Şimdi Ara

Asus MARS Sıcaklık Değeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandan sonra tekrar masaüstü sisteme geçiş yaptığımdan şuan ki teknolojide ekran kartı sıcaklıklarını bilmiyorum. Elimde Asus GTX 760x2 MARS kartı bulunmakta ve Crysis 3 de ısı max 81 dereceye ulaşmakta. Kullandığı soğutucuyu ve grafik işlemcilerinin 22nm tasarıma sahip olduğunu düşününce bana biraz fazla gibi geldi.

Herhangi bir OC işlemi yapılmadan çıkan maksimum sıcaklık değeridir bu.

Şimdiden bilgiler için teşekkür ederim

Saygılar

• Çift GPU lu bir kart 81 derece gayet normal. Tek kart kullanırken BF4 ultrada 70 derecelerde geziyor %70 fanda. Çift GPU da bence gayet normal.
  • Bildiğim kadarıyla kart 2x gtx 760 taşıyor yani yeni teknolojili gpu kullanmıyor (gk104s) bu yüzden 28nm yapıya sahip.Sıcaklık değeri normal gibi 80 civarında, testlerde yükte 78 derece göstermiş 1-2 derecede kasanın hava sirkülasyonundan kaynaklanıyor olabilir.Sıkıntı yapacak bi durum yok güle güle kullan
  • Cift gpu lu bir karta gore iyi sayilabilecek sıcaklıklar. Ses seviyesi ne durumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FeDeX_114 F kullanıcısına yanıt
    Evet 28nm imiş, ben yanlış bilgi vermişim.. Kasa arka çıkışındaki tek fanı çalıştırıyorum fakat ön fan çıkışında 3 adet fan takılı olmasına rağmen aktif etmek istemedim ses artışı olabileceğinden dolayı. Bir de aktifleştirip bir deneme yapayım. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tydd -- 13 Şubat 2014; 11:54:08 >
  • Abazzers kullanıcısına yanıt
    Ses seviyesi ekran kartı için normal durumda. Fakat sıvı soğutma, kasa arkası bir adet fan ve PSU fanınıda işin içine katınca bir tık gürültülü bir sistem oluyor O yüzden oyun içerisinde iken Ekran kartının sesini aynı teyit edebilmem mümkün olmuyor ama genel ses seviyesinde yük altındayken bir artış olmuyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.