Şimdi Ara

ASUS EeePC 1101HA KULÜBÜ.TASARIM HARİKASI 11.6 NETBOOK (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
27.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün bende teknosadan 1101ha aldım.dış görünümü çok güzel.ben özellikle pil süresi ve çözünürlüğünün diğer modellere göre yüksek olmasından aldım.
    benim öğrenmek istediğim eğer ram 2 gb ye yükseltirsek hissedilir bir performas artışı olacakmı? ve ram taktığımızda garanti dışı kalırmı?
    iyi akşamlar...
  • Bugün aynı netbook tan bir arkadaş aldı, biraz inceledim ekran kartı belleğinin 8 mb olduğunu gördüm, bellek miktarı artırılamıyormu? Zira bilgisayarım penceresini tutup sağ sol yapınca sanki ekran kartı kurulu değilmiş gibi hareket ediyordu.
    Standart haliyle işlemcisinin yeterli olacağını pek zannetmiyorum ama Oc yapılarak belki durum düzeltilebilir çünkü normal bir pc ye alışanlar bilgisayarıma çift tıklayınca bir süre daha fazla beklediklerini farkedeceklerdir.
    Onun dığında tasarımı falan müthiş bir ürün, şarj süreside cabası... Millet o samsung nc1 de ne buluyor anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 30 Eylül 2009; 0:25:48 >
  • up
  • geçen cumartesi teknosadan beyazından aldım. aklımda başka bi model vardı ama ellerinde yokmuş ekranı ve pil ömrü dikkatimi çekti. pil olarak gerçekten tatmin edici. fakat örneğin fringe 720p ve Naruto Shippuuden (1280*720) izlerken ses önceden geliyo görüntü arkasından geliyor. bu süre yaklaşık olarak 1sn yi bulmuyor(yani ses görüntüden 1sn ye ye yakın önden geliyor) ama izlenmiyor tabi. iki örnek arasında da fringe takılarak ilerliyor, naruto ise takılmadan ilerliyor ama ses olayı ikisi içinde aynı. biostan hız aşırtma olarak %5 ten %30 çıkarttım. fakat yinede bi değişiklik olmadı. nedendir bu ya? acaba codeclerde mi bir sorun var. Ve ayrıca bs player ı kuruyorum(free olanını) fakat film açtığmda hata veriyor ve kapatmak zorunda kalıyorum. zaten izlediğim iki dizi var şunlarıda adam akıllı izleyemedim. Varmıdır şu işin başka yolu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzdede

geçen cumartesi teknosadan beyazından aldım. aklımda başka bi model vardı ama ellerinde yokmuş ekranı ve pil ömrü dikkatimi çekti. pil olarak gerçekten tatmin edici. fakat örneğin fringe 720p ve Naruto Shippuuden (1280*720) izlerken ses önceden geliyo görüntü arkasından geliyor. bu süre yaklaşık olarak 1sn yi bulmuyor(yani ses görüntüden 1sn ye ye yakın önden geliyor) ama izlenmiyor tabi. iki örnek arasında da fringe takılarak ilerliyor, naruto ise takılmadan ilerliyor ama ses olayı ikisi içinde aynı. biostan hız aşırtma olarak %5 ten %30 çıkarttım. fakat yinede bi değişiklik olmadı. nedendir bu ya? acaba codeclerde mi bir sorun var. Ve ayrıca bs player ı kuruyorum(free olanını) fakat film açtığmda hata veriyor ve kapatmak zorunda kalıyorum. zaten izlediğim iki dizi var şunlarıda adam akıllı izleyemedim. Varmıdır şu işin başka yolu...

Gomplayer denesanırım sorununu cözer

• quote:

geçen cumartesi teknosadan beyazından aldım. aklımda başka bi model vardı ama ellerinde yokmuş ekranı ve pil ömrü dikkatimi çekti. pil olarak gerçekten tatmin edici. fakat örneğin fringe 720p ve Naruto Shippuuden (1280*720) izlerken ses önceden geliyo görüntü arkasından geliyor. bu süre yaklaşık olarak 1sn yi bulmuyor(yani ses görüntüden 1sn ye ye yakın önden geliyor) ama izlenmiyor tabi. iki örnek arasında da fringe takılarak ilerliyor, naruto ise takılmadan ilerliyor ama ses olayı ikisi içinde aynı. biostan hız aşırtma olarak %5 ten %30 çıkarttım. fakat yinede bi değişiklik olmadı. nedendir bu ya? acaba codeclerde mi bir sorun var. Ve ayrıca bs player ı kuruyorum(free olanını) fakat film açtığmda hata veriyor ve kapatmak zorunda kalıyorum. zaten izlediğim iki dizi var şunlarıda adam akıllı izleyemedim. Varmıdır şu işin başka yolu...

işlemci aşırı zayıf.web sayfalarında bile bazen takılma yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: boylum

işlemci aşırı zayıf.web sayfalarında bile bazen takılma yapıyor.

