Şimdi Ara

ASUS EeePC 1101HA KULÜBÜ.TASARIM HARİKASI 11.6 NETBOOK (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
27.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar bu ürüne GHOST yöntemi kullanarak format atmadan xp kurmaya çalışarak uğraşmadan kurtulabilirsiniz tek yapmanız gereken bir kaç ufak programla usb den bilgisayarla verilen cd yi kopylayaıp usb den kurmak bu sayede bilgisayar ilk gün ki açılış haline ile tertemiz geliyor bilgilerinize
  • Bugün itibariyle, piyasada bu kadar muadili varken bu netbook'u almak mantıklı olur mu?
    Ya da bunu dışında ne önerebilirsiniz?
  • arkadaşlar herkese merhaba

ben de bu malüm cihazdan yeni aldım.Ancak başım dertten kurtulmadı.
    Darty'den aldım 599TL. Açma kapama düğmesinden ses geliyordu. Hiç kullanmadan gittim değiştirdiler.
    Şimdi de birçok problem var.
    Bilgisayar tam ekran yapınca görüntü takılarak oynatıyor.
    bazı tür videoları hiç oynatmıyor.Her türlü codec yükememe rağmen(k-lite, bs player-matroska pack,vlc player,km player hepsini denedim.)
    Bazı tür videoların yarısını oynatıyor. Yani buffering %40-50'ye kadar geliyo orda kalıyor. Ben de filmin aşağı yukarı ilk 30 dakikasını izleyebiliyorum tabi.
    Videoların hangi tür olduklarını nasıl anlayacağımı da bilmiyorum.

Yepyeni bilgisayarda bu kadar sorun olur mu yaw. Görüntüsüne aldandık satınaldık.

YARDIM LÜTFEN. ACİL
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalkaya19

Cevabın için Teşekkür ediyorum lejyoner67

Ayrıca , cihaz ile ilgili deneyimlerini,tecrübelerini bizimle paylaşmaya devam edersen sevinirim.

Aslında burda tüm 1101HA kullanıcılarına bir çağrıda bulunmuş olayım.Lütfen cihazımız ile ilglili bilgilerimizi,yeni denediğimiz şeyleri,tecrübelerimizi birbirimiz ile paylaşalım.

Örneğin
    1 - lejyoner67 arkadaşımız ; Cihazına , video oynatımı ile ilgili kmp playeri kurduğunu ve dvd ripli divix leri gayet güzel seyrettiğinden bahsetti.

2- Yine lejyoner67 ;Cihazını %25 hız aşırtmalı olarak kullandığını ve bu durumda pil süresinin tabiki kullanımada bağlı olarak , 10 saat kadar gittiğinden bahsediyor.

3 - Cihazlarımızda örneğin Kingston 2 gb ram 667 mhz takabileceğimizi ama bununla birlikte hız aşırtma yapamayacağımızı biliyorum.( Hynix marka bazı ram ler ile bu sorunda olmuyormuş ama bu markada Türkiye'de yok.)

4 - Benim gibi , girdiğiniz internet sitelerinin daha kısa sürede açılmasını istiyorsanız, ram artırmaktan ziyade, burda işlemcinin önemli olduğunu ve öncelikle hız aşırtma yolunu denemek gerektiğini öğrendim.

5 - Sürekli hız aşırtmalı kullanımda cihaz daha yoğun çalışacağı için( Fan vs.) herhalde ona göre önleminide almalı.Yani örneğin harici bir fan alınıp cihaz onun üzerinde çalıştırılabilir gibi

Lütfen bu bilgilerimizi paylaşalım,tartışalım.Ya bu konu altında yada burdahttp://forum.donanimhaber.com/m_33368437/tm.htm

Herkese sorunsuz kullanımlar diliyorum.

Saygılar

dostum mrb konuyla pek alakası yok ama belki yardımcı olabilrsin die soruyom benim fn tuşu çalışmıor ben bilmeden kesin kapattım biyerden wirelessi sesi falan o tuşla açıp kapatamıom önceden yapıodum ama dediğim gibi biyerden kapattım galiba yardım edebilrsen sevinirim

• Merhaba,
    Umarım yazılmış şeyleri yazmıyorumdur. 1101HA gerçekten de bazı sorunları olan bir alet. Ama ondan nefret etmek yerinde sevgiyle yaklaşarak biraz verim alabiliriz. Bu arada sadece kullanıcıyım, teknik eleman değilim ona göre değerlendirin yazdıklarımı.

