Şimdi Ara

ASUS EeePC 1101HA KULÜBÜ.TASARIM HARİKASI 11.6 NETBOOK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
27.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pil ömrünü test etme imkanı bulabildiniz mi? Ayrıca 1080p film oynatmayı denedinizmi? Kafam çok karıştı bu netbook olayında. 40'' lcd tv ye bağlayıp filmleri burdan seyretmek istiyorum. Ama hdmi yok bu netbooklarda asus un diğer modelinde var. Hdmi ile vga arasında görüntü kalitesi arasında fark olur mu*
  • Kafama takilan iki soru var;
    1. Harddisk degistirilebiliyor mu ? Mesala 320 GB Seagate Momentus 7200.3 gibi.
    2. Bellek degistirilebiliyor mu ? 2 GB OCZ 800 Mhz gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: br@yn

Pil ömrünü test etme imkanı bulabildiniz mi? Ayrıca 1080p film oynatmayı denedinizmi? Kafam çok karıştı bu netbook olayında. 40'' lcd tv ye bağlayıp filmleri burdan seyretmek istiyorum. Ama hdmi yok bu netbooklarda asus un diğer modelinde var. Hdmi ile vga arasında görüntü kalitesi arasında fark olur mu*

Netbooklar sizin istediğiniz işler için değil.Bu tip işler için size hdmi çıkışlı çift çekirtdek işlemcili notebook gerekli.Evet hdmi ile vga arasında görüntü kalitedinde fark vardır.
  • Bazı konularda arkadaşlar 720p videoları codec ayarı ile sorunsuz izlediklerini söylüyorlar. Mesela avi, mpeg formatlı filmleri seyrederken de bir porblem olmaz diye düşünüyorum ama 1080p için aynı şeyi söylemek söz konu olmayacak anlaşılan.
  • Asus N10 serisi haricinde 1080p film izleme imkanı veren netbook yok. 106 ekran büyüklüğündeki Full HD özellikli bir televizyona bu aleti takıp rahatça film izlemek mümkün 9300M GS sayesinde.

Ayrıca alete 500 GB'lik Seagate Momentum 7200.4 takmak mümkün.

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-st_500gb_nb_7200rpm-500gb-2,5-16mb-sata2-7200.4-rpm-notebook-disk-(st9500420as)/productdetails.aspx?I_ID=38885

Bellek değişimi de söz konusu. 9 hücreli pil ile 10 saatin üzerinde pil ömrü sunabiliyor kullanıma bağlı olarak. 6 hücreli pil ile Intel GMA 950 ekran kartı kullanıldığında 5 saatin üzerinde pil ömrü var. Harici ekran kartıyla 30-60 dakika arasında azalma söz konusu. Sürekli seyahat halinde değilse kişi 4-5 saat pil ömrü gayet yeterli.

• arkadaslar bugun wd nin harddiskni bde harddiskten ekrana direk goruntuyu veren aletini aldım.acayip memnunum bu terchleri yaptgma.sunu farkettım butun herseyi aynı olan samsung ile wd harddisklerde aynı veriyi wd de 1 dk da alabliyoken samsung da 4 dk da alıyorsun.alacak arkadaslara bunuda not olarak ekleyeyim.diğer aletede gelince 160 liralık bir fiyatı var ve netbook unuzdan harddiskinize attıgınız herseyi resim müzik özellikle film direk tv nize baglı olan alete harddiskinizi baglıyorsunuz bugun denedım 10numara görüntü veriyor alet zaten hd yi saglıyor.dedğim gbi artık zaman internetten flm indrme vs devri bu olay sayesnde indrdgnz filmi harddisknize atıp hemen tv den izliyebiliyorsunuz.ben elektroworldden 160 a aldım normalde 260 kampanya yarın bitiyor.ingilterede ble dha pahalı arkadaslar benden soylemesi.
  • Arkadaşlar, aranızda bu Asus 1101HA'nın siyah gövdelisini kullanan var mı? Ben TeknoSA'nın sanal AV sitesinden bu verisyonu almayı düşünüyorum ama herhangi bir TeknoSA mağazasında da açık olarak siyah renklisini göremediğim için sizlere soruyorum: görebildiğim kadarıyla tüm gövde ve kapak siyah. Zanndderim ki "piano black" denilen parlak siyah kaplamalı. Acaba parmak izi kalıyor mu? Keza tuşlar da siyah. Bir de tuşların üzerindeki 2. fonksiyonların belirtilesi hangi renkle yapılmış (beyaz versiyonda bunlar "mavi" renkte ve kişisel zevkime pek uymuyordu...) Bilgi verebileceklere peşinen teşekkürler...
  • dostum siyah rengi daha çok var ben gördum evet piano black gövdesi var yani parmak izi bırakan yuzey fakat kolay kolay çizilmeyen yüzey.siyahıda cok hos beyazıda cok hos gorunuyor.zaten bitek teknosada satılıyor orda siyahını bulabilirsin.ben almaya gttgmde siyahı vardı gösterim olarak beyazını istedım kutudan cıkartıp gosterdiler.yani sende eger bulundugun teknosada beyazını koymuslarsa gormek için siyahına bakabilirmiyim dersen kutusundan cıkartıp gösterirler.klavyede 2.tuslar beyazlarda evet mavi renk pekte dikkat etmedim siyahlarda.eger teknosada dedgmi yaparsan kafandaki soru işaretlerinin gidiceğini umuyorum
  • Aletin tek eksiği sanırım HDMI cıkışı VGA çıkışından LCD ye bağlayan yokmu ? Sonuç nedir ?
  • dedğin olayı bayramdan snra denıcem dostum suan bn bsy dyemıcem
  • takılma olmuyor diyen arakdaşlara hayret ediyorum.. chrome da 4-5 sayfa acıkken msn de de 8-9 sekme açık iken msn penceresine yazdıklarım nerdeyse 2-3 sn sonra gidiyor.. ote yandan, ufacık bir bilardo oyunu oynarken toplar bile duz akıcı gidecegi yerde sekerek gidiyor.. .hemde high performance ayarlıyken... bi de bu cihazla hiç mpg ya da avi vs film izleyen olmadı mı?