"Aşırı zayıf" tanımı mübalağa olmuş kusura bakma. Hız aşırtıldığı zaman yeterli performansı rahatlıkla sağlayabiliyor. Varsayılan hızında da tatmin edici olduğunu tüm kullanıcılar söylüyor. N serisi kadar performanslı olmaması ise beklenen bir şey zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrep69

quote:

Gomplayer denesanırım sorununu cözer

Dostum o da işe yaramadı. Üzüldüm şimdi, 720p formatında ki filmleri takılmadan izleyen arkadaşlar bu olayı nasıl çözmüşler paylaşırsanız sevinirim.

• Arkaşdaşkar atom işlemcili netbooklarda film seyretmek özellikle hd filmleri takılmadan seyredebilmek için forumda bazı arkadaşlar ayarlar ile ilgili bilgi vermişti. Sayfa aşağıda umarım sorunuzu çözebilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_30887481/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: br@yn

Arkaşdaşkar atom işlemcili netbooklarda film seyretmek özellikle hd filmleri takılmadan seyredebilmek için forumda bazı arkadaşlar ayarlar ile ilgili bilgi vermişti. Sayfa aşağıda umarım sorunuzu çözebilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_30887481/tm.htm

Dostum sağol uyguladım bunları takılma devam etti. bende sildim ne kadar codec ve player varsa, tekrar k-lite codec pack i kurdum, şuan windows media player 11 ile takılmadan, akıcı bir şekilde 1280*720 çözünürlükte mp4 formatında ki Naruto yu izliyebiliyorum. fakat gomplayerde takılma devam etti bunu anlayamdım önemli değil sonuçta madia player okudu. fringe 720p mkv de takılma yine devam etti. Bununlada gün içinde ilgilenicem umarım düzelir bu sorunda....

• İnş. sorun çözülür.
  • Arkadaşlar selamlar
    ben alalı 4 gun oldu performansından cok memnunum su ana kadar
    bir sorum olacak pili çıkarttıgınızda yuvada 3g sımkart yuvası var fakat kullanım kılavuzunda acıklama yok bılgısı olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cptburak33

Arkadaşlar selamlar
    bir sorum olacak pili çıkarttıgınızda yuvada 3g sımkart yuvası var fakat kullanım kılavuzunda acıklama yok bılgısı olan varmı?

Sayın cptburak33
    Bende bu gün teknosaya 1101HA modelini incelemek için gittim.Rica ettim cihazı internete bağlattım.Bazı kullanıcı arkadaşlar , internette üst üste 4-5 site açarsan cihaz ağırlaşıyor demişti.Bende google den önce donanım haberi sonra o duruyorken teknosa sitesini,yine onlar duruyorken başka iki siteye daha girdim fakat hakkaten 4.girdiğim sitede cihaz ağırlaşmaya başladı.4.girdiğim site içinde artık yavaş ilerlemeya başladı.Sanki bana yoruldum diğer üçünü kapat bununla devam et dergibiydi.Benimde doğrusu hevesim kaçtı.
    Siz performanstan memnun olduğunuzu söylemişsiniz.Lütfen benim yaptığım gibi ardı ardına 4 siteye girip,(hiç birini kapatmadan) işlem yapmayı , hatta yanında başka şeyler ne bileyim,mesala bir şeyler indirmeyi deneseniz sizdede cihaz ağırlaşacakmı merak ettim doğrusu?.Yoksa bu gün incelediğim cihazda bir problemmi vardı acaba.Hep şunu söylerdim'' Adı üstünde NETbook ; Koca ASUS ardı ardına 4-5 siteye girmek , bir şeyler indirmek istediğinde sistemi kasacak bir cihaz yaparmı olmaz canım'' derdim.Ama öyle oluyor galiba.

• olay işlemciyle alakalı tamamen, çünkü atom n270/280 işlemcili modellerden farkı z serisi downclock yapılmış işlemci.. anakart aynı, ram aynı, hdd aynı, tüm harici bileşenler aynı, işlemciler farklı, sistemi yavaşlatan da işlemci..

windows u kullanma bazında, sistem çok güzel, 11.6'' lik ekran ile kullanım çok rahat, ama işlemci birçok şeyi frenliyor, can sıkıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cptburak33

Arkadaşlar selamlar

Bahsettiğiniz SIM Kart yuvası benimkinde de var; herhalde TR'deki her 1PC1101HA'da da vardır. Ama yuvanın içi "boş". Kısacası TR'te getirtilen bu versiyonda dahili bir 3G modem devresi de yok. Ancak Asus tüm versiyonlarında "0rtak kasa" kullanmışa benziyor...
  • Arkadaşlar, geçen çarşamba akşamı, yani 4 gün önce teknosa'dan 1101ha'mı (siyah) aldım.