--Antivirus programı: Öncelikle antivirus programı olarak verilen Trend Micro'nun uninstall edilmesi gerekiyor. (sizde farklı olabilir, kendiniz değerlendirin) Kurulabilecek en iyi antivirus uygulaması olarak forumlarda Panda, Immunet ve Avira öne çıkıyor. Ben Avira kurdum. Panda paralıydı, immunetten de emin olamadım.(Panda ve immunette işlemci çok az kullanılıyor)
    --Internet Explorer: İnanılmaz yavaş işlem yapıyor, ASUS'un netbook diye verdiği cihazda sayfaların yavaş açılması çıldırtmıştı beni. Diğer browserlarda kullanılabilir tabi ki ama bugün en güvenlisinin IE8 olduğunu okudum. Dün akşam da IE8'de geçmiş saklama seçeneğini iptal ettim. Böylece artık girdiğim sayfaları saklamaya uğraşmıyor alet. Hızda fark gözlemledim. Deneyin bence.
    --Bellek: Bütün forumlarda yazdığı üzere her bellekte hız aşırtması olmuyor. Ben ikinci el hynix ddr2 800mhz 2gb (6400) buldum. (reklam olmayacaksa hem sahibinden.com, hem de gittigidiyorda oluyor) Bu bellek ile hız aşırtması yapabildim. Bu bellekler HP, Lenovo, ASUS gibi makinelerde fabrika çıkışı geliyormuş ama ülkemizde satılmıyor. Dolayısı ile ancak bellek yükseltmesi yapan birileri olursa ya da makinenin kasması nedeniyle makinesini duvarda parçalayan birisi olursa temin edilebiliyor.
    --Video izleme konusundaki takılmaları ben de yaşadım. Önce kodekleri yükledim. Sonra da antivirus uygulamasını kapattım.Antivirüs uygulamasını kapatınca işlemci rahatladı biraz. Böylece filmimi takılmadan izleyebildim. MKV açamadım henüz.

Umarım işinizi görür.

• Yav şu pc yi bi türlü bağlayamadım lcd ye... ekran kartının sürücüsünü güncelledim. pc yi yeniden başlattıktan sonra pc de ki görüntü kararıyor lcd de ise windows xp yükleme ekranı çıkıyor, yükleme bitince bu sefer lcd sinyal yok diyor, pc de görüntü geliyor. birdaha da ne yaparsam yapıyım lcd ye görüntü aktaramıyorum. şu işi çözen arkadaşlar varsa yardımınız ilaç gibi gelicek, teşekkürler...
  • benm annemde de bu netbook var bı kac kez kullanayım dedım ama dayanamadım. cıhaz cok yavas . ınternete gırmek tam bır ezıyet. klasorler bıle cok yavas acılıyor. wındows 7 starter yuklu netbook da. bunun yerıne xp yuklesem hızlanma olurmu. bırde hız ıcın ram mı almamı onerırsınız , asırtma mı yapıyım yoksa sadece xp yuklemek yeterlı olurmu. acıl yardım beklıyorum yazık kadına ya ıskence cekıyo
  • slm arkadaslar bende dun aldim denildigi gibi cok yavas

2 gb 1.33 windows 7 li 1101ha ne yapmaliyim windows 7 sürümunu seviyorum sadece tek care xp mi? en buyuk sorunum video izlemelerinde. sürekli donuyor internet hizim cok hizli olmasina ragmen.

birde nasil format atabilirim bu bilgisayara flash diskten yada internetten indirebilir miiyim?
  • arkadaşlar bende 1101 ha var ve xp yukledim win 7 ye göre daha hızlı fakat bu sefer fn tuşu çalışmıyor özellikle wifi için bu problemi nasıl halledebilirm biri yardımcı olabilir mi? tesekkürler
  • arkadaşlar bende 3 ay önce aldım bu bilgisayarı..benim sorunum şu ki msn yada skype da görüntülü konuşma yapamıyorum..kamera açılınca ekran donuyor inanılmaz yavaşlıyor bilgisayar görüntüler takılımaya başlıyor falan..modemimi yeniledim ram'i 2GB yaptım ama yinede düzelmiyor..bu yavaşlığı nasıl halledebilirim lütfen yardımcı olun yoksa iki güne darty'e gidip kavga bela aleti geri postalayacağım artık tak dedi..saygılar.-bu arada evdeki diğer bilgisayarla(acer one atom işlemcili olan) hiç bir sorun yaşamıyorum tıkır tıkır çalışıyor..bir de XP kurmak çözüm olur mu yavaşlığı önlemede ..teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.