diskke kurdum
  • 1120tl ye falan düşmüştü sanki dual modeli hertürlü alınır o kart.

Klasik cevabı vericem sürücüyü kaldırıp ddu ile temizleyip farklı versiyon bir sürücü kurun deneyin yazılımsal gibi geldi bana oyunda bir sorun yok çünkü.
  • haftalardır 1200 liraya sapphire olanı vardı soğutması buna göre kat be kat iyi olan
  • Safirin soğutma iyidir ama kullandığı elektronik bileşenler kötü oluyor mesela çekirdek vrm lerine soğutucu temas eder ama aux yada ram e ait vrmleri soğutmaz parça kalitesi düşük olduğu içinde o soğutulmayanların ömrü kısa olur asus soğutucudan taviz verir ama parçası kalitelidir yüksek ısıda daha uzun süre görevini yerine getiri.

İşin soğutucu kısmı olduğu kadar pcb kısmıda var.
  • Tartışmada haklı çıkmak için piyasada ki en dandik rx 580 modelirinden biri olan ramleri açıkta bırakılan, vrmlerine ana heatsinkin temas etmediği, 2 tane heatpipe kullanılan, vram vrm'leri üzeri kapatılmamış dual modeli ile nitro'u kıyaslayıp nitroyu kötü çıkardınya, helal valla bu kadar zorlamak zor iş....
  • 1136 tl ye bunu aldım sapphire 350-400 tl daha pahalıydı o kadar fark vermek istemedim açıkçası.bu işler şans işi pahalı alırsın bozulur ucuz alırsın senelerce kullanırsın... onu neden almadın bunu neden aldın demekle benim sorunum çözülmüyor. bildiğiniz bir çözüm yolu var mı??? kart şu an o problemi bir daha yapmadı ilk kurduğum oyunlarda ilk girişte 1 kere yaptı o kadar pubg kurdum şimdi yeni onda yapmadı mesela. rx 580 ile ilgili araştırma yaparsanız birok kiinin bu problemle karşılaştığını görürsünüz ki onlarda sadece asus yok değişik markalarlada aynı sorunlar yaşanmış
  • windows ilk kurulduğunda eski sürücüler vardı zaten onları 2 yeni sürümle değiştirdim ama yine yaptı.allahtan oyun içinde yapmıyor 1 hafta deneyecem ağır oyunlarla abanayım bakalım ne olacak olmadı iade ederim
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Aldığım 4 safir kartta 2 yılını doldurmadan bozulduğu için hiç zorlanmadım açıkcası.

Pek uğraşasım gelmiyordu ama sizin bu mesajınızdan sonra açmaya karar verdim bu konuyu.

https://forum.donanimhaber.com/safir--136129784

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Starborn -- 3 Aralık 2018; 19:7:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.