filmleri tam ekran yaptınız mı feci şekilde pixelli çıkıyor.. sanırım ya ekran kartından ya da 1366 cozunurlukten kaynaklanıyor.. sanırım asus servisine bi ugramam gerekecek netten bi çözüm bulamicam galiba :(
  • akrep69 HDMI çıkışı sadece N10 serisinde mevcut. Intel GMA 950'nin böyle bir özelliği yok ne yazık ki.

eralpt öncelikle izlemek istediğin filmin teknik detaylarını yazman daha doğru olur. Çözünürlük ve dosya türü (DivX, XviD, MKV, Blu-Ray ya da her neyse) bilirsek daha detaylı araştırma yapabiliriz. 720p'lik filmlerde hız aşırtma ile ideal peformans sağlandığını okumuştum. Fakat 1080p'lik filmleri hiçbir şekilde akıcı çalıştıramayacağını bilmen faydalı olabilir.
  • Bende bu modelle ilgiliyim yanlız wifi n? mi yoksa bgn mi wireless kullanıyo anlamadım tüm sitelerden özelliklerine baktım ama bgn yazan bişi görmedim sadece n diyorlardı şimdi bununla bg li modeme bağlanamayacakmıyım?

Bide 2 çeşit pil varmış bu makine için; biri 11 saat, diğeri ise 9 saat civarı götürüyormuş makineyi, teknosadaki modellerde hangi pil kullanılmış?

Bide ben arada dota allstar oynarım 'warcraft 3 frozen throne' oynatıyor dimi rahat rahat bu bilgi benim için çok önemli w3 mutlak oynatması gerek başka eylencem yok çünkü...
  • tanerergul bilgisayarda 802.11 b/g/n bağlantı mevcut. Yani istediğin modeme rahatlıkla bağlanabilirsin merak etme.

Teknosa'da satılan modellerin pili 11 saatin üzerine gitmekte. 9 saatlik modeli de görmedim ben henüz.

Warcraft 3 Frozen Throne'u da kaldırır merak etme. Bahsettiğin oyun epeyce eski ve grafik gereksinimi epeyce düşük. Sorunsuzca oynayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified
    tanerergul bilgisayarda 802.11 b/g/n bağlantı mevcut. Yani istediğin modeme rahatlıkla bağlanabilirsin merak etme.

Teknosa'da satılan modellerin pili 11 saatin üzerine gitmekte. 9 saatlik modeli de görmedim ben henüz.

Warcraft 3 Frozen Throne'u da kaldırır merak etme. Bahsettiğin oyun epeyce eski ve grafik gereksinimi epeyce düşük. Sorunsuzca oynayabilirsin.

Eyw hocam saol...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

akrep69 HDMI çıkışı sadece N10 serisinde mevcut. Intel GMA 950'nin böyle bir özelliği yok ne yazık ki.

eralpt öncelikle izlemek istediğin filmin teknik detaylarını yazman daha doğru olur. Çözünürlük ve dosya türü (DivX, XviD, MKV, Blu-Ray ya da her neyse) bilirsek daha detaylı araştırma yapabiliriz. 720p'lik filmlerde hız aşırtma ile ideal peformans sağlandığını okumuştum. Fakat 1080p'lik filmleri hiçbir şekilde akıcı çalıştıramayacağını bilmen faydalı olabilir.

filmler mpg avi wmv.. sony kameramla çektiğim filmler.. daha önce bi dunya netbook notebook hepsinde pixelsiz seyrettiğim film klipleri.. öte yandan youtube tam ekran yaptıgınız da bile youtubeun yazıları bile pixel pixel.. çok ciddi can sıkıcı. .mutlaka buna bi çözüm bulunmalı :((((((((((

bu arada tamamı nette dolanmalı web sayfası yapma ile gecen sureyi tuttum, 11 saat 34 dk sonra batarya zayıf dediğinde 56 dk kaldı dedi :)

yani ilk defa notebook konusunda fabrikanın söylediği değeri yakaladım hatta gectim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eralpt -- 22 Eylül 2009; 15:44:49 >

• Aşağıdaki videolarda 720p üstü videoları akıcı bir şekilde oynatmışlar bir bakın derim.

Benim merak ettiğim sanırım kılıf çıkmadı diye okumuştum ürünü alanların kutularından kılıf çıkmadı mı?
    Halbuki orjinal kutu içeriğinde var.

• yok kılıf cıkmıyor malesef.
    bu videolar windows7 ama.. belki windows 7 de sorun yoktur ama XP de ciddi bir problem oldugu kesin..
  • Orjinal kutu içeriğinden kısıntı yapan zihniyeti anlayamıyorum daha öncede başıma geldi.

Teknosada hediye çeki kampanyası ve kdv indirimi bitiyor 30 eylülde artık alma vakti.
  • Bu makineye keşke SSD hard disk takılsaydı hem azda olsa performansı artar hemde pili daha da uzun idare ederdi gerçi 11 saat yeterde artar bile
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.