Aldığım ilk günden beri dinlediğim her şeyde ufak tefek takılmalar oluyordu; bir şey olmaz diye geçiştirdim, çünkü hem genelde mp4 çalarımdan dinliyordum, hem de bu netbook ile asıl işim derslerim ve web kullanımıydı. Lafı uzatmıyım memnundum.

Ama dün akşam mp4 çalarımı usb den taktığımda algılamadı, (Sony NWZ-S618f) sonra masaüstü bilgisayarıma taktım orda algıladı, başka bir masaüstüne daha taktım orda da algıladı. Acaba sorun asus'ta mı diye düşünüp ses kayıt cihazımı taktım ama netbook onu algıladı ve çalıştı. Ardından sorunu çözmek için bütün gece forumları gezdim, sürücüler indirdim, aygıt yöneticisinden yapılması gerekenleri yaptım.

Olay şu; bilgisayara usb den taktığım zaman Yeni Donanım Bulundu:"MTP Device" yazısı çıkıyor, ve kabloyu çıkarana kadar tekrar tekrar uyarı yazısı ufak bir "fok" sesiyle çıkmaya devam ediyor. Bu olurken aygıt yöneticisine girdiğim zaman da liste tekrar tekrar kapanıp açılıyor, yani en üstteki bilgisayar işareti bi yanında "+" olarak tek görünüyor, bir saniye sonra da "-" olarak alttaki birimleri gösteriyor.Ve o saniyede sağ tıklayamazsam sürücleri güncelle, kaldır vb. seçenekleri göremiyorum, bu yepyeni bir bilgisayarda olduğu için oldukca can sıkıcı. Bunun çözümü olan şeyi yani elle yüklemeyi seçip "usb mass storage device" tan yüklemeyi denediğimde ise bir saniyeliğine "connected" yazısı çıkıyor (ki normalde öyle olması lazım) ama sonra eski haline geri dönüyor ve Yeni Donanım bulundu: "mtp device" demeye devam ediyor. İkinci kez aynı şeyi yaptığımda ise bu sefer gerekli inf dosyası bulunamadı diyor. Eğer bunu çözemezsem hem şarj edemeyeceğim, bir de hafızasını kullanamayacağım (bütün ödevlerimi notlarımı vs ona yedekliyorum).

Onun yanında Parite virüsü bulaştı (parite A B ya da C demiyor sadece Win32/Parite yazıyor). Bir çok .exe dosyasında uyarı veriyor. Msn açılmıyor, ve dakka başı önüme geliyor uyarılar. İnternette herkes format öneriyor, ama dvd yi takabilmem için harici dvd okuyucum yok.

Teknosa'da ilk üç gün içinde ne olursa olsun getirebilirsiniz demişlerdi. Şansıma 4. günde hepsi birden meydana geldi Sizce format atmalı mıyım, geri götürsem değiştirirler mi, mp4 bağlantı sorununa ne diyorsunuz, ve ses olayı sizin de başınıza geldi mi?

Sorun meydana gelir gelmez buraya yazmadım; araştırma yaptım, çok şey denedim ama artık tükendim; yarın çok fazla dersim var ve bunlara bir an evvel çözüm bulmam lazım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalkaya19

Bende bu gün teknosaya 1101HA modelini incelemek için gittim.Rica ettim cihazı internete bağlattım.Bazı kullanıcı arkadaşlar , internette üst üste 4-5 site açarsan cihaz ağırlaşıyor demişti.Bende google den önce donanım haberi sonra o duruyorken teknosa sitesini,yine onlar duruyorken başka iki siteye daha girdim fakat hakkaten 4.girdiğim sitede cihaz ağırlaşmaya başladı.4.girdiğim site içinde artık yavaş ilerlemeya başladı.Sanki bana yoruldum diğer üçünü kapat bununla devam et dergibiydi.Benimde doğrusu hevesim kaçtı.
    Siz performanstan memnun olduğunuzu söylemişsiniz.Lütfen benim yaptığım gibi ardı ardına 4 siteye girip,(hiç birini kapatmadan) işlem yapmayı , hatta yanında başka şeyler ne bileyim,mesala bir şeyler indirmeyi deneseniz sizdede cihaz ağırlaşacakmı merak ettim doğrusu?.Yoksa bu gün incelediğim cihazda bir problemmi vardı acaba.Hep şunu söylerdim'' Adı üstünde NETbook ; Koca ASUS ardı ardına 4-5 siteye girmek , bir şeyler indirmek istediğinde sistemi kasacak bir cihaz yaparmı olmaz canım'' derdim.Ama öyle oluyor galiba.

Sırf pil süresi için bu hafta ürünü almayı düşünüyordum,ama 4 tane internet sayfası açıkken zorlanıyorsa, isterse pil süresi 50 saat olsun.bana gelmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emco -- 11 Ekim 2009; 18:28:44 >

• tekrar selamlar
    performansından memnunum demiştim firefoxta sık kullanılanlardan 6 site açtım ınternet explorerda 2 site aynı anda msn ve media player açıktı bu arada harici diskten mp3 kopyalıyorken denedim hp pavilion laptopuma yakın hızlarda açtı wireless le baglıydım bu arada
    ben pek sorun yaşamadım pilide bu 5 gun boyunca denedım 10 saatin altına dusmedi şimdilik memnunum bakalım hayırlısı 3g simkart yuvası bilgileri için teşekkürler
    bu arada birçok usb takılı cihaz taktım (mp4-omniai900-harici dikler)bende sorun çıkmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: iluminada333

Arkadaşlar, geçen çarşamba akşamı, yani 4 gün önce teknosa'dan 1101ha'mı (siyah) aldım.

Aldığım ilk günden beri dinlediğim her şeyde ufak tefek takılmalar oluyordu; bir şey olmaz diye geçiştirdim, çünkü hem genelde mp4 çalarımdan dinliyordum, hem de bu netbook ile asıl işim derslerim ve web kullanımıydı. Lafı uzatmıyım memnundum.

Ama dün akşam mp4 çalarımı usb den taktığımda algılamadı, (Sony NWZ-S618f) sonra masaüstü bilgisayarıma taktım orda algıladı, başka bir masaüstüne daha taktım orda da algıladı. Acaba sorun asus'ta mı diye düşünüp ses kayıt cihazımı taktım ama netbook onu algıladı ve çalıştı. Ardından sorunu çözmek için bütün gece forumları gezdim, sürücüler indirdim, aygıt yöneticisinden yapılması gerekenleri yaptım.

Olay şu; bilgisayara usb den taktığım zaman Yeni Donanım Bulundu:"MTP Device" yazısı çıkıyor, ve kabloyu çıkarana kadar tekrar tekrar uyarı yazısı ufak bir "fok" sesiyle çıkmaya devam ediyor. Bu olurken aygıt yöneticisine girdiğim zaman da liste tekrar tekrar kapanıp açılıyor, yani en üstteki bilgisayar işareti bi yanında "+" olarak tek görünüyor, bir saniye sonra da "-" olarak alttaki birimleri gösteriyor.Ve o saniyede sağ tıklayamazsam sürücleri güncelle, kaldır vb. seçenekleri göremiyorum, bu yepyeni bir bilgisayarda olduğu için oldukca can sıkıcı. Bunun çözümü olan şeyi yani elle yüklemeyi seçip "usb mass storage device" tan yüklemeyi denediğimde ise bir saniyeliğine "connected" yazısı çıkıyor (ki normalde öyle olması lazım) ama sonra eski haline geri dönüyor ve Yeni Donanım bulundu: "mtp device" demeye devam ediyor. İkinci kez aynı şeyi yaptığımda ise bu sefer gerekli inf dosyası bulunamadı diyor. Eğer bunu çözemezsem hem şarj edemeyeceğim, bir de hafızasını kullanamayacağım (bütün ödevlerimi notlarımı vs ona yedekliyorum).

Onun yanında Parite virüsü bulaştı (parite A B ya da C demiyor sadece Win32/Parite yazıyor). Bir çok .exe dosyasında uyarı veriyor. Msn açılmıyor, ve dakka başı önüme geliyor uyarılar. İnternette herkes format öneriyor, ama dvd yi takabilmem için harici dvd okuyucum yok.

Teknosa'da ilk üç gün içinde ne olursa olsun getirebilirsiniz demişlerdi. Şansıma 4. günde hepsi birden meydana geldi Sizce format atmalı mıyım, geri götürsem değiştirirler mi, mp4 bağlantı sorununa ne diyorsunuz, ve ses olayı sizin de başınıza geldi mi?

Sorun meydana gelir gelmez buraya yazmadım; araştırma yaptım, çok şey denedim ama artık tükendim; yarın çok fazla dersim var ve bunlara bir an evvel çözüm bulmam lazım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Format atmayın.Yeniden başlatırken f9 tuşuna basarak recevory modunda windows u yeniden yükleyebilirsin.Böylece bilgisayar ilk haline gelmiş olur.

• Cihazı sadece internet,msn amaçlı kullanırım,Tavsiye edermisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.